Bin anne çocuğu aç kalmasın diye hırsızlık yaparsa, bu onun suçunu affettirmez.

Ya da etini satarsa, birilerini dolandırırsa, komşunun bileziklerini çalıp satarsa ve bunu çocuğu için yaptığını söylerse, bu da kendisi için hafifletici bir sebep olamaz.

Hatta dün gazetelerin ön sayfasına manşet olan Jana’nın dediği gibi 7 yaşındaki hasta çocuğu için uyuşturucu ticareti yapmak zorunda kaldığını söylemesi de suçunu hafifletici bir açıklama değildir, ama buna inanırsak yüreğimizin bir yerlerinde üzüldüğümüzü hissederiz.

Ama uyuşturucu kadının vajinasında yakalanınca durum başka!

Şimdi bu haplar kadının cebinde ya da valizinde yakalansaydı inanın ki kesinlikle bir ön sayfa haberi olmayacaktı!

Bizde sadece toplum erkek egemen değil, ne yazık ki medyada da bunu kuvvetli bir şekilde görüyoruz.

Kadın bir cinsel tema olarak görülmeye devam ediyor, uyuşturucu çantadaysa iç sayfalarda, ama vajinada yakalanırsa manşetlere çekilebiliyor.

Tabi ki sorun sadece medyada değil;

Halkın genelinde de cinsellik halen bir tabu ve bu tür hınzır haberlere, hınzırca yorumlar yapılıyor.

Dün vatandaşın geneli ister işyerinde olsun, isterse evinde, ya da çarşıda-pazarda sanki başka önemli konularımız yokmuş gibi bu olayı tartıştı.

Bir bankada görevli bayan memur ile diğer görevli memurun bu konudaki fısıltı şeklinde konuşmalarına kulak kabarttım biraz.

Hınzırca düşünceleri, sohbet ederken gülen yüzlerinden belliydi.

Yine dün bir başka işyerinde üç erkek çalışan da bu haberi tartışıyorlardı;

Kimi ‘ne vajinaymış ama’ derken, bir diğeri ‘yuh artık’, bir başkası da ‘548 adet Extacy alan vajinadan hayır gelmez’ şeklinde yorumda bulunuyordu.

Sanayi bölgesinde bir makinist elinde gazete hayretle Jana’ya bakıyordu. Yanındaki bir başka çalışan, ‘Turgut abi gazeteyi bize de ver de gözümüz açılsın ‘diye seslendi.

Dün karşılaştığım bir meslektaşıma sordum, bu haberi yorumlamasını istedim, o da ‘tır gibi karışmış maşallah’ deyiverdi…

Sonra ofise gittim ve bu haberi manşet yapan gazeteleri koydum masaya.

Sonra toplumun bu konudaki düşüncelerini sıraladım arka arkaya…

Kimsenin olaya bir annenin içine düştüğü içler acısı durumu göremedi…

Ya da bu kadının vajinası gündem olurken, o hapları kimlerin ona verdiğini, bunu kaynağının kim olduğunun konuşulduğuna da şahit olmadım.

Hatta gençlerimizin bu illetle nasıl başının belada olduğunu soruşturanı da göremedim.

Varsa da yoksa Jana’nın vajinasını konuştuk toplum olarak.

Ve aklıma benim de hınzırca bir cümle geldi;

Söz konusu vajinaysa, gerisi teferruattır!

Okur şikayeti:

Ameliyathanede sigara içen kim?

“Sayın Levent Özadam,

Lefkoşa Nalbantoğlu Hastanesi yoğun bakımında hastamı her ziyarete gidişimde, kalp ameliyatlarının yapıldığı ameliyathanenin önünden geçiyorum ve gördüklerime inanamıyorum.

O kadar başarılı kalp ameliyatın yapıldığı yerde ameliyathanenin içinde camlık bölmede sürekli birilerinin ayakta sigara içmesi çok kötü.

Devlet hastanesinin kalp bölümünde kapı açıldığında ve dışarıdan yoğun bakımında yatan hastalar ve içerdekilerin ameliyathane ortamına uymayan davranış ve şartları kötü gözüküyor.

Başarılı kalp ameliyatlarının yapıldığı bölümün başarısının devamı için biraz daha dikkat rica ediyorum. 

Saygılarımla,”

(Not: Lütfen ismin sizde saklı kalsın)

Akansoy: CTP ile koalisyon UBP’yi bozar!

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akan olası bir UBP-CTP koalisyon hükümeti senaryolarını değerlendirdiği konuşmasında, UBP’nin UBP olmaktan çıkacağını iddia etti.

Söz konusu söylentilerin CTP’nin gündeminde olmadığını da ifade eden Akansoy, eğer olacaksa da bunun UBP’ye büyük bedeli olacağını çünkü demokratikleşme, sivilleşme ve özelleştirme gibi konular ile Kıbrıs sorunu konusunda iki parti arasında derin görüş ayrılıkları olduğunu söyledi.

TDP’nin kendileri için bir tehlike olmadığını da belirten Akansoy, DP’de bir kıpırdanma olduğunu, yapılan anket çalışmaların ise gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Mesaj Kutusu:

Sayın Turgay AVCI, ÖRP’nin kapısına kilit vurup UBP’ye katılınca İçişleri Bakanlığı’nın size geçeceğine dair söylentiler artık yüksek sesle konuşulmaya başladı. Şu anda kabinenin en başarılı ismi olarak görülen nazım bey umarız bugün bizim köşeyi okumaz!
 
