Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yer alan Yüksek Danışma Kurulu toplantısı sırasında ilginç olaylar seyran etti. Yüksek Danışma Kurulu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile 2 öğretmen sendikası yetkililerinden oluşması gerekirken sendikalar “danışman” adı altında yaklaşık 20 kişiyi toplantıya dâhil etti. Toplantı sırasında KTOEÖS yöneticilerinden Uğur Erilen eline geçirdiği büyük bir vazoyu bakan Dürüst’te atmaya kalkıştı ardından elindeki saksıyı cam masaya vurmak istedi. Sendikacıların ve toplantıda bulunan bakanlık müdürlerinin araya girmesi ile olası bir yaralanmanın önüne geçildi. Çıkan tartışmalar esnasında , Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı müsteşarı Ali Yönel sendikacılar tarafından itildi ve tartaklanmak istendi. KTOS yönetiminden de Mustafa Özhur bakanlara karşı çok saygısız konuşmalar yaptı ve ortamın gerilmesine neden oldu….

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst, toplantı öncesinde basına yaptığı açıklamada, teknik kurul toplantısı sonrasında, üst kurulu toplamaya karar verdiklerini belirterek, gerekli açıklamanın toplantı sonrasında yapılacağını kaydetti.

İlgili bakanlarla birlikte toplantıya katılan sendikacılar, toplantıda, oy birliğiyle Nakil Tüzüğü’nün Teknik Kurul’da görüşülmesine karar verildiğini belirttiler.Buna göre, Teknik Kurul, 14 Aralık Çarşamba günü toplanarak Nakil Tüzüğü’nü görüşecek.

 

İBRAHİMOĞLU KALKINMA BANKASI MÜDÜRÜ OLDU

Onun müdür olarak atandığını yaklaşık bir ay önce duyurmuştuk. Ama Başbakan Salih Coşar’ı üzmesin diye Bakanlar Kurulu kararını Ahmet Ataner’in görev süresinin dolmasını bekledi ve öyle açıkladı. Açıkladı derken bunu kamuoyuna açıklamadı ancak İbrahimoğlu’na müdürlük görevi tebliğ edileceği için resmi gazetede açıklanacak. Dün Bakanlar Kurulu toplantısı mecliste Başbakan’ın odasında yapıldı ve toplantıda görüşülen konular arasında Ercan İbrahimoğlu’nun atanması da vardı. Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında görev süresi dolan Kalkınma Bankası Müdürü Ahmet Ataner de mecliste idi. Gelen bilgilere göre; Ataner de görev süresini uzatmak için çaba veriyordu. Ancak bunda başarılı olamadı.

 

FAİZ YASASI VE ASKERLİK KONUSU

Bakanlar Kurulu tolantısında iki önemli konu ele alındı. Bir tanesi faiz yasası, diğeri ise askerlik konusu. Edinilen bilgilere göre; Bakanlar Kurulu önümüzdeki günlerde faiz yasasını meclisten geçirecek, ardından da yurt dışında yaşayan soydaşlarımızı kapsayacak bir şekilde yeni askerlik yasası meclise havale edilecek. Yeni yasaya göre; 2005’ten önce yurt dışına giden vatandaşlarımıza af getirilecek ve 49 yaşın üzerindeki vatandaşların da askerlikten muaf olmaları tasarlanıyor. Uzun lâfın kısası; hükümet faiz ve askerlik yasası ile mağdur olan binlerce insanımıza çare bulacak.

 

UBP’LİLER 24 ARALIK’TA BALO YAPACAKLAR

UBP Lefkoşa İlçesi 24 Aralık’ta Lefkoşa Merit Otel’de yeni yıl balosu yapıyor. Edindiğimiz bilgilere göre; UBP Lefkoşa ilçesi 47 örgütün ortak kararı ile düzenleyeceği balo 350 kişi ile sınırlandırılmıştır. Balo ile ilgili bilet satışları sadece Lefkoşa ilçesinde olan UBP’lilere satılacaktır. Sizin anlayacağınız; UBP Lefkoşa İlçe Örgütü diğer ilçe örgütlerini işin içine katmadan bir balo kararı aldı. Sanırız bu diğer ilçe örgütlerini de harekete geçirecek ama gördüğümüz kadarı ile başarılı bir şekilde örgütleri ile çalışan bir ilçe başkanları vardır. Dr.Faiz Sucuoğlu bu konularda kendini erken bir zamanda kanıtlamış oldu. Gaileyi UBP’nin diğer ilçe başkanları çeksin.

