Batmış hava yolu şirketinin üzerinden bile politika yapmaya çalışıyoruz. Ben şahsen dua etmiyorum ama görüyorum ki; bazı insanlarımız resmen yeni kurulan hava yolu şirketinin uçmaması için dua ediyorlar. Ersan Saner’in sözünde durmamasını arzu ediyorlar. Hani dedi ya; “Mart sonu yeni hava yolu şirketi uçacak” diye.!

Dört gözle Mart ayının bitmesini ve yeni hava yolu şirketinin uçmadığını görmek isterler. Nerede bir olumsuzluk varsa davet ediyorlar. Böyle bir millet olur mu? Oluyor işte. Biribirini sevmeyen insanlar topluluğu. Eylem  çadırı üzerinden politika yapılıyor, duygu sömürüsü vs... Oysa; KTHY’yi batıranlar belli. Bunun faturasını sadece Ersan Saner’e çıkartmak vijdansızlık olur. Saner’in avukatlığını yapmak istemezdim ama şartlar öyle gerektirdi ki; Saner’e karşı acımasızca haksızlık yapıyoruz.

Bayndırlık ve Ulaştırma bakanı oldu fatura ona kesild. Ne yapmasını beklerdiniz yani CTP’liler gibi çadırı ziyaret edip destek belirtmesini mi? Önceki gün yapılan test sınavı ile ilgili kendimize malzeme çıkarttık. Sınavı alay konusu ettik. Duygu sömürüsü popülizm hat safhada.! IZENG “kişilik envanteri”soruları beğenmedik. Uluslararası Havayolu şirketlerinde yapılan testlerde hep bu tür sorular sorulur. Gazete manşetlerine malzeme oldu, resmen dalga geçtik. Sorulan bazı soruları aldık ve yorum yaptık. KTHY gerçeğini ne çabuk unuttuk!

THY yönetim kurulu başkanı ile alay ettik. Var mısın yok musun? yarışma programındaki Hamdi bey’e benzettik. THY yönetim kurulu başkanı işi gücü bırakıp geldi bizi adam yerine koydu onu da beğenmedik. Dünyanın en iyi havayolu şirketinin yönetim kurulu başkanını. CODE SHARE “ortak uçuş” için  anlaşma imzalandı onu da beğenmedik. KKHY’nin yönetim kurulu başkanlığını da kabul etti her halde ona da itiraz ederiz. Ersan Saner sadece işten atılanların hedefinde değil,sokakta ağzı laf yapan herkes ona saldırıyor.

Çünkü medya ve KTHY’nı batıran muhalefeteki siyasi partiler onu işaret ediyorlar. Tabi sadece onlar değil  yeni kurulan KKHY’nin iş adamı ortakları da. Şirkete fazla personel alınmaması için baskı yapıyorlar. Yani; Ersan Saner’i hedefdeki adam yaptık. Peki ama bu mu bizim hedefimiz. Saner’in başarısızlığına kadeh kaldırıyoruz Nisan geldi Saner yine sözünde durmadı deyip efkar mı dağıtalım.

GARGA’DAN AL HABERİ

Maliyede kuruş yok

Devletten alacakları olanlara zırnık koklatmıyorlar, yok ki koklatsınlar. Maliye kasasında kuruş yok. Maliye Bakanı Ersin Tatar ay sonu memur maaşlarını ödemek için akla karayı seçiyor.  Emekli olanlar para bekliyor, devletten aylardır alacaklı olan iş adamlarına ödeme yapılamıyor. Yani; maliyeden para çıkmıyor. Sıkıntılar çok büyük ay sonu Türkiye’den gelecek olan 30 milyon liranın gideceği yerde belli. Uzun lafın kısası; sıkıntılar çok özellikle bakanlıklar perişan, para isteyenler perişan daha ne diyelim.?

