Ülkede 30 binden fazla kaçak yaşayan insana af çıkarılırken, yurt dışında olup da askerlik sorunu nedeniyle ülkesine gelemeyen insanımız her geçen gün sesini daha fazla çıkarmaya başladı.

30 bin kaçak insana af çıkaran hükümetin, yurt dışında bulunan yine 30 bin kadar mağdur Kıbrıslı Türkün sorunları sayfamıza taşıdıktan sonra, yüzlercesi gerek mail, gerek mesaj gerekse telefon yoluyla hem şikayetlerini hem de vatan özlemini dile getirirken, toplamda 200’den kişinin haklı feryadını dosyalayıp, başta Meclis Başkanı olmak üzere, Başbakan Küçük’e ve GKK komutanlığına teslim edip dikkatlerini çekmeye çalışacağız.

Bu konuda şikayet ve temennilerini bize ileten insanlarımızın mesajlarından bazılarını yayınlıyoruz;“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurttaşlığı devam ederken Türkiye Cumhuriyetinin 4459 Sayılı Askerlik Kanununa Bir Geçici Madde Eklenmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre Türkiye Cumhuriyetinde askerlik yükümlülüklerini yerine getirenler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki askerlik yükümlülüğünü yapmış sayılırlar…

Bu şu demek oluyor TC’de çıkacak bedelli askerlikten yararlanacak olan çifte vatandaş olan insanlar bu konumda KKTC’de askerlik yapmayacaklar.

HEM  KKTC HEM TC VATANDAŞI OLAN BİR İNSAN TC DE YASADAN YARARLANDIMI BU İŞ BİTECEK hal böyleyken neden KKTC çıkartmıyor sonuçta artı bir gelir olacak bu kadar mı hükümetin kafası çalışmıyor sonuçta ben Türkiye’den daha çok Kıbrıs’ın ekonomisine para kazandırmak isteyen 32 yaşında hem KKTC hem TC vatandaşı olan ama aslım Kıbrıs Türkü olan bir insanım sonuçta bu bedelli yararlanacağım fakat neden Kıbrıs’ta da çıkmıyor o zaman tercihim Türkiye olmaz Kıbrıs olur.

BU KONUYU LÜTFEN ELE ALIN BÖYLE BİR YASA VARKEN KIBIRS HÜKÜMETİNİN ELİNİ ÇABUK TUTMASI GEREKİR.”

(Yasin AKLAN- Adana)“Askerlik nedeniyle gelemediğim hayatımda 1 kez gördüğüm atalarımın vatanına gelmek istiyorum fakat bu askerlik nedeniyle mümkün olmuyor bu yasanın çıkması gerektiğine inanıyorum.”

(Mesut AKAMAN-Berlin)“Teşekkürler Levent bey her zaman ki gibi halkın sesi olmaya halkın sorunlarına olan duyarlılığınıza binlerce teşekkür ediyorum.

Ben hem KKTC hem TC vatandaşıyım ve yaşım 33 olmuş durumda ve sırf bu askerlik meselesi yüzünden KKTC’ye ne iş amaçlı ne tatil amaçlı giriş yapamıyorum.

Bunda kim zarar görüyor düşünmek gerektiğine inanıyorum bu işkence bitmeli.

Bu konunun takipçisi olun bırakmayın lütfen..”

(Mustafa AYDIN- İstanbul)“Yazınızı okuduğumda o kadar duygulandım ki kelimeler resmen boğazıma düğümlendi biz çifte vatandaşız ve bir tanecik evladım var askerlik nedeniyle yanımıza dahi gelemiyor yaşamını Türkiye’de sürdürüyor.

Sadece askere gidemeyen gençlerin değil ailelerinin de en büyük sıkıntısı olan bu düzenlemenin bizde de olması gerektiğine inanıyorum.

Size teşekkür ediyorum çok duygulandırdınız beni, yalnız konunun takipçisi olmaya devam edin lütfen sizin gibi yazarlara insanlara ihtiyacımız var..”

(Hasibe GÜLER- Mağusa)“Levent bey kardeşim bugünkü yazınızla beni ağlattınız.

Benim oğlum 7 senedir ülkesine gelemiyor.

Tam 7 senedir Larnaka'ya inip biz ailecek tatilimizi orada yapıyoruz.

Yalvarırım size bu işin peşini bırakmayın.

Oğlum ülkesine girdiği gün sizin ayaklarınızın altında kurban keseceğim.

Allah sizden razı olsun…”

(Suna CANER-LEFKOŞA)“Sayın Özadam, duyarlılığınız karşısında sizi tebrik ediyorum binlerce insan yurt dışında yaşamlarını bir şekilde devam ettiriyor da olsa vatan özlemi ile yanıp tutuşuyor artık bu bedelli yasanın çıkması şart desteklerinizi bekliyorum..”