Sayın Mehmet ÇAKMAK, dün belediyede kapalı alanda sigara içtiğinizi gören genç bir vatandaşa verdiğiniz tepkiyi anlayamadık. Ayrıca kendisini piskopat olarak nitelendirmeniz hoş olmadı. Şu zıkkımı dışarıda temiz havada içseniz fena mı olur yani?

Sayın Mustafa Hacı ALİ, bir yerel gazeteye ortak olduğunuz yönünde duyumlar almaya başladık. Eğer doğruysa ha keşke bunu gizliden gizliye değil de açık olarak yapsaydınız. Elbette sizin de bu ülkede medya patronu olma hakkınız vardır. Başınız kel değil ya!
 
Sayın Rüstem TATAR, talihsiz bir kaza geçirip rahatsızlandığınızı biraz geç de olsa duyduk büyük geçmiş olsun. Siz eski topraksınız bu günler de geride kalacaktır.
 
Sayın Necdet NUMAN, Haspolat’taki Vakıf arazisi konusunda hükümete baskı yaptığınız konusunda ciddi söylentiler var. Burasını kime kiralamak istiyorsunuz? Bundan sizin ne çıkarınız olacak?
 
Sayın Birikim ÖZGÜR, partili ağabeylerine karşı biraz daha ılımlı ve saygılı olmanız gerekiyor. Sonuçta sizin adınız gibi onların birikimi var ve tecrübenin önünde her zaman eğilmek gerekiyor değil mi?
 
Sayın Perihan ALNAR, Çanakkale Ortaokulu’nda bir öğrenciyi tokatladığınız ve kulağını patlattığınız iddia ediliyor. Bu konunun yakında mahkemelik olacağı da bize gelen haberler arasında bulunuyor. Bir açıklama yapmak ister miydiniz?
 
Sayın Cem DANA, sizin oğlana tokat atan öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduğunuz söyleniyor. Siz yine de ilgili öğretmenle bir konuşup ondan sonra karar verin olur mu?
 
Sayın Erdoğan ŞANLIDAĞ, DP Güzelyurt İlçe Başkanlığı göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bu görevden torunlar biraz etkilenecek ama onların ülkedeki geleceği söz konusu ise buna değer değil mi?
 
Sayın Ceyhun ÜMİTER, bazı hastane çalışanlarından şikayetler gelmeye başladı. Zorla sendika üyesi yapmak istediğinizden yakınıyorlar. Zorla güzellik olmaz değil mi güzel kardeşim!

Sayın Günay ÇERKEZ, her zaman olduğu gibi bu kez de dört ayak üstüne düştüğünüz ve golf sahasının kirası konusunda Vakıflar ile anlaşmak üzere olduğunuzu duyduk. Bu ülkede ensesi sağlam olan her zaman kazanır değil mi?
 
Sayın Zihni ÖZERGİN, okullarda diş sağlığı için yaptığınız etkinlikler veliler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Tebrik eder başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.
 
Sayın Şahap AŞIKOĞLU, sizi hiç bu kadar sessiz görmemiştik. Hayırdır yoksa mevsimler sizi de mi etkiledi de kabuğunuza çekildiniz? Yanımda çok yeni yemek tarifleri var, en ksa zamanda buluşalım.
 
Sayın Ömer TATLI, bir partiden vekillik teklifi aldığınızı ama sizin aklınızın fikrinizin belediye başkanlığında olduğu söyleniyor. Bize göre her ikisinden de vazgeçip kendinizi tamamen spora adayınız. Başınızı belaya sokmaya hiç gerek yok.
 
Sayın Lale VURGUN, o ne güzel evlenme davetiyesiydi öyle. Eşinizle birlikte bir ömür boyu mutluluk ve boy boy çocuklarınız olmasını dileriz.
 
Sayın Hasan İSLAMOĞLU, sonunda siz de dede olma mutluluğunu yakalamışsınız ve bunun şerefine herkese çikolata dağıtıyormuşsunuz. Hasan Efe’ye sağlıklı başarılı uzun ömürler dileriz. İzmirli gelininiz artık kıymetli bir hediyeyi hak etti değil mi?
 
Sayın Ahmet ÇALUDA, olası bir kabine değişikliğinde parti dengeleri açısından mutlak bakanlık koltuğuna oturacağınız tahmin ediliyor. Sonunda rüyalarınız gerçek mi oluyor acaba?

Sayın Sunat ATUN, kanser hastalarına yaptığınız maddi kattı kamuoyunda memnuniyet yarattı. Ama ben sizin yerinize olsam bunu basına açıklamaz, biraz daha mütevazi olurdum.

Sayın Dilek YANIK, aylar sonra sesiniz duymak bize de iyi geldi. Siz ABD’de soğuktan donarken biz burada gündüz güneş banyosu yapıyoruz. Temmuz’un gelmesini dört gözle bekleyeceğiz.

Sayın Ömer BİLGE, evdeki şömine için 5 ton odun aldığınızı öğrendik. Artık pastırma partisi olunca bir telefon açarsınız değil mi? Güzel ve sıcak bir kış geçirmenizi dileriz.
 
Sayın Turgut BÜRÜNCÜK, yıllardır bulunduğunuz dükkandan çıkıp yan sokağa taşındığınızı duyduk. Yeni dükkanınız hayırlı ve uğurlu olsun. Aç gözlü paragöz dükkan sahipleri de Allah’ından bulsun. 

 

Günün Fıkrası:

Balık

Adam büyük bir keyifle sabah kahvesini yudumlarken, karısı yumuşak bir ses tonu ile :“Aşkım..” demiş, “Geçen Ocak ayında bir hafta sonunda balığa gitmiştin ya..”

“Evet...” demiş adam, “Ne oldu?”

“Dün gece o balık seni aradı bir tanem, hamileymiş de...”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31