Dr. Mehmet Tancer gerçek anlamda halkın vekili olmuş olsa idi ve halkına da saygı duymuş olsaydı bu durumda olmazdı. DP’den seçildi, şimdilerde kaygan zeminde UBP’de dans ediyor. Tam da mizajına uygun olarak dün açıklamalarda bulundu. Benden bu kadar deyip yoluna devam ediyor. Çarşamba günü meclise gireceğini duyuruyor. Tance bu saatten sonra girse ne olacak, girmese ne olacak.? Bir milletvekilinin onurlu bir duruşu olur. Kaybedecek olsa bile ne yaptığını bilir.  Ne yazık ki Tancer şu sıralar ne yaptığını bilmiyor. Çünkü onun hedefinde hep menfaat var. Kusura bakmasın ama gelişmeler de bunu gösteriyor.

ÇALUDA İSTANBULDA’DA BOŞ DURMADI

UBP’de bakan olmak için çok uğraştı. Gece gündüz demeden başbakanlığın günlerce kapısını aşındırdı. Günün sonunda bakan olamayınca Başbakan’a karşı olduğu gibi görünmeye çalıştı. Oysa; karşı değildi, çünkü yapısı onu gerektiriyordu. Onurlu bir duruşu yok, günün sonunda menfaat hakim. Kabine değişikliğine tepki koyanlar da birlikte görünse de, Başbakan’a hep yakın durdu. Biz onun için hem mıha hem nala yorumunu yaptık. Bunda da yanılmadığımızı gördük. Dün sabahın erken saatlerinde Çaluda babasını tedavi ettirmek için İstanbul’a götürdü ama İstanbul’da da boş durmadı. Bir taraftan Başbakan’ı ararken, diğer taraftan da UBP Girne Milletvekili Nejdet Numan’ı aradı. Her iki tarafa da desteğini belirtti. Eeee Çaluda bu, siyasetin cilvelisi...

KAYAN ŞOFÖRLÜK YAPTI

Ramadan Kayan’a haksızlık yaptık. Casusluk yaptığını yazdık günahına girdik. Meğersem Kayan arkadaş uğruna şoförlük yaptı. Ramadan Kayan için Pia Bella Otel’de kabineye tepki koyan Milletvekilleri için casusluk yaptığını yazdık. Oysa; işin doğrusu bu değilmiş. Kayan dün telefonda arayıp düzeltme yapmamızı istedi. UBP Güzelyurt Milletvekilleri Ahmet Çaluda ile Türkay Tokel’in arabaları yok gerekçesi ile bu iki milletvekilini alıp Pia Bella Otel’e götürmüş. Yani; Kayan Pia Bella Otel’e gitmişse sırf çok sevdiği dostlarını otele götürsün diye gitmiştir.

CTP’LİLER FIRSATI DEĞERLENDİRDİ

UBP’li vekiller Pazartesi yaşanacak olanları bildikleri için CTP’lilere güvendiler. UBP’li birkaç vekil meclise gelmeyecek, nisap da sağlanmayacak düşünce ile CTP’lilere güvendiler. Ancak günün sonunda CTP’liler de UBP’lilere sahip çıkmadı. Dünkü meclis birleşiminde CTP’liler UBP’lilerin kendi içlerindeki kavgayı fırsat bilip UBP’lilere sahip çıkmadılar. Bu durumda bize göre; haksız da değiller.

ERKEN SEÇİM OLMAZ

Kabineye tepki koyan milletvekillerinin hükümeti erken seçime zorlayacağını sakın ola aklınızdan geçirmeyin. Seçimlere daha önümüzde 3 yıl var. Böyle bir durumda kim cesaret edip erken seçim isteyebilir. Tepki koyanlar göreceksiniz ki; bugün yarın bu işten vazgeçecekler. Biz eğer Başbakan İrsen Küçük’ün yerinde olmuş olsaydık bu tepki koyanlara rest çekerdik. Neticede kimse kaybetmek istemez. Blöf yapmak bedava, onlar da bunu değerlendiriyorlar.

