UBP’de tepkilerin esas adresi Girne. Girne’deki milletvekilleri ne pahasına olursa olsun Ünal Üstel bakanlıktan alınmazsa tepkilerini sürdürmeye devam edecekler. Bugüne kadar aleni bir şekilde Ünal Üstel’,n adını kimse medyaya taşımadı ama bizim elde ettiğimiz bilgilere göre; UBP’lilerin tepkisi Ünal Üstel’e dir. Başbakan Ünal Üstel’i görevden alırsa UBP’de hiçbir sorun kalmayacak deniyor. İlk kez bunu sizlerle paylaşma gereği duyduk, çünkü tepkinin esas ana kaynağı Ünal Üstel.

BAŞBAKAN’IN DURUŞU

Başbakan İrsen Küçük geç de olsa partide yedi milletvekiline karşı onurlu bir duruş sergiledi. Geç de olsa diyoruz çünkü Başbakan iyi niyetinden dolayı genel başkanlığa seçildiği günden itibaren bu duruşunu sergilemediği için iyi niyetini hep istismar ettiler. Başbakan’ın yedi milletvekili’nin restine rest çekmesi kamuoyunda olumlu tepki aldı. Bir anda erken seçimi gündeme getirmesi Başbakan’ın güçlü duruşunu ortaya koydu.

TAÇOY İLE SERDAROĞLU GÖRÜŞMECİ

Bir anda oluşan bu tepki grubunda görüşmeciler bile seçildiler. Yedi kişiyi temsil eden grubun görüşmecileri UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy ile UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu. Dün hazırlamış oldukları deglerasyonu Başbakan’a Taçoy ile Serdaroğlu götürdü. Onun öncesinde Türkay Tokel’in oğlu olan Özdemir Tokel’in ofisinde buluştular ve oradan da Başbakan’lığa iki görüşmeci gitti. Deglerasyonda kurultay çağrısı var.

YEDİ MİLLETVEKİLİ BUGÜN BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞECEK

Kabine değişiminden sonra tepkilerini ortaya koyan milletvekilleri dün Başbakan’a bir deglerasyon sundular. Milletvekilleri partilerine bağlı oldukları, partilerinden istifa etmeyecekleri ve partileri için mücadele verdiklerini belirttikleri deglerasyonda basının da olayları çarpıttığı dile getirildi. Yedi milletvekilinin imzası bulunan deglerasyonda şu isimler var; Türkay Tokel, Ahmet Çaluda, Hasan Taçoy, Zorlu Töre, İlkay Kamil, Nejdet Numan ve Ergün Serdaroğlu. Daha önce destek belirten Mehmet Tancer yok. Edindiğimiz bilgilere göre; yedi milletvekili bugün Lefkoşa’ya kadar gidecek ancak yine meclisin kapısından içeriye girmeyecekler. Lefkoşa’ya gitme sebepleri ise Başbakan ile yapacakları görüşme. Başbakan ile yapacakları görüşmenin ardından yeniden biraraya gelip yeni kararlarını belirleyecekler.

BAŞBAKAN ÇALUDA’YA “GEL” DEDİ

Her ne kadar da Ahmet Çaluda Başbakan’a deglerasyon veren isimler arasında görünüyorsa da Başbakan’ın Çaluda ile bir sorunu olmadığı görülmektedir. Önceki akşam Başbakan Çaluda’yı aradı ve bugünkü meclis toplantısında hazır olmasını istedi. Çaluda da bugün için geleceğini söyledi. Yani; Çaluda’nın deglerasyona imza atan yedi milletvekilinden biri olduğu bilinirken, diğer taraftan da başbakan’ın sözünün dışına çıkmadığı görülüyor.

BAŞBAKAN’A UBP ÖRGÜTLERİNDEN DESTEK

Kabine değişikliği sonrasında UBP’de baş gösteren sancılı günler devam ediyor. Yedi milletvekili vedikleri kavgada kararlı bir şekilde durmaya devam ederken, UBP genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’e de UBP örgütlerinden destek geliyor. Gelen bilgilere göre; UBP’de örgütler destek için sürekli olarak Başbakan’ın yanında. Kısacası UBP’liler siyasette nabız olmayı hep sürdürmüşlerdir. Seçimlerden sonra parti içi huzursuzluklarda da hareketli oluyorlar. Sizin anlayacağınız; UBP’liler siyasette hep aktör olduklarını gösterirler.

