“Son zamanlarda hükümet güzel sandığı işler ve attığı adımlarla iyi bir durum sergilemeye çalışmaktadır. Fakat bu yapılan UBP’nin her başı sıkıştığında başvurduğu yollardan sadece biridir.
 Mevcut hükümet seçimler öncesi projelerini anlatıp pembe tablolar çizip milletin ekmek parasını memur olan halka silah olarak kullanıp kendilerine ait filimler çevirerek sandıktan çıkmış ve tek başına hükümeti kurmuştur. Fakat günümüze bakıldığında ne verilen sözlerin nede yapılacak icraatların hiçbirinin yerini bulmadığı açık açık görülmektedir. Toplumumuz ekonomik yönden büyük bir çöküşte olup esnaf kanının son damlasına kadar kullanıp ayakta durma çabası vermektedir. Fakat ne hükümetin nede şerefli vatandaşın oyunu alanların bu yönde hiçbir somut çalışması görülmemektedir. Tamamen yapılan çalışmaları ve sağlanan rantları bir Türkiye oyunu gibi göstererek KKTC halkını Türkiye düşmanı etmektedirler. Bu toplum hükümetten çok daha iyi bilmelidir ki bir evlat ANA’ya saygısızlık yapmaz. Ancak kendilerinin bilmediği bir gerçek de var. Şerefli oyları şerefsiz yapanlar da şerefsizdir. Kimsenin ne mevcut hükümete nede vekillerine güveni kalmamıştır. Bu özelliklede İskele bölgesi için söylenebilir.
    KTHY çalışanlarını aylardır alay ettiler aylarca yalan söylediler çoluk çocuklarıyla perişan ettiler.  Her yapılana da bir kılıf uydurdular. Son zamanlarda gizli gizli memurlar sağdan soldan piyasaya çıkmaktadır ve bu memurlar içinde vekillerin yakınlarının da bulunduğu bilinmektedir. İyi niyetli olan hükümet ilk önce işsiz bıraktığı yüzlerce KTHY çalışanlarını istihdam edeceğine seçim zamanı binlerce yalan söyleyerek aldığı oyların sahiplerine ihanet etmektedir. Partizanlık artık geride kaldı tamamen şahsi çıkarlar uğruna mertebeler kullanılmaya başlanmıştır. Hiçbir kimsenin bunlara göz yumduğunu sanmasınlar.

Herkesi ekmek parasıyla tehdit edip susturmaya çalışmışlardır.

Bu yüzden her gittikleri yerlerde pembe tablolar çizip insanların bulundukları çıkmazı görmemezlikten gelip halen daha yalan politikalarla insanları hareketsiz hale getirmeye çalışmaktadırlar.
Hayvancıyı, esnafı, patatesçiyi, işçiyi, memuru, bahçeciyi tamamen isyankar bir toplum haline getirmek için sanki ellerinden gelenlerin hepsini yaptılar. Üstüne birde eyleme katılanları Türkiye düşmanları olarak nitelediler.  
Kim çıkıp bir söz bir olumsuz cümle kullansa onu vatan haini Türkiye düşmanı ilan ediyorlar. Bu kadar vatansever ve hizmetkârsalar halkın sesine kulak versinler ve istifa etsinler. Ne milletin parasını ne de meclisimizin koltuklarını boşuna yıpratmasınlar. Hiçbir işlerinde halkın yararına toplumun çıkarına bir zihniyet olmayan hükümetten kimseye fayda yok daha fazla ne bizleri nede kendilerini kandırmasınlar.
Tüm hükümetin vekilleri ve bakanları tamamen bir bolluk içerisinde yaşıyor gibi bir durum sergiliyor kimsenin cebi beni ilgilendirmez ama onu ben verdiysem karşılığını da almıyorsam HARAM olsun.
Kimseden etkilenmeden sadece hükümetin yaptığı işleri ve sergilediklerini kendi yaptığım yorumlarla kamuoyuna sunarım. Saygılarımla...”

(Oktay GÜNEY-İSKELE)
...

