Laf aramızda; bugün sizlere bir devlet dairesindeki  tacizci müdürden  söz edeceğim. Bu tür haberlere  karşı çok meraklı olduğunuzu biliyorum. O yüzden bu haberi meraklı bir şekilde okuyup, acaba hangi dairenin müdürüdür? diye yorum yapmaya başlayacaksınız. Hatta bazılarınız her zaman olduğu gibi daha da ileriye  giderek, Garga’yı aryıp müdürün kim olduğunu soracaksınız. Boşuna uğraşmayın çünkü Garga’dan sır çıkmaz. Amacımız sizleri bilgilendirmektir; illa da isim vermek her zaman doğru olmaz. Tabi sizi bilgilendirmenin yanında suç işleyenlere de olaylardan Haberdar olduğumuzu duyurmaya çalışıyoruz.

Mesela; geçen gün iki bayanla kaçamak yapan Milletvekilimiz yazdıklarımızı okudu ve yanlış yaptığını söyledi. Çekirge misali bir daha zıplamayacağına karar verdi. Herneyse; bugün konumuz bir taciz olayı. Devlet dairesinde yaşananlar, çalışan bayan personeli o kadar çok rahatsız etmiştir ki; bana mektup yazma gereği duydular. Postadan aldığım mektup 17 Nisan tarihinde gönderildi. Mektup’ta bir dairenin müdüründen söz ediliyor. Müdürün tacizci olduğunu anlatıyor. Hangi daire? diye sorarsanız  yükseklerde olan bir daire. Başınızı kaldırıp da göremeyeceğiniz bir daire. Yüksekte olan dairenin müdürü bayan personeline karşı taciz edici davranışlarda bulunuyor. Bazı bayan personelin huzursuz olduğu ve bazı günlerde bazı kişilerle geç saatlere kadar odasına kapandığı gözlemlenmiştir deniyor. Bu müdürümüz; çalışan personele karşı davranışlarını özel ilişki durumuna göre uygulamaktadır.

Yani sizin anlayacağınız; bu müdürümüz günün büyük bir bölümünü dairede geçiriyor. Hemde bazı günlerde bazı kişilerle geç saatlere kadar odasına kapanıyor. Kim bu müdür? diye sorarsanız havaya bakmanız gerekecek. Ben baktım gördüm; bakalım sizde görebilecek misiniz? Bu arada unutmadan söyleyim sakın ola soyadı sizi yanıltmasın!

GARGA’DAN AL HABERİ

UBP’DE YARASI OLAN GOCUNDU

UBP parti meclisi tarihinde ilk kez 19 kişi söz alıp konuşma yaptı. 4 saat 15 dakika süren parti meclisi toplantısında, bizim herhangi olumsuz bir beklentimiz yoktu. Basın parti meclis toplantısını çok önemsemişti. Sanki çok önemli gelişmeler olacakmış gibi bütün dikkatler bu toplantının üzerinde idi.

Oysa; biz parti meclisinde Başbakan’a destek çıkılacağını dün yazmıştık. Nitekim de;  konuşan 19 kişi içerisinde sadece yarası olan üç kişi gocundu. Bizi yanlış anlamasınlar ama kabineden alınan üç bakan da belli ki bakanlıktan alındıkları için hayli dolu idiler. UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu’da söz alan 19 kişi içerisinde idi. Ama o birileri tarafından uyarılmış olacak ki; yapmış olduğu konuşmada olumlu eleştirilerde bulundu. Konuşmacılar içerisinde en ateşli konuşmayı yapan Abdullah İşgey ile Cemal Bulutoğluları idi. İşgey ile Bulutoğluları, Türkay Tokel ve İlkay Kamil’e ağır eleştiride bulundular. Kamil, Töre ve Tokel parti meclisinin mualif konuşmacıları olarak dikkat çektiler. İlkay Kamil Başbakanlık müsteşarı ve Başbakanlıkta oluşan bir çeteden söz etti. Bu çetenin rüşvet aldığını da dile getirdi. Töre yaptığı konuşmada yine medyayı hedef aldı. Medyanın kendisini yıpratmaya çalıştığını dile getirdi. Tokel ise 36 yıldan beridir UBP’de olduğunu ve hiçbir zaman parti değişmediğini, ayrıca da küsüp meclise gitmemezlik yapmadığını söyledi.

