Türkiye Hükümetine söz verilmesine rağmen bir türlü komitelerden geçmeyen yeni sigortalar yasa tasarısı dün de alt komiteye takılarak UBP içinde büyük krize neden oldu.

Başbakan İrsen Küçük’ün talimatına rağmen dün geçmesi beklenen tasarı UBP Girne milletvekili Ergun Serdaroğlu’nun muhalefeti nedeniyle geçmezken haberi alan Başbakanın bugün UBP meclis gurubunu Pazartesi günü 09.30’da toplama kararı aldığı ve toplantıda önemler kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

İdari ve Sosyal İşler Komitesi Başkanı da olan Ergun Serdaroğlu’nun sigorta yasasını dünkü alt komitede geçirmemek için ayak diretmesi parti içinde büyük bir krizin başlangıcı olarak görülürken, partiden ihraç kararının bile çıkabileceği ifade ediliyor.

Serdaroğlu, önceki günkü Meclis kapalı oturumunda da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye de ağır suçlamalarda bulunup, hiçbir şeyden anlamadığını yüzüne vurmuş, yasayı okumadan konuşmamasını salık vermişti.

Bakan Ünverdi’ye kapalı oturumda ‘hiçbir şey bilmen, yasayı önce oku da gel, şimdi otur yerine ve sus’ diye azarlayan Ergun Serdaroğlu’nun bu yasanın bu şekliyle geçmesine kesinlikle izin vermeyeceği söyleniyor.

Bu arada UBP’ye yakın kaynaklar Ergun Serdaroğlu’unn bu eyleminin arkasından başka eylemlerin de gelebileceğini ve asıl hedefin 2012 bütçesinin meclisten geçirilmemek olduğunu iddia ediyorlar.

Pazartesi günü toplanacak olan UBP grup toplantısından sonra yine bu hafta içinde  sonu parti meclisinin de ‘ivedi’ başlığıyla toplantıya çağırılması bekleniyor.

SERDAROĞLU:EKSİKLİKLER VAR

Meclis İdari ve Sosyal İşleri Komitesi Başkanı Serdaroğlu da kendisiyle dün yaptığımız telefon görüşmesinde, yasanın tasarısının geri çekilmediğini, haftaya görüşülmesi amacıyla ertelendiğini ifade etti.

Üzerinde çalışılan yasanın geniş kesimleri ilgilendirdiği için üç günde hazırlanmasının beklenmemesi gerektiğini söyleyen Serdaroğlu yasada bazı eksiklikler gördüklerini, Savcılıktan da bu yönde görüş aldıklarını onun için bazı değişikliklerin yapılmasının elzem olduğuna dikkat çekti.

Yapılan düzenlemelerle meclisten yasanın oy birliğiyle geçmesini beklediklerini de söyleyen Serdaroğlu, ‘hükümet yetkilileri Türkiye’den çekiniyorlarsa gerekirse gider ben konuşur ve durumu anlatırım’ şeklinde konuştu.

 

Okur Görüşü:

“Önce eşeği kaybettirdiler…”

“Sayın Özadam, bugünkü (dünkü) yazınızda bazı şeyleri gözden kaçırıyorsunuz gibi geliyor, KTHY bilinçli olarak batırılmış ve Cumhurbaşkanlığı döneminde UBP'nin Derviş Eroğlu'nu Cumhurbaşkanı seçtirebilmek için KTHY'yi feda ettiğini ve yıllar öncesine baktığımızda birçok yolsuzluklarla bu kurumun batırılması için ellerinden geleni yaptıklarını unutuyorsunuz galiba.

Bu halkın tek derdi KTHY çalışanlarının yeniden istihdamı noktasında değildi, öyle veya böyle Milli bir hava yolu göz göre göre batırılmış ancak günün sonunda hükümetin başını burada tebrik etmeniz abesle iştigalden başka bir şey değildir.

UBP her zamanki taktiğinde yine bu halkı uyutma ve unutturma başarısını elde etmiştir.

Önce halka eşeğini kaybettirip ardından bulduran ve sevinmesini sağlayan bu politika yine herkesin balık hafızasını bir kez daha gündeme oturtmuştur. Tek söyleyeceğim Yazık oluyor...İyi çalışmalar dilerim..”

(Ahmet KANSOY)

 gunun-foto_raf_-(2).jpg

MESAJ KUTUSU 

Sayın Ergun SERDAROĞLU, dün başbakan dahil partide herkes sigorta yasanın alt komiteden geçmesini beklerken çok büyük bir sürpriz yaptınız ve onları şoka uğrattınız. Bu arada dün akşama kadar parti içindeki muhalif vekillerden tebrik mesajları almışsınız. Bundan böyle hakkınızda hayırlısı artık.

Sayın Savaş ATAKAN, geçtiğimiz günlerde K.Kaymaklı örgütünde televizyon kanalını bir tanesinde Hasan Taçoy’u görünce saçlarınızın dikeldiği ve anında kanalı değiştirdiğiniz gözlemlenmiş. Bu ne büyük kin ve ihtiras böyle anlayamadık gitti doğrusu.

Sayın Kemal DÜRÜST, bir ilk okulumuzun öğrencileri müzik öğretmenleri yok diye eylem yapmışlar. Sizin iyi bir müzik öğretmeni olduğunuzu biliyoruz, ara sıra boşta kalında okulda ders vermeye gitmeyi düşünür müydünüz acaba?