BAŞBAKAN RAHAT

Bize göre; Başbakan İrsen Küçük doğru olanı yapıyor. UBP içinde kabineye tepki koyanlar halk nezninde kayb etmiştirler. Sokaktaki vatandaş, tepki koyanların bu tepkilerini koltuk uğruna yaptıklarını söylüyor. O bakımdan Başbakan İrsen Küçük’ün bu konuda kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. Bu tepkiler eğer kabine değişmeden önce yapılmış olsa idi vatandaş başka türlü düşünecekti. Ama kabine değiştikten sonra yapıldığı için, vatandaş bu yaşananlara koltuk kavgası diyor. Zaten Başbakan da bunu bildiği için çok rahat.

UBP’NİN RAKİBİ YİNE UBP

Bu konuda sanırım haklı olduğumuzu artık anlamışınızdır. UBP’nin rakibi her zaman UBP’dir. Muhalefetin etksiz olduğunu duyurmamıza hiç gerek yok. Bunu herkes görebiliyor. Bugün yaşananlar ne bir ilktir, ne de bir son. UBP kendi içinde kendi kendini yemekle meşgul. Muhalefetten hiçbir sorunu olmayan kendi içinde kendi kendini kemiren bir parti halinde. Geçmişte dokuzlar diye adlandırılıp yeni parti kuranlar, bugün sekizler olarak partiyi tehdit etmektedirler. Kısacası; UBP’nin her zaman bir rakibi olmuştur ama o da hep UBP olmuştur.

YENİ BAKANLAR TEDİRGİN

Yeni kabineye tepki koyan milletvekillerine en çok onlar tepki koydular. Hani derler ya; kırk yılda bir. Onlar da kırk yılda bir bakan oldular diye bu işten rahatsız oldular. Ali Çetin Amcaoğlu, Şerife Ünverdi ve ÜnalÜstel. İnanı ki Başbakan İrsen Küçük’ten daha tepkililer. Gittikleri her yerde tepki koyan milletvekillerini azarlıyorlar ve onların yapmış oldukları bu eyleme kerşı duruyorlar. Eeee haksız da değiller.! Onlar tepki koymacak da biz mi tepki koyacağız.?

MESAJI OLAN ALSIN
 
Sn.Ali BAŞMAN; Yılların özlemi gerçekleşti ve Kaymaklı 25 sene sonunda şampiyonluğa ulaştı. Sizi ve tüm camianıza hayırlı ve uğurlu olsun.

Sn.Fatih AKSOYLAR; Müdür olamadınız diye limandaki personeli cezalandırmaya hakkınız yok. Orada sizi sevenler çok, lütfen arada sırada bir uğrayın. Hadi bakalım haaa...  

Sn.Özel YEMENİCİOĞLU; Yılların partilisi olarak parti meclisine geri dönüyor olmanız birçok partiliyi memnun etmiş. Bir süreliğine dışardan partiyi gözlemlemiş olmanız sebebiyle yeni dönemde daha aktif olacağınız söyleniyor...Hayırlı olsun..

Sn.Mehmet DAL; Kusura bakma ama bu seçim işleri bizden sorulur. Bugün bazıları ile iddiaya girdiniz ve iki aya kadar seçim var diyorsunuz. Yok öyle birşey. Garga öyle birşey olacaksa mutlaka size bldirir. Kimse ile de iddia etme.
 
Sn.Necdet NUMAN; Girne'liler parti bütünlüğüne özen göstermenizi bekliyorlar. Ne de olsa siz İlçe Başkanı ve milletvekilisiniz. 27 vekili olan UBP'nin bu şekilde nisap sorunu yaşaması hoş karşılanmıyor partililer tarafından. Bizden iletmesi..

Sn.Erkur ÖZERDEMLİ; Her duruma bir yorum yapabilen biri olarak dünkü meclis olayları için ağzınızı bıçak açmıyor. Yanlış anlamayın ama bildiğiniz birşey mi var.?