Uzun lafın kısası; UBP’de yarası olanlar gocundu. Gocunanlar arasında UBP genel sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’da etkisiz genel sekreter olarak genel sekreterlik görevini yürüttüğü söylendi. Bu arada parti meclisinde Garga’nın adı da geçti. İlkay Kamil Bakanlar Kurulu toplantısında olup bitenleri Garga’nın ertesi gün yazdığını söyledi. 4 saat 15 dakika süren UBP parti meclisinde toplumu ilgilendirecek herhangi bir güzel açıklamadan söz edilmedi. Partinin çıkarları hep ön planda tutuldu.

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR

TDP genel başkanı Mehmet Çakıcı Siyasette “ilke” ve “etik” ne kadar önemli olduğunu ıspatladı. İşte bizim siyasilerimizden de bu kadar. TDP genel başkanı Mehmet Çakıcı 22Nisan 2006 yılında( BDH) Barış ve Demokrasi Hareketi Genel Sekreteriyken, 24 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almıştı. Çakıcı 24 Nisan’ı kutlayacak olmalarını hayretle karşıladıklarını belirtmişti. Aynı Çakıcı  bu kadarına da pes dedirtecek, 2011’de (bugün) 24 Nisan iradesine ayrı ayrı düzenlenen etkinliklerle sahip  çıkıldığını, bu yıl bunu birlikte düzenlenecek etkinliklerle yapılmasını daha uygun bulduklarını söyledi. Süleyman Demirel’in Dün dündür bugün bugündür Sözleri ister istemez aklımıza geldi. İşte Mehmet Çakıcı’nın 2006’daki demeci ile bugünkü demeci...

"Barış ve Demokrasi Hareketi (BDH) 24 Nisan kutlamalarına katılmama kararı aldı. BDH Genel Sekreteri Mehmet Çakıcı konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk Halkının 24 Nisan 2004 referandumunda ortaya koymuş olduğu iradenin hayata geçmediğini belirterek, Kıbrıs Türk Halkının 24 Nisan iradesine saygı duymayan kesimlerin, 24 Nisan’ı şölenle kutlayacak olmalarını hayretle karşıladıklarını belirtti.” 22 Nisan 2006

"TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı konuşmasında, her yıl 24 Nisan iradesine ayrı ayrı düzenlenen etkinliklerle sahip çıkıldığını, bu yıl bunun birlikte düzenlenecek etkinliklerle yapılmasını daha uygun bulduklarını söyledi."

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Çok yakında size bazı sivil toplum örgütlerinden imzalı protesto mektubu gelecek haberiniz olsun.

Sn. Fikri ATAOĞLU; Duyduğuma göre parti başkanına geçen gün Mağusa turu attırmışsın. Herhalde bende gelirsem bana da bir tur attırırsın.

Sn.Hatice FAYDALI; Mağusa şubenize bir el atın çünkü mesai saatleri içerisinde iki personeliniz bütün gün biri benzin istasyonunda, diğeri de bir okulda vakit geçiriyor. Herkesten tepki görüyorsunuz bilginiz olsun.

Sn. Süleyman GARİP; Sizi bu ara bulmak isteyen Redroom Barda buluyormuş.

Sn.Ümit HANSEL; 5 Mayıs’ta ihtiyar gelir haberin olsun. Bir yere söz verme.

Sn.Hasan DEBEŞ; Dün bir arkadaşınız size 10 kilo ahtapot hediye etmiş, sizde turşu yapıp dağıtacakmışsınız.