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Sermet EMİN;Enformasyon Müdürlüğü’nden emekliliğinizi vermişsiniz. Size şimdiden hayırlı olsun der, sağlıklı bir yaşam dileriz.

 

Sn.Çimen KESKİN; Enformasyon Müdürlüğü için adınız şimdiden dolaşmaya başladı. İrsen bey'in de bu konuya olumlu bakabileceği söyleniyor.Tabii siz yine de ilk olarak Hüseyin Özgürgün'ün onayını almanız gerektiğini unutmayın...

 

Sn.Hüseyin YAHAT; Arkadaşlar soruyor hala daha sanayi bölgesindeki sorunu çözemediniz mi?

 

Sn.Mehmet ÇAKICI; Geçen gün Garga’larım haber yolladı, araba sürerken emniyet kemerinizi takmayı unutmuşsunuz....

 

Sn.Ali KÖSEZADE; Kulübün daha çağdaş ve modern bir binaya ihtiyacı olduğu üyeler arasında yıllardır konuşulmakta. Mazisi başarılarla dolu, Çetinkaya'ya da bu yakışır doğrusu...Kolay gelsin.

 

Sn.Abbas MENDELİ; Siz taksi kullanırken elinizden el feneri hiç düşmezdi. Neden? diye diğer taksiciler hala daha merak ediyorlar.

 

Sn.Zorlu TÖRE;  TÜK'den durdurulanlar, “madem durdurulacaktık niye işe aldılar?” diye şikayet ediyorlar. Haksız da sayılmazlar değil mi?

 

Sn.Ersin TATAR; Zorlu Töre size fena halde kafayı takmış durumda. Uzun zamandır gittiği yerlerde eleştiri oklarını size çeviriyor. Eminiz konuyla ilgili haberler size geliyor ama bir de Garga'dan duymanızı istedik...  

 

Sn.Hilmi ZEDEN; Sigorta acenteliğiniz nasıl gidiyor? Umduğunuz gibi mi?

 

Sn.Hasan DEPRELİ; Mutluyaka’da gözlerimiz sizi arıyor Besim’in yerinde. Çoktandır görünmüyorsunuz. Hayırdır bir durum mu var.?

 

Sn.Volkan ÇANAKÇI; Avcılık ve doğayla ilgili görüşlerinizi televizyonda izleyenler bu konudaki deneyiminizi de öğrenmiş oldular. Ne de olsa sizi tanıyanlar genelde futbola olan merakınızla biliyorlardı... 

 

Sn.Anıl İMRE; İçki fabrikanızda son teknoloji cihazlarla üretim yapıyormuşsunuz.

 

Sn.Ahmet ULUBAY; Kıbrıs'a iyice ısındığınız yapmış olduğunuz sosyal aktivitelerden de kendini belli ediyor.Tarifleri biraz daha ucuzlatırsanız sizden iyisi olmayacak...

 

Sn.Yüksel ÖZGÜ; Bir tatil iyi gelir ama gemi acenteliği boş bırakmaya gelmez.!

 

Sn.Fikret KÜRŞAD; Torununuz Türkan'ın Yetenek Sizsiniz yarışmasında ilk beş'e kalması takdirle karşılandı.Tebrikler...

 

Sn.Serdar CANALTAY; Bu ara limanda bakım ve yeni düzenlemelerle herkesten olumlu tepki alıyorsunuz.

 

Sn.Gencay EROĞLU; Gençliğe verdiğiniz önem gençler arasında takdirle izlenmekte. Gerçekleşen Gençlik Kurultayı'nın da gençlerimize ışık tutacağı bir gerçek...

 

Sn.Ersan SANER; Yeni kurulan KKHY için sınavla işe alım yapılacak olması eşitlik ilkesi bakımından doğru. Lakin vatandaş soruyor; yeni havayolu Mart sonu, Nisan başı uçmaya başlayacaksa, yeni havayolunun uçakları nerde? Yeni logosu ne olacak? Ofisler nerde açılacak? Ne de olsa Mart sonuna bir hafta, bilemedin 10 gün kaldı...

