Başbakan İrsen Küçük, kabineye giremeyip de dışarıda kaldğı zaman ne demişti;

“Bunlar acemiler mangası, bu ülkeyi yönetmelerinin imkan ve ihtimali yoktur...”

Yalan da değildi hani, devleti ve bürokrasiyi bilmeyenler ansızın kendilerini bakanlık koltuğunda bulmuş ve buna bir de siyasi egolar eklenince, yeni kabinenin iş yapamayacak olduğu o zamandan belli olmuştu...

Sonra Eroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasından sonra siyasi çizgide büyük değişimler yaşandı ve bakanlık alamadığı için yakınan sayın Küçük, hızlı bir yükselişle hem partinin başına hem de ülkenin yönetimine geçti...

UBP, iktidar olduktan sonra iki seneden fazla zaman geçti...

Şu anda kabinede bir gençlik hareketi var, ama yeterli mi bizce değil!

Karanlık bir tünelin içine giren Kıbrıs Türkü ileriye doğru baktıkça da ne bir ışık görüyor ne de bir umut...

Toplumun tel tel dökülen tüm sektörleri, sivil toplum örgütlerindeki hoşnutsuzluk ve insanımızın birçoğunun psikolojik sağlığını kaybetmesi gençlik hareketinin de aslında çok başarılı olamadığının bir göstergesi...

 

...

 

Kıbrıs Gazetesi iki gündür eski siyasetçileri manşete çekip konuşturuyor...

Okuduklarımıza göre onlar da mutsuz, onlar da umutsuz!

Hiçbirinin ne gelecek ne de maddi sorunu yok, küplerini zamanında doldurmuşlar ama modaya uymuşlar ve çoğunluğun mutsuzluğuna ortak olmuşlar.

Belki iş ola, belki de yürekten açıklamalardı!

Ama onların “bizim dönemde ülke daha iyi yönetiliyordu” diyerek kendilerini bulunmaz Hint kumaşı olarak göstermeleri sadece bizim değil, birçok okurun da asaplarını bozacak cinstendi...

 

...

 

Doğrudur, bu hükümet başarısızdır, halkın sorunlarına köklü çözümler üretmekten uzaktır, vaat ve söylemlerden başka hiç bir icraata imza atmamıştır ama ülkenin şu an yaşadığı sıkıntılı dönemin de tek sorumlusu değildirler...

Ülkede şu anda yaşanan, geçmişteki hantal yapının modernizasyon edilmesine yönelik çalışmaların sancısından ibarettir.

Ve bu kötü gidişatın sorumlusu ne yazık ki eski düzenin yaratılmasının temelini atan işte o eski politikacılardır.

Genç yaşta emeklilik hakkı getirip, bunu kötü bir gidişat olduğunu göremeyenlerdir.

Siyasi rant uğruna kamu çalışanına önce 13. Maaş, sonra da peşin ödemeyi getirenler, şimdi şikayetçi olan eski siyasiler değil midir?

Rum mallarını, eşe dosta dağıtan, Güney’de hiç bir malı olmadığı halde, çeşitli tezgâhlarla binlerce dönüm araziyi partiliye peşkeş çekenler onlar değil midir?

Üçlü kararname ile atamalar yapıp, şimdi müşavirler ordusunu oluşturanlar, yine eski siyasiler değil midir?

Bütçe açıklarını kapatmak için, üretim yerine tüketimi destekleyenler, her aybaşı Ankara’dan valizlerle para getirip maaş dağıtanlar onlar değil de kimdir?

Partili olmayanlara iş, aş ve ülkede yaşam hakkı tanımayanlar, görüşleri farklı diye, bazılarını vatan haini ilan edenler, bu konuda Türkiye hükümetlerine gammazcılık yapanlar, eski kayarlanmış politikacılar değil midir?

Vatan haini edebiyatı yapıp, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportunu bu ülkede daha kapılar açılmadan kim almıştır, bunlar deşifre edilince basını mahkemeye verenler ve tehdit edenler kimlerdir?

 

...

 

Ülkemizde yaşanan asıl sorun siyasilerin genç ya da yaşlılığı değil, öncelikle insan sevgisinin her geçen gün azalmasından başka bir şey değildir.