Sn. Hakan GÜDER; Maşallah keyfiniz yerinde Allah hep yüzünüzü güldürsün.

Sn. Cem  YABABA; Facebook’ta uzun bir zaman geçiriyormuşsun, iyi güzel de işlerinizi de ihmal etmeyin.

Sn. Hüseyin ÖKSÜZOĞLU; Mağusa Belediyesi size yeni bir yer tahsis etmiş hayırlı olsun.

Sn. İrsen KÜÇÜK; Havaların ısınmasıyla güneş gözlüğü takmaya başlamışsınız. Vatandaş daha önce sizi hiç güneş gözlüğü ile görmediğini, süpriz olduğunu ama yakıştığını söylüyor.Gördüğünüz gibi vatandaş sadece siyaseti değil siyasetçilerin ne giydiğine, ne takıp takmadığına kadar bakıyor...
 
Sn.Salih TODDS; Gözünüzden ufak bir operasyon geçirmişsiniz. Stres şekere iyi gelmediği gibi göze de iyi gelmiyor değil mi? Dikkatli olmak gerek...

Sn.Mustafa BATURALP; Benzine yapılan son zamların bütçeye katkısı ne kadar olur sizce.? Ne de olsa deneyimli eski bir maliyecilerdensiniz.

Sn.Ünal ÜSTEL;Turist kafilesinin gelmeye başlamasıyla yüzünüz gülmeye başlamış. Bu konuda  eski bakanın da hakkı ödenmez...

Sn.Hüda AKSOY; Dün sabah trafiğin tersine Gönyeli’ye doğru giderken görülmüşsünüz. Hayırdır acil bir durum yoktu umarız...?

Sn.Resmiye CANALTAY; Önceki gece sizi TV’de izleyenler turizm konusunda umutlanmışlar. Bir de daha önce kadınlarımıza yönelik önermiş olduğunuz el emeği evde üretilen eşyaların turizmde pazarlanması konusu hayata geçerse süper olacak diyen bayanlar çok.. Kolay gelsin..

Sn.Oğuz CEYDA; Tamam ülkede işler iyi gitmiyor diyorsun ama bu ortalarda görünmemeni gerektirmez. Eskiden TV’de olsun görünürdün artık görünmez olmuşsun. Kendini özlettirme diyor seni sevenler...

Sn. Galip BOZALP; Şampiyon Kaymaklı’da sizin de eski başkan olarak emeğiniz çok. Size de tebrikler...

Sn.Ferdi Sabit SOYER; Geçen gece TV’de hükümette olsak reform paketini uygulamam demediğiniz gibi uygularım da dememişsiniz. Sadece geçiştirdiğinizi ve hükümeti eleştirdiğinizi söylüyorlar...

Sn.Mehmet ÇAKICI; Siz de Ferdi bey ile katıldığınız programda TDP dışındakiler denendi demişsiniz. Doğru söylediniz ama niye TDP istenilen yerde değil onu da sorgulamak gerekmez mi?

Sn.Turgay AVCI; Hergün Haberdar alıp büyük bir titizlikle okuyormuşsunuz. İlginize teşekkürler.

Sn.Önol AKTOLGA; Sizi uzun zamandan sonra görenler kilo aldığınızı söylüyorlar. Bir sağlıkçı olarak dikkat etmek gerekmez mi?

Sn.Ünal FINDIK; CTP muhalefe düştü düşeli ne TV’de, ne de etrafta seni gören yok..Hayırdır yurt dışında değilsin değil mi?

Sn.Ali VOLKAN; Müşavir oldun olalı Gençlik Gücü’nde kağıt partilerine başlamışsın. Pilot mu oynuyorsun yoksa Atanasi mi?

Sn.Osman IŞIKSAL; Değirmenlik Belediyesi’ne istihdam için birçok genç senden haber bekliyor....

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31