SERDAROĞLU OCAK KULÜBÜNE GİDEMİYOR

UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu, rahmetlik Salih Miroğlu gibi Türk Ocağı Spor Kulübüne gitmeden edemez. Türk Ocağı Spor Kulübü bir futbol kulübü olmasına rağmen siyasetin nabzı orada atıyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre; Ergün Serdaroğlu birkaç günden beridir Türk Ocağı Spor Kulübü’ne gidemiyor. Nedeni Serdaroğlu’nun baskılardan bunaldığıdır. Serdaroğlu kulübe adımını atar atmaz UBP’deki sorunlara hedef oluyordu. O bakımdan son günlerde gitmemeyi uygun buluyor.

TDP TABANI CTP İLE ORTAK MİTİNGE KARŞI

Belki günün sonunda TDP tabanı gibi Çakıcı’da CTP ile ortak miting yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu anlayacak ama iş işten geçecektir. Sadece TDP tabanı değil, bizler de aynı fikirdeyiz. 24 Nisan’da CTP ile TDP’nin ortak miting kararı CTP’ye yarayacak. Mitingde CTP’lilerin yoğun olacağı bir gerçek. TDP’liler ise CTP’liler arasında kaybolacak. Hal böyle olunca da miting tam bir CTP mitingi olacak. TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı MYK’dan böyle bir karar geçirdi ancak TDP tabanı kaynıyor. TDP’liler şimdiden Kasım ayında yapılacak olan TDP kurultayı için başkan arayışına girdiler. Çakıcı’nın bu karar ile partiyi bitirdiğini düşünüyorlar. Çakıcı rakibinin CTP olduğunu hala anlamış değildir. Bu davranışı ile partisine büyük bir zarar vereceğini bizde görüyoruz. TDP’liler CTP aleyhinde miting yapacaklarına CTP’liler ile bir olup halkın büyük bir tepkisini alacaklar.

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ahmet KAŞİF; Parti içi sorunları ile ilgili ne siz, ne de çevrenizdekiler hiç yorum yapmıyormuşsunuz. Belkide en doğrusu bu herkes bildiğin gibi her zaman bir tarafa çeker. En azından böyle başınız ağrımaz ama yine de yorum yapmazsınız diye mana çıkaranlar var.

Sn.Aşkan CEMAL EFE; Emekliliğine 4 ay kaldı ama sen ilk günkü gibi enerjini kaybetmeden tüm işlere yetişiyorsun. Seni arayanlar işlerinin çözülmesinden ve her telefonlarına cevap vermiş olmandan mutlular. Müdür olarak bu enerjiyi korumandan dolayı bizden size tebrikler...

Sn.Koray DAVULCUOĞULLARI; Liman işçilerine aldırdığınız yelek ve baretler herkes tarafından beğenildi.


 
Sn.Hasan İNCE; Yılların işadamı olarak Mağusa'dan sonra Lefkoşa'ya adım atmış olmanız memnuniyet yaratmış. Biraz da Batı tarafına doğru yatırım yaparsanız herkese örnek olacaksınız...


 

Sn.Sadettin CELALETTİNOĞLU; Hastane ve doktorlar bir türlü yakanızı bırakmıyorlar. Eşinizi ameliyat ettirdiniz, büyük geçmiş olsun. Onca sorun içerisinde bir de bu ameliyat çıkınca herhalde yine iki ayağnız bir pabuca girdi. Yine de beterin beteri var deyip şükretmekte fayda var. 
 

Sn.Ersan SANER; Dün gün boyu Mağusa bölgesindeki UBP örgütlerinden Başbakan için destek istiyormuşsunuz. Buna hiç gerek yok çünkü hepsi desteğini verdi zaten.


 
Sn.Gülben TUĞBAY; Vatandaş Digitürk'ün kampanyalarından daha fazla yararlanmak istiyor. Vatandaş, yıllardır digitürk üyesiyim Digitürk'ün hiçbir kampanyasından faydalanmadım diyor. Yıllardır üyeniz olanlara yönelik kampanya düzenlemenizi bekliyorlar. Bizler de iletmiş olalım...


