Dün Mehmet Tancer aradı, uzunca bir sohbet ettik.

Konu elbette ki ‘Ah Tancer ahh’ başlıklı 6 Eylül tarihinde yayınlanan yazımızdı.

Bu yazıyı yazdığımız için bize sitemli olmadığını vurguladı sözlerinin hemen başında.

Bu yazının ardında başkalarının olduğunu ifade etti.

“Ben tefecilerin peşine düştüm ve onları bitirmek için yeni bir yasa tasarısı önerisinde bulundum, bundan böyle hamiline çek yazılmayacak ve tefeciler de dükkan kapatacak” dedikten sonra bu nedenle birilerinin harekete geçtiğini kaydetti.

Yani anladığımız kadarıyla bu haberi bize tefeciler ulaştırdı ve biz de sayfamızda yayınladık.

Peşinen söyleyelim, sevgili Tancer’in içi rahat olsun.

Çünkü bu haberi yakalamak için birilerinin filan haber uçurmasına gerek yok.

Bakanlar Kurulu kararlarını takip etmek için düzenli olarak Resmi Gazete okuyan her bir kişi, kolaylıkla bu haberlere ulaşabilir ve eğer bu bir gazeteciyse de bunu yazar.

Onun için müsterih olsun, insanların ciğerini söken, ocaklarına incir ağacı diken tefecilere karşıyız ve onlarla her hangi bir iş birliği yapmamız da mümkün değildir.


Mehmet Tancer’in kardeşi Adnan Tancer’le de konuştuk dün.

O da noterlik izni aldığını bizim sayfamızdan öğrenmiş ve sürpriz olmuş.

Ama, telefonları susmayınca bu izni geri verme kararı almış.

Ayrıca bu izin için bundan bir sene önce dilekçe yapmış ve unutmuş bile.

‘Kardeşim olması nedeniyle bu olayın Mehmet Tancer’e mal edilmesine üzüldüm’ dedi.

Çıkan yazı ve yapılan yorumlardan dolayı izni kabul etmeyeceğini bu nedenle Maliye Bakanlığı’na bir yazı göndererek iznin iptalini istediğini söyledi.

Bize de gönderdiği dilekçede şöyle deniliyor;


“KKTC Maliye Bakanlığı,     

Ben aşağıda imza sahibi 005210 KKTC Kimlik Kartı Hamili Adnan Menderes Tancer, 10.08.2011 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından 970 Karar Numarası K(II) 971-2001 olan Tasdik Memurluğuna Atama Yetkisi ile yetkilendirilmiş bulunmaktayım.

Ancak bu yetkilendirmenin, başvuru, takibi ve sonuçlanmasının tamamen şahsım tarafından yapılmış olmasına ancak kardeşimin siyasi ve soy isimlerimizin aynı olmasından dolayı işbu yetkilendirmenin, doğru olmamasına rağmen, kardeşimin siyasi gücü sonucu elde edildiğinin dillendirilerek basın tarafından toplum nezdinde kardeşimin yıpratılmaya çalışılmasından dolayı vicdanen rahatsızlık duyduğum için ilgili yetkilendirmenin yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı kabul etmediğimi bildirir gereğinin yapılmasını saygılarımla talep ederim…”

(Adnan Menderes TANCER)

Mehmet Tancer: Kurşulanmaktan korkuyorum!

Sevgili okurlar, UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer, bize çok önemli başka şeyler de söyledi.

Bunları yazmak ne kadar doğru bilemeyiz ama, yazma sorumluluğumuz olduğunu düşünmekteyiz.

Tancer, hayatının tehlikede olduğunu, kendisine ya da ailesine tefecilerden bir zarar gelebileceği endişesi yaşadığını belirtti.

Hatta bununla da yetinmeyip, ‘kurşunlanmaktan korkuyorum” ifadesin kullandı.

Bu endişesini emniyet güçlerine bildirdi mi bilmiyoruz ama bu konuyu bu sayfaya taşımayı uygun bulduk.

Bundan sonrası da bizi aşar…

Yenierenköy’de su savaşları başlıyor!

Yenierenköy de dahil bu belediyeye bağlı 12 köyde büyük su sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

Belediye Başkanı Özay Öykün iki aydır taşıma suyla idare ettikleri ve dışarıdan para ile su satın alıp idare etmek durumunda kaldıklarını, bu nedenle de köylere haftada sadece birer su verebildiklerinden sitem etti.

Bölgede su kuyuları olduğu halde izin verilmediğini ama gerekirse bugün zorbalıkla da olsa trübün indireceklerini söyledi ve ‘gelsin hükümet bizi içeri soksun’ dedi.

Su sıkıntısı yaşayan bölgeler şöyle:

Yeni Erenköy, Kuruova, Avtepe, Derince, Taşlıca, Boltaşlı, Gelincik, Ziyamet, Esenköy, Yeşilköy, Sipahi ve Adaçay

Değirmenlik Belediyesi’ne 10 CTP’li istihdam edildi

Kamuoyunda büyük tepkiler alan partili istihdamlar CTP’ye de yansımış olacak ki, CTP’li belediyeler de bir istihdam furyası yaşanmaya başladı.

Bu kez de CTP’li Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, belediyeye 10 genci istihdam ederken, bölgedeki UBP’liler ayağa kalktı ve tepki koydu.

Yapılan istihdamların ise sadece Cihangir köyünden yapılması başka bir dikkat çeken konuydu.

levent.20110909091014.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Ertuğrul HASİPOĞLU, Mağusa bölgesinden bir grup delege önceki gün başbakanlığa baskın yaptı ve istihdamları sadece kendi çevrenizden yaptığınızı şikayet etti. Düne kadar UBP’yi yerden yere vuranlar nasıl oluyor da şimdi bu kadar söz sahibi oluyorlar diye kızgınlıklarını dile getiriyorlar.

