Ülkemizde sendikaların tepkisi giderek artıyor. Sendikalar isyanları oynuyor. Duyan var mı? Yönetim sağır sultan kesildi. Gerçek budur. Asgari ücretin ayni kalması ne derece doğrudur? Akaryakıta % 70 ete% 130 oranında artış yapılmıştır. Çalışanların alım gücü düşmektedir. Ülkeyi yaşanmaz hale getirenler bunlar değil mi? Ülkeyi yangın yerine çevirdiler. Sendikaları hiçe sayanlardan ne beklenir? Uyarıları ve eleştirileri ne zaman dikkate alacaklar? Bunlar bildiği duayı okuyor. Ben yaparım olur mantığı ile hareket ediyorlar. Bu olacak iş mi? Şimdi de kazanılmış haklara göz diktiler. Hakları budamaya çalışıyorlar. Amaçları köleci bir toplum yaratmaktır. Buna izin vermeyeceğiz. Bizleri eritmek amacındadırlar. Asimilasyon ve entegrasyon politikası sürüyor. Ülkemizde keyfi adımlar atılıyor. Yasalar ayaklar altına alınıyor. Sosyal devlet anlayışının gerekleri yerine getirilmiyor. Çalışanların alım gücünü korumak yönetimlerin görevi değil mi? Bu yönetim ne işe yarar? Sosyal devlet anlayışı tasfiye edilmektedir. Bunlar kukladır. Ankara hükümetlerinin isteklerini yerine getiriyorlar. İpler Ankara’nın elindedir. Kararlar Ankara da alınmaktadır. Bu yönetim her yönü ile acizdir. Kurumlarımızı peşkeş çekenler kimlerdir? Ülkemize ve kurumlarımıza sahip çıkacağız. İnadına hep birlikte direneceğiz. Yılmak yoktur. Bu ülkede kavga büyüktür. Kavga toplumsaldır. Bu kavgada bireysel çıkarlara yer yoktur. Bir avuç çıkarcıya hizmet ediyorlar. Emekçiler ezilirken onlar pembe tablolar çiziyor. Şov yapmaya devam ediyorlar. Nutuk atmayı biliyorlar. İşleri nedir? İşleri kurdele kesmektir. Mavi boncuk dağıtmak çare değildir. Ne zaman çare üretecekler?

Çalışanlar yoksulluğa talim ediyor. Yönetim bunu görmüyor mu? Bir tarafta yoksulluk öte tarafta şov. Ne zaman tedbir alacaklar? Bunlar halk düşmanıdır. Atılan adımlar bunun kanıtıdır. Çalışanların maaşlarından sürekli kesinti yapılıyor.

Kendileri ne zaman özveri gösterecek? Yeni işe başlayanların maaşları % 40 oranında düşürülmüştür. Emekçiler için ne yaptılar? Çalışanlar için hangi adımı attılar? Taşıma nüfusa ne demeli? Kontrolsüz nüfus akışı devam ediyor. Kayıp dışı nüfusla ne zaman mücadele edilecek? Vergi adaletsizliğine ne demeli? Bu ülkede az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalıdır.  Adam kayırma sürüyor. İşe kendi yandaşlarını alıyorlar. Terfileri kendi adamlarına veriyorlar. Öğretmensiz eğitim olur mu? Hala daha eksik öğretmeni olan okullar vardır. Hangi çağda yaşıyoruz? Bizlere yapılan hakaretlere kim son verecek? Bizlere besleme diyorlar. Siyasi iradeyi elimize almazsak bizlere daha çök hakaretler yapılacak. Ne acıdır ki irademiz ipotek altındadır.

Ne zaman siyasi iradeyi elimize alacağız? Ülkemizde hükümetçilik oyunu oynanıyor. Demokrasimiz ise özürlü. Meclis işlevini yitirmiştir. Bunlardan ne beklenir? Söylesenize…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31