 

Sn.Kamil KAYRAL; Müteahhitler ve taşeronlarla ilgili bir çalışma yaptığınızı öğrendik, bu çalışma eminim ki; günün sonunda ilgili sektörü mutlu edecek. Biraz zor bir çalışma ama geç bile kalındı.

 

Sn.Ahmet ESENYEL; Duyduğuma görü Arjantin’de çok güzel günler geçirmişsiniz. Bol bol Steak yiyerek bol bol şarap içmişsiniz. Yani Tango’ya gittin sırada Budha mı var?

 

Sn.Ziya GÜVENİR; Bakıyorum da artık hergün Haberdar gazetesi almadan belediyeye gitmiyorsun. Tıpkı şapkasız çıkmam misali...

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

 

GEÇMİŞİ UNUTMAYANLARDAN BİRİSİ
 
Sn.Harun Denizhan,
 
Yeni Gazeteniz hayırlı olsun.Yine gündemi tutuyorsunuz. Halkın yanında yer almanız taktirle karşılanıyor. Sizlere önemli bir mesajım olacak. Benim yaştakiler iyi hatırlayacaktır. Hacı Ahmet’in ülkede çok etkili olduğu dönemlerde ve Kooperatif Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemdi. Bir yolsuzluk olayı yaşanmıştı. Aradan yıllar geçti, şimdi hatırlatmakta yarar görüyorum. Hatırladığım kadarı ile Halil Atakan’ın bankanın murakıbı olduğu dönemlerde MERKEZ BANKASINA VERİLEN MUNZAMLARDA yolsuzluklar yapılmış ve banka çalışanlarından 6 kişi görevlerinden uzaklaştırılmışlardı.
Bu yolsuzluğu yapanlar o dönemlerde sadece bankadan atılmışlar ve konu mahkemeye aktarılmayıp bu adamlar serbest kalmışlardı. Bunlardan bir tanesi hiç unutmam adı MEHMET SALİH idi. Banka Genel Müdür yardımcısı. Ne acı değil mi? Koskoca Genel Müdür yardımcısı bu yolsuzluktan bankadan atılacaktı. Şimdi gel zaman git zaman bu arkadaş yine bir Kamu bankasının başına getirilmiş. Sizin yazılarınızdan esinlenerek geçmişi araştırdım. Bize ne ayıp. Sn İrsen Küçük bey hala daha farkında değil mi? Ne kadar yıpratılıyor. Bu adamların bu makamlarda işi ne? Senin dediğin gibi bu adamlar derhal görevlerinden istifa etmelidirler.
KKTC'ye yazık, hem de çok yazık.

 

Sevgili Harun bey;

Mehmetçik beldesinden sana bir duyuruda bulunmak istiyoruz. Mehmetçik Belediyesi’nde Şube Amiri Belediye Başkanı’na verilen padişahlık unvanına göz dikmiş. Bazı meclis üyelerini parmağında oynatan şube amiri şimdide sendika başkanını idare ediyormuş. Demokrasinin olduğu bir ülkede iki sendikalı belediye çalışanı greve ve mitinge katılmadılar diye 3’er ay  sendikadan ihraç kararı verileceğini söyleyen sendika başkanının kararını beğenmeyen Mehmetçik Belediyesi şube amiri hemen devreye girerek evlerine ekmek götürmek için çalışan çocuk sahibi bu iki çalışanın cezasını 9 aya çıkartmış. Ve cezaları verilmiş ki; bayramlık alamasınlar diye. Yazık bu çalışanlara. Duyuyoruz ki; emeklilik yaşı dolacak olan şube amiri ileride belediye başkanı olmak istiyormuş. Hade hayırlısı. Olursun olursun sende bir gün padişah olursun hiç şüphemiz yok!


 
  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31