Halkın seçtiği ister yaşlı ister genç olsun çoğu siyasiler, aldıkları oyun hakkını verecek yerde, bir dahaki seçimlerde nasıl kazanırım gailesine düşmüş ve eskisi de yenisi de bunu kendine ilke edinince, kaçınılmaz son gelip de kapıya dayanmıştır.

İster genç, ister yaşlı siyasetçi olsun, kafalardaki siyasi hırs ve ihtiras, koltuğu kaptırmama düşüncesinin hakim olduğu sürece, politikanın geleceğinin bundan daha iyi olacağını hiç kimse düşünmesin!

 

 

 

Okur Görüşü:

 

“Ülkeyi 99 seneliğine Türkiye’ye kiralasınlar!”

 

“Sayın Özadam,

Hükümetlerin ülkeyi layıkıyla yönetememelerinin, partizanlık v e popülizmde ısrarcı oluşları, halkımızı çileden çıkarmış ve gelecek endişesine sevk etmiştir.

Ülkeyi yönetenler, kendi iradelerini tamamen Türkiye hükümetine bırakıp işin kolay yanını seçmişler ve bu da ülke insanımızı infiale sürüklemiştir.

Hükümete, hatta mecliste sandalyesi bulunan tüm siyasi partilere öneriyorum;

Biz yönetmeyi beceremedik, Türkiye yönetsin diye ülkeyi en kısa zamanda Türkiye’ye 99 yıllığına kiralayarak pek ala ki bu işten sıyrılabilirler!

Kıbrıs adası zaten kiralanma tecrübelerine alışıktır ve tarihe bakıldığında da bu kolaylıkla görülür.

Bundan hiç bir kaybımızın olmayacağından, en azından şimdiki durumumuzdan çok daha iyi yerlerde olacağından kuşkumuz yoktur. Saygılar...”

(Mustafa – MAĞUSA)

 

 

 

MESAJ KUTUSU

 

Sayın Halil ORUN, Erhan Kiraz adlı çalışanınızın suçlu olmadığı kanıtlandığı halde halen işe geri alınmadı ve zor günler yaşıyor. Sahte pasaport ve kaçakçılıkla suçlananlar ise işe devam ediyor. Bu haksız duruma bir an önce son vermeniz bekleniyor.

...

Sayın Fuat NAMSOY, 333 bin TL’lik ihalesiz iş konusunun askıya alındığını duyduk. Umarız bu kararınızdan vazgeçmezsiniz. Bu arada yasalara göre çek yasağında olanlara 5 bin TL’den fazla iş verilmeyeceğini de umarız biliyorsunuzdur.

...

Sayın Turgay AVCI, Lefkelilerin sorunlarını meclise taşıdığınız ve seslendirdiğiniz için bölge halkından tebrik mesajlarınız geliyor. Bu arada bazı tehditler aldığınızı duyduk doğru mu? Bunların isimlerini deşifre etmeyi düşünüyor musunuz?

...

Sayın İrsen KÜÇÜK, Girne’de yazlık ev yaptırdığınızı öğrendik, hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz. Yeni yetme siyasiler bile tripleks villa sahibi olduktan sonra siz bunu hayli hak ediyorsunuz.

...

Sayın Olgun AMCAOĞLU, kalecilik teklifinizi aldım teşekkür ederim. Ancak Perşembe günü o saatte müsait değilim. Bu işi hafta sonu yaparsanız seve seve kaleye geçerim. Yeter ki sizin kaptanlık sorununuz kavgaya dönüşmesin.

...

Sayın Arif ALBAYRAK, Mağusa esnafı yaptığınız küçük ziyaretlerden hayli memnun ama bu ziyaretlerin daha sık olmasını isteyen mesajlar gönderiyor. Ara sıra müzik resitali vermeyi de ihmal etmeyin.

...

Sayın Meral EROĞLU, özürlü vatandaşlarımız ilgili yasaların bir an önce geçmesi için öncülük etmenizi rica ediyorlar. Bu konuda baskıcı olmazsanız yasanın geçeceğine inanmıyorlar.