NOT. Elektronik posta adresimiz bugünden itibaren lozadam@kibrisonline.com olarak değişmiştir. Okurlarımıza önemle duyururuz. (L.Özadam)  
 
Günün Karnesi:

Sami GÜDENOĞLU

Turizmci

10

Hayatı turizme katkı yapmak için mücadele yapmakla geçti, ama bu mücadele sonunda hastanelik oldu

Çetin UĞURAL

KHK Başkanı

9

Hükümetin sınavsız öğretmen alımı baskısına karşı direnmeye devam ediyor. Bakalım ne kadar başarılı olacak?

Aslan BIÇAKLI

Türk-Sen Başkanı

7

Bazı sendika başkanlarının oyununa gelmedi ve Brüksel’e eylemine katılmayacağını açıkladı

Sağlık Bakanlığı

1

Sağlıkta iyiye gidiş var açıklamalarına rağmen devlet hastanelerinde hala ilaç sıkıntısı yaşanıyor

İskele Belediyesi

1

Bölgedeki birçok restoranaı tüm uyarılara rağmen kaçak çalıştırılıyor. Denetim neredeyse hiç yok.(Bölge halkının isteği üzerine)

 

MESAJ KUTUSU

 Sayın Ersan SANER, Ercan Havaalanı’nın ihalesiz olarak TAV’a satılacağı yönünde sayısız ihbarlar gelmeye başladı. Bu konuda perde gerisinde çalışmaların yoğunlaştırıldığı iddiaları var. Umarız kısa bir süre içinde ayrıntılı bir açıklama yaparsınız.

...

Sayın Halil İbrahim AKÇA, KKTC’de geçmişe yönelik bazı iş adamlarının ve hükümetlerin uygunsuz icraatları konusunda derin bir araştırma başlattığınız söyleniyor. Eğer bunları tek tek ortaya çıkarırsanız ve hesap sorulmasını sağlayabilirseniz Kıbrıs Türkü’nün size olan bakış açısını değiştirmek için iyi bir fırsat yakalamış olursunuz. Kolay gelsin diyoruz.

...

Sayın Derviş EROĞLU, Mağusalı Akan Gül’ün size çok selamı var, bir türlü istediği randevunun verilmediğinden şikayetçi oluyor. Siz görüşemezseniz bile en azından bir kişiyi görevlendirirseniz en azından derdini dinlemiş olursunuz.

...

Sayın Kerem SAİTOĞLU, Mağusa Devlet Hastahanesi için fidan bağışlamanız çok ince bir davranış. Belki bunun üzerine birileri de doktor ve cihaz bağışında bulunur diye ümitliyiz.

...

Sayın Ahmet KAPTAN, keşke gardiyanlarla ilgili iddiaları sert bir dille eleştirmeden önce araştırılmasını bekleseydiniz. Öfkeyle kalkan zararla oturur diye boşuna dememiş atalarımız değil mi?

...

Sayın Abdullah ÖZTOPRAK, hadi gözünüz aydın biraz çetrefilli oldu ama sonunda rektörlük konusunda artık kafalarda soru işareti kalmadı. Şimdi kolları sıvamanın artık zamanı geldi değil mi?

...

Sayın Kazım DENİZCİ, çok yakında yasemin devrimini yaratacağınızı iddialı bir şekilde söylüyorsunuz ama son zamanlarda Ortadoğu ülkelerindeki hareketlenmeler sizi çok etkilemişe benziyor. Sapla samanı ayır etmekte yarar var değil mi?

...

Sayın Ramazan ÖZÇELİK, yeni yaşınızı kutlar sağlıklı mutlu nice seneler dileriz. Turgay ber küçük bir hedile almadı diye hayıflanmayın şimdi onun derdi hükümete nasıl girerim diye çeşitli taktikler denemek.

...

Sayın Derviş DOĞAN, kısa bir süre sonra yeni bir kanalda televizyon programlarına başlayacağınızı duyduk doğru mu? Bu işler bağımlılık yapıyor değil mi? Hayırlı olsun diyoruz.

...

Sayın Mahmut KUŞ, standartlara uymayan araç plakanız nedeniyle trafik polislerinin okkalı bir ceza kestiğini öğrendik. Geçmiş olsun, bu işi mahkemeye götürmeyin olan sadece paranıza olur.