Sayın Necdet NUMAN, hayvancılık işi sizi öyle bir sarmış ki artık bundan böyle tamamen bu sektörle ilgileneceğinizi söylüyorlar. Hatta bunun için yüklü miktarda kredi aldığınız da konuşuluyor. Hayırlı işler dileriz.

Sayın Sunat ATUN, Cratos otelin elektrik borcunun bir kısmının silindiği yönündeki haberlere bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? Bizce yapmanızda yarar var, umarız da doğru değildir.

Sayın Osman IŞISAL, belediyeye yapılan istihdamları belki bir nebze anlayabiliriz ama 10 kişinin de sadece Cihangir’den yapılması kafalarda soru işaretleri yarattı. Hepsinin de CTP’li olması ayrı bir tartışma konusu.

Sayın İrsen KÜÇÜK, MTG çim sahasının açılış töreninde küskün bakan ve partilileri birleştirmeniz gözlerden kaçmamış. Buna memnuniyet belirten partililer bu birlikteliklerin devam etmesini istiyorlar.

Sayın Oktay KAYALP, bölgeniz spor kulüplerinden birinin açılış törenine davetli olduğunuz halde katılmamanız vatandaşlar tarafından yadırganmış. Hayırdır siz böyle etkinlikleri hiç kaçırmazdınız…

Sayın Erdal ÖZCENK, Sağlık Bakanı’nın hastane ziyaretini bakanlıktan değil de bir ambülans şoföründen öğrenmeniz hastanede dünün konusu olmuş. Tam da güler misiniz ağlar mısınız konulu değil mi?

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, çim saha katkılarından dolayı MTG yöneticilerinden size özel teşekkür mesajları var. Acaba diyoruz hep sporun bayında mı kalsaydınız

Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, siz de davetli olduğunuz halde Canbulat sahasının açılışına gitmemişsiniz. Spordan gelen bir bakan olarak tepki aldınız. Umarız bir şekilde gönüllerini alırsınız.

Sayın Zorlu TÖRE, Osmanlı’nın kuruluş töreni etkinlikleri için Bilecik’te KKTC’yi temsil etmeye gittiğinizi öğrendik. Aman demir döverken bir yerinizi inciteyim demeyin sakın

Sayın Nil KELEŞOĞLU, bayan iç çamaşırı konusunda yeni bir mağaza açtığınızı öğrendik. Özellikle de erkeklerin rağbet ettiği söyleniyor doğru mu? Ne romantik ve erkek milletiymiş değil mi? Hayırlı işler dileriz.

Sayın İzzet İZCAN, gece kulüplerine karşı başlattığınız mücadeleye kamuoyunda da büyük destek geldi. Ama soruyorlar bu açıklamalar sadece kağıtta mı kalacak diye. Eylem ve etkinlik bekliyorlar bilesiniz.

Sayın Kenan AKIN, düğün günü gelmiş çatmış. Kızınız ve eşine bir ömür boyu mutluluklar dileriz. Kısmet olursa bu akşam Mağusa Sema otelde biz de olacağız. Karşılıklı bir harmandalı oynarız değil mi?

Sayın Rahmi ÖZSAN, sizin de tasdik memuru izni almanız tartışılıyor. Hali vakti yrinde birisi olarak sizin de bu hakkınızdan vazgeçmenizi ve bu hakkınızı bir başka gencimize devretmeniz isteniyor.

Sayın Harun ABİÇ, CTP’nin ileri gelenlerinden birisi olarak Mağusa Limanı’nda istihdam edilmeniz UBP’nin içini fena karıştırdı. Korkuteli örgütünden çok sayıda UBP’linin sırf bu yüzden istifa edeceği söyleniyor.

Sayın Özay ÖYKÜN, sonunda dayanamayıp su savaşlarını başlattığınızı öğrendik. Gazanız mübarek olsun diyoruz. Demek ki bölgedeki birkaç patates üreticisi sizin belediyeden daha nüfuzluymuş değil mi?

Sayın Okan DİLİK, Doğa Koleji’nin binasının renk seçiminde turuncuyu seçmenizin özel bir nedeni var mı? Dikkatlerden kaçmadı bilesiniz. 

Sayın Mehmet ÇAĞLAR, diyette epey disiplinli ve kararlı davranıp tam tamına 10 kilo vermişsiniz. Bir de sigarayı bırakabilirseniz kendinizi en az 10 yaş daha genç hissedeceksiniz. Madem ki sizde irade var niye olmasın ki?

Sayın Aydın AKKURT, kirli sakal yeni imajınız çeşitli yorumlara neden oluyor. Yoksa Kutlar Vadisi dizisinden teklif mi aldınız diye konuşulmaya başlandı. Enver Bahçeciler’e de bir rol ayarlamaya ne dersiniz?

 

Günün Fıkrası : Hava durumu

Adamın biri bayağı günah işlemiş.Bir papaza günah çıkartmaya gitmiş. 
"Papaz efendi ben çok günah işledim. Mesela dün komşunun küçük kızı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim." 
"Allah affeder oğlum".. 
"Önceki gün de büyük kızı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim." 
"Allah affeder oğlum".. 
"Daha önceki gün de komşumun karısı geldi. Yağmur yağdı şimşek çaktı ben bir günah işledim." 
“Tamam oğlum Allah affeder affeder de, sen yavaş yavaş gitsen. Hava da bozmaya başladı zaten. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31