(Sefa DİKER- Blackpool-UK)“5 yıldır yılda sadece oğlumu 2 defacık görmenin acısını nasıl anlatayım size bu af çıkmalı insanlar üzülmemeli..”

(Hatice Nur YILDIRIM-Girne)“Helal olsun bu konuda herkes üzerine düşenleri yapması lazım 4 aydır hiç bilmediğim bir yerde şantiyede çalışıyorum bu askerlik sorunu nedeniyle yeter artık çıkartın şu kanunu..”

(Mert TOPÇU-Kiev)“İçimizde attığımız bize işkence olan şeyleri dillendirdiğiniz resmen teşekkürler konunun peşini bırakmayın lütfen…”

(Nadir ÖZGEN-Londra)“33 yaşında 2 çocuk babasıyım, hem KKTC hem TC kimliğim var. Şu anda Antalya’da yaşamımı sürdürmekteyim fakat Kıbrıs’taki askerlik sorunum nedeniyle Kıbrıs’a 5 yıldır giriş yapmıyorum bu yaştan sonra beni askere alsalar nasıl olacak, aileme kim bakacak nasıl
geçinecekler devlet büyüklerimiz bunu hiç düşünmüyorlar mı?

Türkiye’de dahi bedelli askerlik çıkarken Kıbrıs hükümeti neyi bekliyor artık sizinde bu konuyu 2 dir gündeme getirmeniz nedeniyle tebrik ediyorum.

Levent bey inanın çok insan mağdur durumda inanın çok insan askere gitseler aileleri geçim sorunu yaşayacaklar bu nedenle biran önce bu mesele çözülmeli…”

(Soner BOZKURT- Antalya)“Uzun zamandır Türkiye’de yaşamamı sürdürmeme rağmen Kıbrıs Türküyüm ve bununla her zaman gurur duymuş bir insanım fakat işlerim ve yaşamım neticesinde askere gidemedim ve bakaya durumuna düştüm Kıbrıs’ta zaten o günden beri Kıbrıs’a giriş yapmıyorum mağdur durumdayız, binlerce insanında mağdur olduğunu düşünüyorum bu konuda desteklerinizi bekliyoruz…”

(Rafet LOBUT-Silifke)“Türkiye’de doğmama rağmen dedem babamdan ötürü Kıbrıs vatandaşıyım fakat bu askerlik nedeniyle Kıbrıs’a girmiyorum 1 yıldır yaşım 30 oldu ve okumama rağmen Kıbrıs tecil işlemi yapmadı,  90 gün ne Kıbrıs’ta kalmışlığım var ne bir şeyim var TC’de de yapmadım, fakat bu konumda Türkiye’de ki bedelli yararlanmayı düşünüyorum fakat Kıbrıs’ı bu saçma sistemini anlamakta zorluk çekiyorum, akrabalarım olmasına rağmen ziyaret amaçlı dahi giriş yapmıyorum…”

(Turan ÇETİN-Şanlıurfa)“Yıllardır görmediğim vatanıma yıllardır görmediğim akrabalarımı görme umudum oldu sizin yazınızdan sonra sayın Özadam en azından umutlandım acaba olur mu diye düşündüm bunun için dahi sizlere teşekkür edebilirim yıllardır askerlik sorunum sebebiyle gelmemekteyim Kıbrıs’a…”

(Ethem DENİZ- İstanbul)

Mesaj Kutusu:

Sayın İrsen KÜÇÜK bu gün size iki tane mesajımız var; İlki tahmin edeceğiniz gibi askerlik yasası hakkında diğeri de Anıttepe’nin içler acısı görünümü konusunda. Merhum liderimiz Dr.Küçük’ün kemiklerini sızladığından emin olabilirsiniz.
 
Sayın Ahmet KAŞİF, son günlerde sahte Black Label viskilerinden şikayetler gelmeye başladı.  Konuyu gündem taşımanız ve gerekli araştırmaları yapmanız rica ediliyor. Sahte içkilerden iki duble içen hastanenin yolunu tutuyormuş.
 
Sayın Sümer AYGIN, belediye meclis üyesi bir kişinin para karşılığı folklar dersi vermesi ve belediyeden maaş alması önümüzdeki günlerde başınızı ağrıtacak sizi şimdiden uyarmış olalım.

Sayın Osman ERTUĞ, ısrarla Ombudsman olmak istediğinizi ve bu konuda tüm gücünüzü kullandığınızı duyduk. İsterseniz gelin geçin bu sevdadan, çünkü bunu duyan tepkisini dile getirmek için telefonlara sarıldı.
 
Sayın Ersin TATAR, bir bakanımızın malul gazilik maaşı aldığını duyduk. Bu ismi açıklayalım mı yoksa siz gereğini yapar mısınız? Ayda 400 TL için değer mi Allah aşkına?
 