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Perşembe günkü meclis oturumunda Ersin beyle birlikte uyuklayanların başında yer almışsınız. Öğlen yemeğinde ağır bir yemek yerseniz olacağı bu değil miydi?

Sayın İrsen KÜÇÜK, meyve sebze bahçelerinizi artık çok daha iyi koruma altına almanız gerekiyor. Geçenlerde size çok yakın birisi bahçeden kopardığı gulumbralardan bana da göndermiş, doğrusu böyle tazesini ilk kez gördüm.

Sayın Mehmet DOLMACI, ne yazık ki elektrik eylemine bazı büyük oteller bile rağbet göstermedi. Hele de dünkü ikinci gününde vatandaş da kale almadı ve bu eylem de başlamadan bitti.

Sayın Ferdi Sabit SOYER, hatırlar mısınız 2006 yılındaki nüfus sayımından sonra son olarak eve kapanılacağını söylemiştiniz. Şimdi Başbakanımız da aynısını söylüyor. İnanalım mı acaba?

Sayın Mehmet ÖZÇELİK, bazı fotoğrafların yakında deşifre edilmesi konusunda kulağıma bazı şeyler geldi. İsterseniz bir ara telefonda konuşalım ve size birkaç soru sorayım olur mu? Sonra bana sitem etmeyesiniz diye!

Sayın Aydın AKKURT, sizin baykuşlar son günlerde bir şeyler oldu diyorlar. Demek ki onlara yeteri kadar bakmıyorsunuz ve sık sık hasta oluyorlar. Onlaırn yerine istersen birkaç tane köstebek verebilirim.

Sayın Olgun AMCAOĞLU, doğru bildiğinizi yapmak yolunda kendinizi ispatlamış bulunuyorsunuz. Ama artık fazla diretmeye gerek yok, emir demiri keser diyorlar bilirsiniz. Yılmazköy sözünü unutmuş değiliz bilesiniz.

Sayın Alpan UZ, en büyük hayaliniz nihayet gerçekleşmek üzereymiş. Madem ki artık bu işin arkasında Atlas Havayolları var sırtınız yere gelmez. Büyük bir iş başardınız tebrik ederiz. Bakalım bizim ilgili bakan bundan kendine düşen payı çıkaracak mı?

Sayın Heves SÖNMEZ, dünkü panel ve film gösterisi tam anlamıyla mükemmeldi. Trafik konusunda gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı tebrik ederiz. İlgili bakan eğer biraz bu işlere duyarlıysa sizi onore etmek için ödüllendirir.

Sayın Mete BOYACI, Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi’nin yakınındaki vakıf arazisinin 70 dönümlük bölümünün ihaleye açıldığını duyduk. Biraz gücünüze gitmiş ama ihaleye sizin de katılmamanız için hiçbir neden yok. Dün konuyu biraz araştırdım daha kimse zarf göndermemiş.

Sayın Gökhan ALTINER, iki bakanlık arasındaki kriz çözülmüş ve artık siz de geçici de olsa devlet memuru olmuşsunuz. Müjdeli haberi alır almaz da soluğu Kebapçı Güner’de almışsınız. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sayın Ünal ÜSTEL, İstanbul’daki KKTC kültür evini gezenler aradı iyi bir iş çıkardığınızı söylediler. Biraç geç oldu ama temiz oldu diyorlar. Elinize sağlık diyoruz. Bunda biraz olsun katkımız olduysa ne mutlu bize.

Sayın Nazmi PINAR, bebek için artık endişelenmenize gerek yok. Dün arayan bir çok meslektaş bebeğin odasını şimdiden hazırlama sözü verdiler. Sen yeter ki karar ver bu konuda senin için kampanya bile başlatırım. Ama ben kız çocuklarını severim bilesin.

Sayın Cenk MUTLUYAKALI, medya dergisinin son sayısı gerçekten mükemmel olmuş. Hele de Halil Kaymaklılı ve İsmet Kotak sayfaları mükemmeldi. Tek sorun bizim Nezire’nin flu resmindeydi. O kadar da kusur kadı kızında da olur değil mi? Elinize sağlık.

Sayın Mehmet SAYDAM, sipariş verdiğiniz 15 kiloluk pastırma siparişi hazır olduğu halde hanım korkusundan eve götüremiyormuşsunuz. En iyisi ofis bahçesinde bir mangal partisi yap da güzelim pastırmalar kurumadan değerlendirilsin.

Sayın Polat ALPER, ciğeri sevdiğinizi bilirdik de sabahın 6’sında sizi kebapçıda olduğunuzu öğrenince hayret ettik. Acaba rüyanıza mı girdi diye soruyor arkadaşlarınız.  

 

Günün Fıkrası : Bakir adam

Zengin ve biraz geçkince bir bakire, daha önce hiç bir kadınla yatmamış bir erkekle evlenmek istiyordu. Böyle bir adam bulmak için detektiflik bürosuna başvurdu. Detektiflik bürosu, yaptığı bütün araştırmalar sonucu Avustralya'nın ücra bir köşesinde böyle bir adam buldu.

Düğün gecesi gelin, banyodan çıktığı sırada damadın odadaki bütün mobilyaları, yatak dahil odadan dışarı taşıdığını gördü.
-"Ne yapıyorsun?" diye hayretle sordu.
Damat cevap verdi:
-"Şimdiye kadar hiç bir kadınla yatmadım. Eğer onlarda kangurular gibiyse, epeyce yer lazım."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31