UBP’nin ülkeyi kötü yönettiğinden şüphesi olan var mı? Hayır şüphem yok, doğru söylüyorsunuz diyeceksiniz. O halde dün akşam Lefkoşa fuar alanında UBP’ye katılan bin kusur kişi için ne diyeceksiniz.? Bu insanlar ayda mı yaşıyorlardı.? Baksanıza; seçim zaferi gibi dün akşam bir şölen havasında UBP’ye kan verdiler.

 

Hani bu hükümet kötü idi.? Bu ülkeyi yönetemiyordu.? Söyleyin Allah aşkına.? Bu UBP’ye katılan insanlar ne diye UBP’ye katılıyorlar. Demek ki; gidişattan memnundurlar. Üstelik bunlar diğer partilere mensup insanlar. Daha düne kadar ÖRP’li veya DP’li hiç bilemediniz CTP’li olan insanlar dün akşam aniden UBP’li oluverdiler. Bu yaşananları lütfen birileri çıkıp bize anlatsın. Ya biz UBP’nin hükümetteki icraatlarını anlayamadık, ya da dün akşam UBP’ye katılan bin kusur kişi. Halk siyasilerden usandı bıktı diyoruz sonra da Lefkoşa fuar alanına gidip UBP’ye güç katıyoruz. Biri bize bunu anlatsın lütfen.

 

USULSÜZLÜK YAPTIĞI GEREKÇESİ İLE GÜNEŞ GÖREVDEN ALINDI

 

Değirmenlik Kalkınma Kooperatifi yönetim kurulu başkanı Kenan Güneş görevinden alındı. Yaklaşık bir ay önce Değirmenlik Kalkınma Kooperatifi ile ilgili Şirketler Mukayyitliği’nin  usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile denetim yaptığını duyurmuştuk. Yapılan denetimler neticesinde yönetim kurulu başkanı Kenan Güneş, dün Şirketler Mukayyitliği tarafından görevinden alındı. Bu arada Değirmenlik Kalkınma Kooperatifi’nde daha önceden boşalan bir yönetim kurulu üyesinin yerine de Ayhan Kılıçarslan’ın atandığı öğrenildi.

 

CTP’DE MİLETVEKİLLERİNİN ÜÇTE BİRİ ADAY

 

CTP’de bir aday furyasıdır gidiyor. Özkan Yorgancıoğlu,Mehmet Çağlar,Nazım Beratlı,Kutlay Erk derken şimdi de iyileştim diyen Ömer Kalyoncu Salı günü adaylığını açıklayacağını söylüyor. Parti emanetçi başkanını seçecek diyoruz ama maşallah Milletvekillerinin üçte biri aday. Oldu olacak Teberüken Ulçay da Kadri Fellahoğlu da Fatma Ekenoğlu da adaylığını koysun bol başkan adaylı bir seçim yaşansın. Emanetçi başkan olmak  çok mu tatlı geldi. Erozyona uğrayan bir parti de tek aday üzerinde yoğunlaşmak yerine Milletvekillerinin üçte biri aday oluyor. Yoksa bu bir taktik mi? Son haftaya girilirken dördü adaylıktan mı çekilecek.

 

TOKEL’İN HALA TADI YOK

 

UBP Güzelyurt milletvekili Türkay Tokel, bakanlığı kaybettikten sonra belli ki hala daha kendine gelemedi. Siyasette küslük olmaz ama siyasiler kazanımlarını kaybedince ister istemez bunalıma girerler. Hele hele kaybedilen bakanlar koltuğu ise hazmı pek kolay değil. Dün Güzelyurt bölgesinde kırsal kesim arazisi dağıtım töreni vardı. Başbakan İrsen Küçük ve diğer bölge milletvekilleri bu törene katılırken, Türkay Tokel’in törenlerde olmayışı Garga’larımızın dikkatini çekti. Çamlıköyi Cengizköy ve Güneş köyde gözler hep Tokel’i aradı.

 

TÖRE ÇAMLIKÖY’Ü TERCİH ETTİ

 

Hazır konu kırsal kesim arazilerinden açılmışken, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre’nin de eşinin köyü olan Çamlıköy’ü tercih ettiğini söyleyebiliriz. Töre; bölgeye gitmesine rağmen Güneşköy’ü ve Cengizköy’ü es geçerek Çamlıköy’deki kırsak kesim arazisi dağıtma törenlerini tercih etti. Töre’nin diğer köylere gitmemesinin bir tek nedeni olabilir görevden alındığını o’da bir türlü hazmedemiyor. Çamlıköy eşinin köyü olmamış olsaydı dün bölgeyede gitmeyecekti.

 

SERDAR DENKTAŞ ORKESTRA ARKADAŞLARINA YEMEK VERDİ

 

Demokrat Parti genel başkanı Serdar Denktaş dün akşam milletvekillerinden oluşan orkestra arkadaşlarına kendi evinde bir yemek verdi. CTP Mağusa Milletvekili Tebrrüken Uluçay, CTP eski Milletvekili Dr. Nazım Beratlı ve gazeteci Cenk Mutluyakalı dün akşam Serdar Denktaş’ın evinde yeyip içip çaldılar. Gecede Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun yoktu.

 

 

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

Zorlu Töre döneminde Tarım Bakanlığı hayvancıya doğrudan destek geliri primi olarak 5 milyon Türk lirası ödemiştir. Ödeme yapılanlar arasında hayatta olmayanlara da prim ödendi. Beyarmudu’lu Hasan Nurettin Karabıyık 2 yıl önce bir iş kazasında gözlerini hayata yumdu. 19 Ocak’ta Hasan Nurettin Karabıyık adına Tarım Bakanlığı doğrudan destek geliri olarak 615 TL ödemiştir.

 

YENİ OLUŞUM NE ZAMAN?