Sayın Ahmet BENLİ, Gönyeli’deki yollarda bulunan hız kesme kasisleri neredeyse 50 cm yüksekliğe kadar çıkıyormuş. En fazla şikayet de ambulans ve itfaiye araçlarının şoförlerinden geliyor. Gelin şu yüksekliği biraz indirin ya da kasisleri tamamen kaldırın.
 
Sayın İsmail KARABÖCEK, şikayetiniz bu köşede yayınlandıktan sonra bakanlık kan Bankası’na iki tane birden tansiyon aleti göndermiş. Artık gönül rahatlığıyla kan vermeye gidebilirsiniz.
 
Sayın Hasan SERTOĞLU, kulüp başkanları artık sporu bırakıp kendinizi siyasete hazırlamanızı istiyor. Bu konuda arkanızda tam destek olacaklarını birkaç güne kadar size bildirecekler. Vatandaş siyasette yeni yüzler arıyor, sakın bu fırsatı kaçırmayın.
 
Sayın Nazım AKÇABA, devletin çiftçiye fazladan ödediği paralar nedeniyle başınız epey dertte. Paraların tamamını toplayamazsanız sizin emekli maaşı kuşa dönecek onun için çalışmaları yoğunlaştırmakta yarar var.
 
Sayın Nihat RAMAZANOĞLU, berberlerin çalışma saatlerini keyfi bir kararla değiştirince dün berberlerin gazabına uğrayıp başkanlık koltuğundan indirildiğinizi duyduk. Büyük geçmiş olsun diyoruz.
 
Sayın Aslan BIÇAKLI, DP’de bir grup yeni genel sekreterlik arayışlarını sürdürürken, isminizin sıklıkla anıldığını duyduk. Gelen tekliflere ‘hayır’ demediğinize göre, bu iş oldu diyebilir miyiz?
 
Sayın Osman KORAHAN, duyunca inanamadık ama sizin de geçen Pazar günkü nüfus sayımında sayılmadığınızı öğrendik. Sayıştay başkanı sayılmasın olur mu hiç?
 
Sayın Mehmet TATAR, Devlet Laboratuvarı’nın TUBİTAK’tan  tam not aldığını duyduk. Bakalım aynı başarıyı ligde de gösterebilecek misiniz? Başarılarınızın devamını dileriz.
 
Sayın Mine GÜRSES, önceki akşam derby maçından sonra ağzınızı bıçak açmıyormuş. Hele de bir dostunuz evinizin bahçesine konulmak üzere bir tane aslan heykeli siparişi vermiş. Daha ne istiyorsunuz ki hediyenin iyisi kötüsü mu olurmuş!
 
Sayın Mehmet TANCER, size 1 Nisan için bakanlık sözü verilmişti ama hayallerinize yeni yıldan sonra kavuşmanız an meselesi. Ama eşinizin özel kalemlik görevi bu kararı etkiler mi onu bilemeyiz işte. Kravatınız hazır, işportadan bir tane aldım.

Sayın Suphi HÜDAOĞLU, toplumun psikolojisinin bozulduğunu bilmeyen yok da siz asıl toplu olarak terapilere ne zaman başlayacaksınız ondan haber verin.
 
Sayın Hüseyin Avkıran ALANLI, bölgenizde vatandaş eskiden olduğu gibi size ‘vekilim’ diye hitap etmeye başlamış. İyice havalara girmişsinizdir değil mi? Hadi bakalım hayırlısı…
 
Sayın Şükrü BURAĞAN, sizin odadan bir çalışma arkadaşınız kapalı alanda sigara içtiğiniz için Sağlık Bakanlığı’na yazılı dilekçe yapmış. Yakında baskın var önleminizi almanızı tavsiye ederiz.
 
Sayın Mehmet SAYDAM, önceki akşam tansiyonunuzun tavan yaptığını duyduk ve çok üzüldük. Bunun gerekçesi maç sonucu mu yoksa şöminede pastırma keyfimi arkadaşlarınız bunun tartışmasını yapıyorlar.
 
Sayın Münür ÖZTÜRK, DP Gençlik Kolları başkanlığı için karşınıza aday çıkmayınca başkanlığı bir kez daha garantilemişsiniz. Bir sonraki seçimlerde milletvekili olursanız bile hiç şaşırmayız doğrusu. Şimdiden hayırlısı olsun.
 
Sayın Turgut ERGÜL, futbol menajerliğine epey alışmışa benziyorsunuz. Yakında Avrupa’dan teklif gelirse düşünür müsünüz acaba?   


Günün Fıkrası:

Öldükten sonra…

Temel Fadime'ye sorar:

- Fadime ben ölürsem, benden sonra ne yaparsın?

Fadime cevap verir:

- Ben ölünce sen ne yapacaksan ben de onu yaparım.

Temel:

- Orospiiii!..

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31