...

Sayın Mehmet Ali TALAT, CTP’de genel başkan adayı 5’e çıkınca sizin de ziyaretçi sayısı epey artmış diyorlar. Ancak halen bir odacınızın bile olmaması biraz acayip kaçmıyor mu? Biraz bastırın bakalım, isteyenin bir yüzü...

...

Sayın Ramazan ÖZÇELİK, kulaklarınız iltihaplanınca duyma güçlüğü çektiğinizi öğrendik. Geçmiş olsun ama bu sıralar bazı şeyleri duymamak duymaktan daha iyi değil mi? Bizce bunun keyfini yaşayın...

...

Sayın Hasan SERTOĞLU, bir vekilin mecliste spor gündemiyle konuşması sizi niye bu kadar tedirgin etti ki? Yoksa çekindiğiniz konular mı var?

...

Sayın Oktay GÜNEY, TDP İskele Gençlik Kolları başkanlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Allah Mehmet Çakıcı’ya sabırlar versin.

...

Sayın Hasan TOSUNOĞLU, Çamlıbel’de bir çiftlik kurmaya başladığınızı ve bundan böyle tamamen köy hayatı yaşayacağınızı öğrendik. Biraz geç bile kaldınız ama en doğru kararı vermişsiniz. Günlük köy yumurtalarından bize de ayırırsınız değil mi?

...

Sayın Erkut YILMABAŞAR, ikinci çocuk için gün sayıyormuşsunuz, ne mutlu size...Şimdiden sağlıklı doğumlar diliyoruz. Allah vatana millete hayırlı evlat versin...

...

Sayın Dağhan FELLAHOĞLU, roaming konusundaki müjdeniz aboneler arasında memnuniyetle karşılandı. Rakip firmadan da aynı atılımı bekliyoruz...

...

Sayın Ahmet ULUBAY, 10 günlük tatile çıktığınızı öğrendik. Tatil konusunda biraz aceleci davranmadınız mı? Yine de iyi tatiller dileriz...

...

Sayın Hasan TAÇOY, seçmenleriniz telefonlara cevap vermemenizden şikayet ediyorlar. Had bakanken anlarız da şimdi niçin partilileri üzüyorsunuz, merak konusu olmuş...

...

Sayın Necdet NUMAN, genelde rüya görmem ama ne hikmetse önceki akşam rüyama girdiniz. Kocaman bir masada tek başınıza oturuyordunuz. Allah hayırlara vesile etsin...

...

Sayın Hasan BEYCANLI, bankanızın bir ihalesi konusunda bazı iddialar yapılmaya başlandı. Bu sıralar sağlam durmanızda yarar var. Bilirsiniz devlete elini veren kolunu da kaptırır...

...

Sayın Şener ELCİL, ödenmeyen tahsisatlar konusunda bir bardak buzlu su içmenizi salık veriyoruz. Haberiniz yok ama artık ödenekler tarihe karıştı ve bundan böyle en iyisi unutun gitsin...

...

Sayın Salahi DEPRELİ, Güney’de başınıza gelenlere üzüldük, büyük geçmiş olsun. En azından dayak yemediğinize şükredebilirsiniz...

...

 

 

Günün Fıkrası

 

Kontenjan…Hayvanat bahçesinde duran yaşlı bir aslanla, özgür olan genç bir aslan arkadaş olmuşlar.

Genç aslan, "artık yiyecek peşinden koşmak istemiyorum" diyerek, hayvanat bahçesindeki yaşlı aslandan, kendisini de hayvanat bahçesine aldırmasını istemiş.

Birkaç gün sonra, genç aslan da hayvanat bahçesine kabul edilmiş.
İlk gün yemekte, yaşlı aslana et, genç olana muz gelmiş.

Aynı şey ikinci gün de olmuş. 10-15 gün yemekler böyle olunca, genç aslan artık sıkılmış ve yaşlı aslana sormuş:

-"Niye sana yemekte et veriliyor da bana muz veriliyor?"

-"Vallahi boşta aslan kadrosu yoktu, bakıcılarla konuştum, seni maymun kontenjanından işe aldılar..."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31