...

Sayın Ömer TATLI, Kaplıca İlkokulu’na üç adet bilgisayar bağışında bulunduğunuzu öğrendik. Tebrik ederiz, umarız tüm iş adamlarımıza örnek teşkil eder.

...

Sayın İlter ÖMEROĞLU, işletmenizin ülke çapındaki yatırımları memnuniyetle izleniyor. Böyle riskli dönemde cesaretiniz nedeniyle tebrik ederiz. Hayırlı işler dileriz...

...

Sayın İrfan DEMİR, ormanlarımızın kameralı sistemle kontrol altına alma çalışmalarınız taktirle izleniyor. Bu arada ormanlardaki iyiz hastalığına karşı da acil tedbirler bekleniyor. Ormancılık Gününü de kutlarız.

...

Sayın Alihan PEHLİVAN, bu gün ikinci kez baba olacağınızı öğrendik, hayırlı ve uğurlu olsun. Erkeği buluncaya kadar devam edecekmişsiniz. Doğru ve yerinde bir karar, ülkeye asker de lazım değil mi?

...

Sayın Necdet ERGÜN, geçtiğimiz Pazar günü Başbakan Küçük ile 1.5 saat boyunca ülke ekonomisini görüşüp tartışmışsınız. Ekonomistlerin sözünü dinleseler şimdiye dek çoktan düzlüğe çıkardık ama ah şu siyasetin gözü kör olsun!

...

Sayın Fayka KİŞİ, şu soyadını kullanırken ardık bir karar verseniz diyoruz. Bir öyle bir böyle bizim de kafamız karışıyor. Bu çelişki haberlerinize de yansıyor...

...

Sayın Mehmet ÇANGAR, geçtiğimiz günlerde bir bakan ile yapacağınız görüşmeye 45 dakika geç gitmeniz nedeniyle bakan bey küplere binmiş. Aranızdaki tartışmanın da bunun için yaşandığı iddiaları var.

...

Sayın Gülenay ÇAĞLAR, Girne Akçiçek Hastanesi’ne yaptığınız bağışlardan dolayı sizi ve kulübünüzü kutlarız. Hastanenin nevresim eksikliği olduğu da söyleniyor. Bir defaya bu konuya öncelik verirseniz iyi olacak gibi görülüyor.

...

Sayın İlkay İLSEVEN, vatandaşın doğayı katletmek için elinden gelen her şeyi yaptığı yönünde ne kadar şikayet etseniz haklısınız ama biz doğayı korumak için ne yapıyoruz bunu da ciddi bir şekilde düşünmek lazım değil mi?

...

Sayın Şener ELCİL, Bürüksel ziyaretini AKEL’in ziyaretiyle aynı anda yapmak hiç de akılcı bir icraat değildi. Böyle giderseniz bundan sonraki mitinglerde kalabalıkları zor bulursunuz.

 

Günün Fıkrası    

 Dekor

Akşam yemeği esnasında çocuk babasına sorar.
 -Kaç çeşit kadın göğsü vardır?
 Baba şaşkınlık içinde cevap verir.
 -'Yavrum 3 çeşit göğüs vardır;
 Bayan yirmilerde ise aynı kavun gibidir, yuvarlak ve  sıkı.
 Otuz ve kırklardaysa armut gibidir güzel durur fakat  biraz sarkıktır.
 Elliden sonra ise aynı soğan gibidir.
 -Soğan mı??
 -Evet, onlara baktığında seni ağlatırlar.
 Adamın karısı ve kızı masada çileden çıkar ve  kızı annesine sorar.
 -'Anne kaç çeşit erkek organı vardır?'
 Anne biraz gülümseme ile cevap verir.
 -'Yavrum 3 çeşit erkek organı vardır.
 Erkek yirmilerde ise aynı meşe ağacı gibidir, sert ve güçlü.
 Otuz ve kırklarda ise ıhlamur ağacı gibidir, esnek ama  kullanışlı.
 Ellisinden sonra ise aynı yılbaşı ağacı gibidir.
 -'Yılbaşı ağacı mı?'
 -'Toplarla süslenmiş ama sadece DEKOR!....

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31