“Sayın Özadam,

22 Ekim 2011 tarihinde, Şirketimizde yapılan rutin kontrollerde Vasıf Eren isimli depo çalışanın sayımında eksik ürünler olduğu, satış elemanları Orhan Çalışır ve Gökhan Aktaş’ın araçlarında ise fazla mal tespit edilmiştir. Bunun üzerine konu ile ilgili olarak tarafımdan Değirmenlik Polis Karakolu’na şikayette bulunulmuş ve söz konusu şahıslar tutuklanarak, 3 gün tutuklu kaldıktan sonra şahsi kefaletle serbest bırakılmışlardır. Sirkat suçu işleyen, söz konusu şahıslar, polis tarafından alınmaları esnasında, “Bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz” şeklinde bizleri tehdit etmişlerdir.      Sonrasında, bir ihbar üzerine, Bakanlığınız tarafından, Vasıf Eren’in sorumlu olduğu depoda üzerinde bir takım tarihler bulunan küçük etiketler tespit edilmiş ve konu Bakanlığınız Basın Bürosu aracılığı ile kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu olayları takip eden süreçte, 1993 yılından itibaren, yasalara uygun, dürüst ve halk sağlığını önceliğine alarak faaliyet gösteren Şirketimiz, tamamıyla gerçek dışı isnatlar ile töhmet altında bırakılmış, kamuoyu yanıltılmıştır, Şirketimiz büyük bir haksızlıkla karşı karşıya kalmıştır.

Araştırmacı, doğrunun ve haklının yanında biri gazeteci olarak tanıdığım size, konu ile ilgili tüm detayları aşağıda sunuyorum.

Zanlı Vasıf Eren’in sorumlu olduğu depo dışındaki hiçbir depomuzda eksik tespit edilmemiştir.

Şirketimiz, kendi denetimlerimizin dışında, İde Kalite Yönetim Sistemleri Ltd. firması tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Şirketimizde yapılan denetimlerde, hiçbir ürünümüzün üzerindeki tarihte değişiklik yapıldığı, değiştirilmeye teşebbüs edildiği yönünde bir bulguya rastlanmamıştır.

Bir gazetede yer alan elemanlarımızın son kullanma tarihlerini etiketle değiştirirken suçüstü yakalandıkları iddiası tamamen gerçek dışıdır ve böylesi bir olayın yaşanmadığının görsel kanıtı şirket içi güvenlik kamera kayıtlarında mevcuttur. Kamera kaydına ilişkin CD ekte yer almaktadır.

Şirketimizin ithal ettiği ürünler, ambalaj üzerine fabrika çıkışlı olarak soğuk baskı yapılmış orijinal şekilde satışa sunulmaktadır.

Paketlenmesi KKTC’de yapılan donmuş deniz ürünlerinin etiketleri tamamen yerli mevzuata uygun olarak, mevzuatın emrettiği tüm bilgileri içerecek şekilde hazırlanmaktadır.

Dondurulmuş deniz ürünleri için kullandığımız etiketlerin, yapılan denetimlerde bulunan etiketlerle hiçbir benzerliği bulunmamakta, söz konusu etiketler, mevzuatın emrettiği hiç bir bilgiyi içermemektedir.

Sağlık Bakanlığımızın da denetimleri ile yakından bildiği üzere, mevzuata uygun olmayan etiketle satılan hiçbir malı, hiçbir satış noktasının kabul etmeyeceği ve bizim böyle bir yanlışa tevessül etmeyeceğimiz aşikardır.

Bu olaydan sonra, tüm satış noktalarımıza tek tek ulaşılmış, mevzuat dışı etiketlenmiş tek bir ürünümüze rastlanmamıştır.

Vasıf Eren tarafından hazırlanmış etiketlerde satılan donmuş deniz ürünlerinin, adı bakanlığınızca bilinmekte olan tek bir küçük cafeye satıldığı araştırmalarımız sonrasında öğrenilmiştir.

Yine Bakanlığınızca yapılan denetimlerde, satış için bekleyen günü geçmiş hiçbir ürün tespit edilmemiş, günü geçen ürünlerin, depoda periyodik olarak imha edilmek üzere bekletilmekte olduğu görülmüştür.