Yeni bir siyasi akıma ihtiyaç olduğunu defalarca vurguladık. Yeni oluşumun ayak sesleri duyulmaya başladı. Yeni oluşum derken sakın ola bağımsız milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu’nun kuracağı parti aklınıza gelmesin. Toplumumuz daha önce milletvekilliği veya bakanlık yapmamış yeni bir oluşuma gereksinim duymaktadır. Bunu kamuoyu araştırmaları ortaya koydu.

Hergün okuyucularımızdan onlarca telefon ve mektup alıyoruz. Gelen mektuplar arasında sıkça sorulan sorular arasında biri de bu. Yeni oluşumu yepyeni bir zihniyetle oluşturalım. Bu konuda çalışmalar var ama bunları açıklamak henüz erken. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili gelişmeleri sizlere duyurmaya çalışacağız. Sabırlı olalım ve güzeli yakalıyalım.

 

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn.Oktay KAYALP; Mağusa Belediyesi'nde çıkan olaylara vatandaş anlam veremiyor. Polislik olacak dereceye iş gelmişse ciddi bir durum olsa gerek diye vatandaş yorumluyor.

 

Sn.Ahmet GULLE; vekillikten ayrıldıktan sonra kendinize daha fazla zaman ayırmaya başlamışsınız. Haftanın 3 günü spor yapıp zinde kalmaya çalıştığınızı söylüyorlar.

 

Sn. Resa GÖÇKÜN; 50. Yaş doğum günü sürprizini nasıl buldun? Kenan Arap Mısır’dan gelip bar’ı açmasaydı Ali Göbek’le birlikte mangalın başında mı kutlayacaktınız? Duyduğuma göre dün akşam alkolü de kesmişsin.

 

Sn.Kutlay ERK; Parti içi dengeleri iyi analiz ettiniz mi? Unutmayın ki sizi Belediye başkanlığından eden de ayni tabandı...

 

Sn.Salih EGEMEN; Bu sıralar pek görünmez oldun.Arada anket de yap ki hem kamuoyu bilgilensin hem de yüzünü sevenlerin görsün...

 

Sn.Günay ÇERKEZ; Kıbrısonline'da bir sorun mu var diye internet kullanıcıları soruyor. İnternet'in çok yavaş işlediğinden şikayet edenler var...Bizden iletmesi...

 

Sn.Derviş BESİMLER; YAGA gibi önemli bir misyona sahip kurumun daha aktif olması bekleniyor...

 

Sn.Serdar DENKTAŞ; Büyükelçinin açıklamalarına siyasetçi olarak bir tek siz cevap verdiniz. Gördüğün gibi geri kalanlarından tıs yok...

 

Sn.Önol AKTOLGA; Kızının düğünü için hazırlık yaptığın söyleniyor, biraz da kilo verirsen damat gibi olacan...

 

Sn.Kemal DÜRÜST; Arabistan'dan öğrenci getirmek iyi fikirdi. Biraz daha fazla arap ülkelerine yönelirseniz beklentinizin üzerinde talep alabilirsiniz diyenler var..

 

Sn.Özkan MURAT; Seçimler biteli tam 2 yıl oldu, o gün bugündür hiç ama hiçbiryerde yoksun.Yoksa sen de mi küsenler sınıfındasın yoksa siyaseti mi bıraktın...

 

Sn.Şerife ÜNVERDİ; Fatma Ekenoğlu'nun size destek çıkması anlamlıydı. Bayanların aktif ve desteklenmesi toplum olarak en büyük dileğimiz...

 

Sn.Hüseyin KONURALP; Sizinle açık iletişim kurulduğu fakat sizin istifa etmediğiniz söyleniyor. Yerinize doktora eğitimi almış birinin geleceği kulağımıza geldi...

 

Sn.Savaş ATAKAN; Parti tüzüğünün değişmesiyle ilgili çalışma yaptığınız söyleniyor. UBP'nin de en büyük eksikliği de delinmiş tüzük diyen partililer çok. Partiyi iyi tanıyan biri olarak öyle bir tüzük hazırlamak lazım ki cuk diye otursun...

 

Sn.Teberrüken ULUÇAY; Sen vekillikten önce Belediye meclis üyeliği yaptığını iyi biliyoruz. Senin döneminde de UBP-CTP polislik olmuşmuydu...

   

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sayın Harun Denizkan;

27 Nisan tarihli köşe yazınızda Halkın Adalet Konseyi ile ilgili değerlendirmede bulundunuz. Yanlış ve eksik bilgilerin düzeltilebilmesi adına bu açıklamayı gönderiyoruz. 24 Nisan Pazar günü Gazimağusa’da Arif Özbayrağın başkanlığını yaptığı Karadeniz Kültür Derneğinde, bir kahvaltı düzenlenmiştir.

Gerekçesi ise 22 Nisan tarihinde Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğumuz “Avrupa birliğinde Türkler ve Ayrımcılıkla mücadele” konulu konferansımızın konuşmacısı olan Almanya Bremen Yeşiller Partisi Millet vekili Mustafa Kemal Öztürk’ün Karadeniz Kültür Derneğinde ağırlanması konusundan ibaretir. Mustafa kemal Öztürk’ün Trabzon kökenli olması dolayısı ile ve Arif Özbayrağın daveti ile gerçekleşen bu kahvaltılı toplantıda hemşehrilik hasretinin giderilmesi amaçlanmıştır. Konunun bundan ibaret olduğunu bilginize getirir çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Ayrıca Halkın Adalet Konseyi olarak Yeşilırmak’tan başlayıp Dipkarpaz’a kadar sürdürmeyi düşündüğümüz kitle toplantıları devam etmektedir.

Ahmet İşcan

HAK Dönem Başkanı

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31