Sn.Süreyya GÜRSES; Kadın Kollarının düzenlediği mesarya festivali oldukça beğenildi. Biz Garga olarak Lefkoşa Kadın Kolları’nın seçim varmış gibi aktif çalıştığını daha önce de yazmıştık. Dediklerimiz aynen çıkıyor. Yeni projelerinizi bekliyoruz...

Sn.Ahmet ETİ; Dün yurt dışında olmanız bazılarını yorum yapmaya mecbur etti. Gerçi sizin Başbakan İrsen Küçük’ün yanında olduğunuzu bilmeyen yok. Ama yine de yazalım.
 
Sn.Hasan TAÇOY; Haftanın 4 günü spor yaptığın söyleniyor. Bir de sauna'da bazı bürokrat arkadaşlarınızla uzun sohbetler yaptığınız söyleniyor. Asman dikkat edin 15 dakikadan fazlası zararlı...

Sn.Sonay ADEM; Mecliste dün maşallah keyfiniz yerinde idi. Grup toplantısında meclis birleşimini açmamak için CTP’li vekilleri ikna edebildiniz.
 
Sn.Halit BAĞMAN; e-devlet projesi ile ilgili bir çıktın bir kayboldun. Nerelerdesin? biraz ortaya çık ki biz de seni görelim...

Sn.Ertuğrul HASİPOĞLU; Kusura bakma ama bir genel sekreter olarak sizden de gelişmelerle ilgili dün bir açıklama bekledik. Açıklama yapmadığınız gibi telefonlara da çıkmamışsınız. Ne yani; Yaşananları destekliyor musunuz?
 
Sn.Ünal ÜSTEL; Bu yıl için 150,000 turistin adamıza gelmesi bekleniyor. Bizler de büyük ümitlerle bekliyoruz. Unutmayın ki turist demek ekonominin canlanması demek. Bizim de ülke olarak en çok ihtiyacımızın olduğu konu da bu zaten..Kolay gelsin...

Sn.Ömer TORUN; Kusura bakma dalgınlığıma geldi bu aralar siyasette yaşananlar bize herşeyi unutturdu. Küçük Kaymaklı şampiyon oldu. Demek ki yapmış olduğunuz çalışmalar meyvasını verdi. Dilerim şampiyonlar liginde de başarılı olursunuz.


Sn.Andaç GÜNAY; Turizm'de başarılı olduğunuzu biliyorduk da sesinizin bu kadar güzel olduğunu duymamıştık. Hafta sonları gittiğiniz  Misty Bar'da sahnede birkaç şarkı söyleyip izleyenleri olumlu yönde şaşırtmışsınız...Başarılar.

Sn.Vedat ÇAVUŞ; Gördüğün gibi herşey koltuk üzerine odaklanmıştır. Koltuğun kıymeti bir kez daha ortaya çıktı. Koltuğu sahiplenmeyenler, koltuğa sahip olmak için kendi partilerini hedef aldılar. Yani; koltuk öyle birşey ki; parti marti tanımıyor.
 
Sn.Ahmet İZZİ TÜRKEL; Ali Çetin Amcaoğlu'nun devir teslim töreninde seni TV'de görenler hayırdır Ahmet Bey müdür mü oluyor diye soruyorlar.
 
Sn.Osman MALYALI; Onur Havayolları'nın ucuz bilet politikasını Atlas Havayolları da ayni şekilde uyguluyor mu diye vatandaş soruyor.
 
Sn.Göktürk ÖTÜKEN; Cuma gecesi gittiğiniz barda oldukça neşeli ve güzel bir gece geçirmişsiniz...Allah neşenizi artırsın.. 
 
Sn.Akın AKTUNÇ; Galatasaray küme düşebilir korkusuna sarılmışsınız. Lig biran önce bitsin da bu yılı unutalım diyormuşsun. Sen de birçok Galatasaray'lı gibi Galatasaray'ın bu kadar dibe vuracağını düşünmemiştin değil mi?
  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31