Son olarak, Marketçiler Birliği Başkanı Fuat Nalcıoğlu’nun yapmış olduğu, marketçilerin ürünlerimizi iade etme kararı aldıklarına dair açıklaması tamamiyle gerçek dışıdır. Fuat Nalcıoğlu’na ait olan Crop Ltd, ödenmeyen borçlarından dolayı mahkemeye verilmiş ve mahkeme kararı ile borçları kendilerinden tahsis edilmiştir. Son iki yıldır, ne kendisine, ne de firmasına tek bir ürün dahi verilmemiştir. Bu nedenle, tüm marketçileri de bağlayacak şekilde yaptığı açıklama, bizzat satış noktamız olan marketçiler tarafından ifade edildiği şekliyle tamamiyle kendisini bağlamaktadır ve açıklamalarımızdan da anlaşılacağı üzere gerçek dışıdır. Adı geçen ile ilgili mahkeme kararının bir kopyası ektedir.

2011 yılı içerisinde son kullanım tarihlerini daha etkin denetleyebilmek için 20,000$ bilgisayar programı ve teçhizatı yatırımı yapmıştır.

Sayın Özadam,

Sadece bugün değil, sadece basın mensupları için değil, tüm tüketiciler için de depolarımız açıktır. Bunu, işimize ve halkın sağlığına verdiğimizin önemin getirdiği bir

özgüven ile yazıyorum. Böylesi hassasiyetleri olan bir firma olarak, bebek maması gibi hayati bir üründe, tarih değişikliği gibi insanlık dışı bir eylemi yapma ile itham edilmemizi tekrar yazmak isterim ki acımasız buluyorum.

Sonuç olarak, bir kez daha vurgulamak isterim, Vasıf Eren’in sorumlu olduğu depo dışında, hiçbir depomuzda, mevzuata aykırı, insan sağlığını tehdit eden bir bulguya rastlanmamıştır. Söz konusu şahsın sorumlu olduğu depoda bulunan küçük etiketlerin yapıştırılarak, satışa sunulduğu tek bir satış noktamız yoktur. Adı geçen tarafından, bir cafeye teslim edilen ürünler, tamamiyle hasta bir zihniyetin bulabildiği tek kapıyı zorlamasından başkaca bir anlam taşımamaktadır. Hiçbir depomuzda, kullanma tarihi geçmiş ve satışa sunulmak üzere bekletilen tek bir ürün dahi yoktur. Günü geçen ürünler periyodik olarak imha edilmektedir.

Konuyu, köşenizde yer verilmesi talebiyle bilgi, değerlendirme ve takdirlerinize sunarım…”

(Sonuç MAYPA-Direktör)

gunun-foto_raf_.20111119010806.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Halil İbrahim AKÇA, faiz yasasının geçmesi için hükümete destek verdiğinizi memnuniyetle öğrendik. Bazı bankacıların işine gelmese de binlerce mağdur bu yasayı bekliyor ve bunda sizin de katkılarınızın olması sevindirici.

Sayın İrsen KÜÇÜK, Türkiye’de bedelli askerlik çalışmalarına hız verilirken gelişmeler ülkemizden de merakla izleniyor. Özellikle İngiltere’de bulun askerlik sorunu olan binlerce insanız için girişim başlatmanız bekleniyor.

Sayın Ersin TATAR, faiz mağdurlarıyla konuşmak için cezaevine gidip onlarla yüz yüze görüşmeniz sırasında duygusal anlar yaşadığınız söyleniyor. Bu konuda empati yapmanız olumlu karşılandı. Şimdi herkesin umudu oldunuz.

Sayın Hatice FAYDALI, Bakan Kaşif’in size kıyak geçip hizmetinize verdiği makam aracınız çok yakında elinizden alınacak. Mahalle sakinleriniz her geçen gün şikayet ediyor, ha keşke onların düşüncelerine biraz saygılı olsaydınız.

Sayın Erdal ÖZCENK, önümüzdeki yıl başhekimlik sınavı için gözünüzü dört açmanız gerekiyor zira aday sayısı her geçen gün artıyor. Bu sıralar bakan ile arayı iyi tutmak gerek değil mi?

Sayın Okan DİLİK, medyada kendinize kalemşör desteği için yoğun bir çalışma içinde olduğunuz gözlemleniyor. Ama sağlam basın çünkü destek istediğiniz meslektaşlar içkiyi biraz fazla kaçırınca bülbül gibi şakıyorlar.

Sayın Selda İÇER, derneğin elektrik borçlarını ödemek için meslektaşlarınızın önünü kesip yardım aldığınız görülüyormuş. Bakalım bu ay sonu faturaları görünce saçlarınız dikelecek mi?