 

Sn.Mehmet ÇAKICI; Sen zannedersen ki partinin rakibi UBP’dir, Çok yanılın. TDP’nin rakibi CTP’dir. CTP aleyhinde propaganda yapacağınıza CTP ile bir olup 24 Nisan’da miting yapacaksınız. Oldu olacak partiyi kapatıp CTP’ye de katılabilirsiniz.


 

Sn.Hüda AKSOY; Siz her ne kadar da Mağusa’daki UBP’lilere destek çıkmasanızda, onlar sizin yanınızda bilesin.
 


Sn.Kaan KANER; Yenicami'nin şampiyon olarak 1. lige yükselmesi nedeniyle sizi ve camianızı kutlar başarılarınızın kalıcı olmasını dileriz.


 

Sn.Mehmet AKTUNÇ; Mağusa’da işi gücü bırakıp Başbakan’a destek için gününüzü harcıyorsunuz.


 
Sn.Ercan İBRAHİMOĞLU; Sınavdı, olduydu olacaktı derken sonunda Genel Müdür Muavini oldunuz. Sizi kutlar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Sn.Ali NAZİF; Dün Mağusa Gümrüğü’nde bazı evrakları müfettiş ve sayıştaylık görevlilerine inceletmişsiniz. Bazıları bundan rahatsız oldu haberiniz olsun.  


Sn.Ersan SANER; Metehan'ı dereboyu'na bağlayan yol ne zaman çift şerit olacak diye vatandaş soruyor. Zira her gün sabah vatandaş işe gitmek için bu yolu kullandığından yol boyunca uzun kuyruklar oluştuğunu söylüyorlar. Senden önceki bakan çok yakında bitecek diye söylemişti. Vatandaş unutmadı bekliyor.


 

Sn.Halil MARAŞLI; İşleriniz düzelmiş Allah kolaylık versin.


 
Sn.Sadık GARDİYANOĞLU; Yeni İlçe Başkanıyla çok olumlu işler yapacağınızı söylemişsin. Örgütler gibi sen de İlçe'ye iyi bir hava geldiğini ve önceki akşam tüm ilçe üyeleriyle 3.5 saatlık verimli bir toplantı yapıp önemli kararlar aldığınızı dile getirmişsin. Bizler de sizleri Garga'larımız vasıtasıyle takip etmeye devam edeceğiz. Kolay gelsin...

 

Sn.Salih CİMBOM; Çarşamba günü sevinçli haberlerin olacağını söylemiştin. Bugün sevinçli haberlerini bekleyenler çok bilgin olsun.  


Sn.Ahmet YÖNLÜER; Sizi görenler enerjinize hayran kaldıklarını söylüyorlar. Gün içinde vatandaşın işleriyle uğraşmak yanında bir de geceleri geç vakit TV'de programa çıkıyorsunuz. Vatandaş bizim uykumuz geliyor ama Ahmet bey maşallah çok zinde görünüyor diyorlar.Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; Bu kadar iş yapıp bir çok projenin bitmesi için uğraş verdiğini vatandaş görüyor. Lefkoşa halkı, “içinde olimpik yüzme havuzu ve fitness'i olan çok amaçlı bir kompleks Başkan bize yaparsa çok iyi olur” diyorlar. Biz söylemiş olalım.
 


Sn.Buran ATAKAN; Bu kadar sıkıntılı bir dönemde Kaymaklı'nın Şampiyon olması ilaç gibi geldi değil mi?
 


Sn.Ali TARPAZ; Seni gören cennetlik, seni sevenler ille de seçim mi olması gerekir seni görmek için diyor. Arada bir kendini göstermeni bekliyorlar.


 
Sn.Süleyman TODDS; Senin jeep'le Camel Trophy'ye katılmayı hiç düşündün mü?


 
Sn.Meral EROĞLU; Partili partisiz birçok bayanla Mayıs'ta Kapadokya Turu'na çıkıyormuşsunuz. Maşallah sizi seven çok, sizin gideceğinizi duyanlar tura katılma kararı almış. İyi seyahatler. 


 
Sn.Erdoğan ŞANLIDAĞ; Yeni partiniz ile çalışmalar nasıl gidiyor? Bölge'nin toparlanması için çalışmalar içerisinde olduğunuzu duyuyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31