08 Nisan 2016 Cuma 16:05
'Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2016' sonuçlandı
banner10

Bayındırlık Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2016”nın seçmeleri tamamlandı.

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan seçmede başarı ödülleri Mehmet Sariler’in “Dövüş Horozu 3”, Raif Kızıl’ın “İçimdeki Çığlık 1” ve Zeynep Uzun’un “Kosmos 4” isimli eserleri layık görüldü.

Tamer Ekendal’ın “I” isimli eserine Mansiyon ve Rahme Manastırlı’nın “Göç 4” isimli eserine de Jüri Özel Ödülü verilmesi kararı alındı.

26 sanatçının 89 eserle katıldığı yarışmada,  25 katılımcının 68 eseri sergilenmeye değer bulundu.

Başarılı ressamların teşvik edilmesi amacıyla ödüllendirileceği yarışmada, ödüller Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2016 Sergisi’nin 26 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek açılışında verilecek. Sergi 6 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Başarı ödülü almaya hak kazanan eserlerin her birine 1,500 TL’lik para ödülü ile plaket, mansiyona 500 TL para ödülü ve plaket, jüri özel ödülüne de plaket verilecek.

Sergide eserleri yer alacak tüm sanatçılar ve eserlerinin isimleri şöyle:
Ayşe Taşkurt “Fil”
Bekir Ruso “Katman 1”, “Katman 2”, “Katman 3”.
Celal Atikler “Olive Tree 1”, “Olive Tree 2”, “Olive Tree 3”, “Olive Tree 4”.
Dalga Haşmetoğlu “You”, “Happy Hulk”.
Deren Kalfaoğlu “Portreler 1”, “Portreler 3”, “Portreler 4”.
Dicle Özlüses “Karışık Teknik I”, “Karışık Teknik II”, “Karışık Teknik III”.
Direnç Betmezoğlu “Lefkoşa”, “Hasat”, “Mavi”.
Ecem Evren “Depresif I”.
Fatma Nur Özoğul “Kaleidoscope”, “Bridge”, “Blind”.
Fırat Sözmener “Sus”, “Sessizliğini Boz”, “Helin”.
Gülsüm Korkmaz “Çocuk Gelin 2”, “Çocuk Gelin 3”.
Hakan Rüşlü “Cranio”, “Skull”, “Crane”.
Hascan İleri “Adem İle Havvanın Petrolleri 1”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 2”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 3”. 
Kemal Behcet Caymaz “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor II”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor III”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor IV”.
Kemal Borak “Human I”, “Human II”, “Human III”.
Kemal Demiroğlu “Metafizik Değişim”, “Transformasyon”, “Metamorfoz”.
Mehmet Sariler “Dövüş Horozu 1”, “Horoz Dövüşü 2”, “Dövüş Horozu 3” (Başarı Ödülü).
Necla Ecem Özoğul “Evim”, “Lunapark”.
Neriman Şaban “Minatour I”, “Minatour II”.
Rahme Manastırlı “Göç 1”, “Göç 2”, “Göç 3”, “Göç 4” (Jüri Özel Ödülü).
Raif Kızıl “İçimdeki Çığlık 1” (Başarı Ödülü), “İçimdeki Çığlık 2”, “İçimdeki Çığlık 3”.
Süleyman Gingi “Alev Kayası”, “Bellapais”.
Tamer Ekendal “A”, “I” (Mansiyon), “Z”.
Zehra Çelik “Patlama”, “Kadın”.
Zeynep Uzun “Kosmos I”, “Kosmos II”, “Kosmos III”, “Kosmos IV” (Başarı Ödülü).

1460111164.jpg

1460111165.jpg

1460111166.jpg

banner22
Son Güncelleme: 08.04.2016 16:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31