 

ATANER’E SEYAHATLİ VEDA

Kalkınma bankası müdürü Ahmet Ataner Kalkınma bankası’ndaki görev süresini Butan seyahati ile doldurdu. Geçtiğimiz hafta başbakan müsteşarı Ömer Köseoğlu ile birlikte Butan’da bir konferansa katılan Ataner’in görev süresini hükümet uzatmadı. Yaklaşık bir ay önce bakanlar kurulunda Ercan İbrahimoğul’nu gizlice atayan bakanlar kurulu Ataner’in görev süresini doldurana kadar bu konuda hiçbir açıklama yapılmadı. Ataner’in görev süresi 11 Aralık’ta son buldu  böylece Ataner’de görevine seyahatli bir şekilde veda etmiş oldu.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ali AKTUN; Şu sigarayı hiç mi bırakmaya niyetin yok.? Bakıyorum içerde dışarda ağzından düşmez. İnsan biraz da kendi sağlığına bakar. Biran önce bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sn.Cavit ATALAY; Yeşilırmak’daki Çilek Diyarı projesi herkese örnek olsun. İyi niyet olunca ve projelendirince nasıl da finanse edilir değil mi? Devamını dileriz. Bol şanslar.

Sn.Teberrüken ULUÇAY; Senin dilinde tüy bitti ama kimsenin taktığı yok bilesin. Bu bütçe denkleşmez diyorsun ama gördüğün gibi Maliye Bakanı denk bütçede ısrarcı. En iyisi bekleyip görmek lazım.

Sn. Ali YÖNEL; Bir öğretmen saksıyı alıp bakanlara atmaya çalışırsa gerisini artık siz düşünün. Öğretmen demeye dilim varmıyor size de büyük geçmiş olsun. Siz engelemeseniz kim bilir neler olacaktı.

Sn. Salih COŞAR; Dün mecliste başbakanın odasında Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı ve Ercan İbrahimoğlu’nu resmen kalkınma bankası müdürü olarak atadılar. Bu karar yaklaşık bir ay önce alınmıştı sırf siz duymayasınız ve devreye girmeyesiniz diye karar gizli tutulmuştu. Ahmet Ataner’e bile dün görevde kalacağı yönde sinyal verdiler. Başbakan sizi kırmak istemiyor ama yinede Ercan’ın UBP’li oluşu olayı bitirdi. Kızınız için henüz bir çare bulunamadı aklınızda başka bir görev varsa başbakan seve seve yardımcı olmaya hazırdır.

Sn.Dr.Faiz SUCUOĞLU; 24 Aralık’da İlçe’nin Merit Lefkoşa’daki balosuna iyi hazırlanmanızda fayda var. Ne kadar da sorunlar olsa bile UBP bu ülkenin en büyük partisi. Herkesin görünmek için baloya geleceği malum. Hatta ve hatta salon UBP’lilere yetmeyecek haberin olsun.. Biran önce önlemini al ki sonra Garga söyledi demeyesin.

Sn.Denil ERTUĞ; Maşallah bakıyorum Cannes Film festivaline çıkartma yapmaya hazırlanıyormuşsunuz. Size bol şanslar dilemekten başka yapacak birşeyimiz yok.

Sn. Uğur ERİLEN; Seni bu kadar sinirlendiren neydi ki, saksıyı alıp bakanlara atacak duruma geldin.? Resmen gözün döndü, bilmediğimiz çok önemli bir şey varsa söyle de biz de bilelim. Ama her ne olursa olsun şiddet kulanmak bir insana yakışmaz hele hele bir öğretmene. Bu konuda savunmanı bekliyorum!

Sn.Ali TARPAZ; Birilerini dinleyip felafel partisi yapman ne kadar iyi olduysa da bir o kadar kötü oldu bilesin. Sana değer veren birçok kişiyi gücendirdin ama farkında değilsin haberin olsun.

Sn.Hüda AKSOY; Bakıyorum da Taçoy’la aranızdan bu aralar su sızmaz diyorlar. 3 günde bir ziyaretine geldiği söyleniyor. En iyisi uzlaşı kültürü değil mi? İnsanlar konuşa konuşa anlaşır derler. Sizinki da öyle birşey...

Sn.Mehmet TATAR; Bu aralar keyfin gıcır ortalık sarı kırmızı. Cim bom 3, Çetinkaya 5 attı keyfine diyecek yok. Bu arada Celaleddin ne zaman başlar. Pasaport işini çözebildiniz mi doğrusu merak ettik. Söyle ki yazalım.

Sn.Hasan SERTOĞLU; UEFA Başkanı Platini’ye yapmış olduğunuz şikayet tam yerindeydi. Görelim bakalım UEFA rumlara ne ceza verecek. Siz görevinizi yaptınız. Sizin gibi bizler de takipcisi olacağız.

Sn.Mehmet ZAFER; Lefke’nin Celil’i transfer etmesi ne kadar iyi oldu tartışılır. Türkiye’de kara listede olan bir futbolcunun Lefke’ye yapacağı katkı da ayrı bir konu. Keşke biraz düşünülseydi ama oldu bir kere. Yinede bol şanslar...

Sn.Ahmet ZENGİN; Hade gözün aydın. Gördüğün gibi sadece sen bardak kırmıyorsun. Hasip Kaplan da seni örnek aldığı kesin. Ama aranızda bir fark var. O bardağı kürsüye vurarak kırdı sen Emiroğluları’nın üstünde kırdın. Ama sonuçta ikiniz da özür dilediniz.

Sn.Melis BİRİNCİ; Doğum gününüzü kutlar sağlıklı günler dileriz. Ertan bey’in hediyesini doğrusu merak etmedik değil yani..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31