Sayın Ömer KALYONCU, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na son günlerde fazlaca yüklenmeniz hükümete destek mahiyetinde algılanıyormuş. Bakalım bunun altından ne çıkacak biz de merak ediyoruz.

Sayın Sunat ATUN, Derviş beyin banka hesaplarını kirli işler olarak nitelendirmeniz parti içinde epey ses getirdi. Peki Sonay beye bu evrakları kimler verdi bu konuda bildiğiniz var mı? Yoksa bir kahve içerken anlatırız.

Sayın Kemal DÜRÜST, Haspolat Meslek Lisesi’ne İlahiyat bölümü konusunda hala bir açıklama yapmadınız ve bazı önemli kurumları zan altında bıraktınız. Hadi biraz cesaret diyoruz!

Sayın Simavi AŞIK, ikinci torun da geldikten sonra keyfinize diyecek yokmuş. Bu arada diyet programını bozduğunuz ve yine kilo almaya başladığınız söyleniyor. İki günlük dünyada kendinizi fazla sıkmaya gerek yok. Can boğazdan gelir.

Sayın Ersan SANER, KKHY konusunda herkes bir şeyler söylerken tek siz konuşmuyorsunuz. Olmadıysa olmadı deyip artık bu işkenceye bir son verin lütfen. Bari eski çalışanlar kendi başının çaresine baksın.

Sayın Şerife ÜNVERDİ, bakın şimdi yıllardan beridir atıl duran oteller çürümeye yüz tutmuşken bakın şimdi satışa çıkarılınca kıyamet nasıl kopacak! Bu yüzden ihalelerde çok hassas olmanız ve yerli sermayeyi tercih etmeniz sizin için de hayırlı olacaktır.

Sayın Raşit PERTEV, memlekete kesin dönüş yaptığınız ve çok yakında aktif siyasete gireceğinizi öğrendik. Sessiz sedasız gittiniz ama umarız dönüşünüz muhteşem olur, Sultan Süleyman bile kıskanır…

Sayın Mahmut ÖZÇINAR, Mersin Portakal Festivaline hiç gittiniz mi? Gitmediyseniz, bizim Güzelyurt Festivali’ni şimdiye kadar boşuna yaptığımızı fark edeceksiniz. Bu konuda bir ekip kurmanızda yarar var.

Sayın Turgay AVCI, Alanlı’nın bazı açıklamaları nedeniyle büyük üzüntü duyduğunuzu öğrendik. Siyaset böyle bir şey değil mi? Sırt sırta verdikleriniz gün gelir sizi hayal kırıklığına uğratırlar. Denem ki siyasette kimseye sırtınızı dönmeyeceksiniz.

Sayın Memduh ENER, bir arkadaşınıza kefil olup da borçlar ödenmeyince sizin emekli maaşı uzun bir süre elinize ulaşmayacakmış, Büyük geçmiş olsun diyoruz. Sizi zora koyan Allah’ından bulsun.

Sayın Mine GÜRSES, yeni saç modeliniz genelde beğenilirken, bazı dostlar arkanızdan dedikodu yapıp Marilyn Monreo’yu taklit ettiğinizi iddia ediyor. Onlara bir cevabınız olacak mı?

Sayın Tijen APAKGÜN, kış sezonunda yüzlerce Fransız turistin otelinizde konaklaması iyi de peki dil sorunun çözebildiniz mi? Bilirsiniz Fransızlar aşırı milliyetçidir ve kendi dillerinden başkasını kullanmazlar. Serhat beyi dil kurslarına gönderseniz diyoruz.

Sayın Kartal HARMAN, bizim bazı siyasiler ve bürokratlar otellerde kral dairelerinde zevki alem yaparken, dışarıdan gelen heyetler bunu çok mu gördün yani? Yoksa sen bir bakanın bu konudaki yediği haltları hala duymadın mı?

 

Günün Fıkrası : Devlet Başkanı

Devlet başkanıyla eşi halk arasına inerler. Gezerlerken bir
dükkandan bir adam çıkar ve devlet başkanının eşiyle samimi
bir şekilde sohbet eder. Başkan meraklanır:
- Kimdi bu adam?
- Lise aşkım. Neredeyse evleniyorduk, sonra anlaşamadık.
- Ne şans senin için, onunla evlenseydin, böyle basit bir
dükkanın sahibiyle evli olacaktın şimdi...
- Bilmem. Bence o devlet başkanı olacaktı... 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31