Başta Lefkoşa ilçesi olmak üzere UBP’de Başbakan İrsen Küçük’e karşı bir hareketlenme başladı. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; UBP parti meclisinde olan ve başı Lefkoşalı’ların çektiği bir grup UBP parti meclisi üyelerinden imza alınarak Başbakan İrsen Küçük’e güvensizlik önergesi vermeye hazırlanıyorlar.

Gelen bilgilere göre; partinin selameti için imzalarla birlikte hükümetin başarısız olduğu konuları bir rapor halinde vermeye hazırlanıyorlar. Parti meclisinde bulunan yaklaşık 45 kişinin imzaları ile bir an önce parti meclisinin toplanmasını da izteyecekler. Aldığımız bilgilere göre; UBP’de 1700 delegeden %80’inin hükümetin icraatlarını beğenmediği söyleniyor. Başbakan’ın pasif kaldığı kabineyi bile değiştirecek güçte olmadığı söyleniyor. Hükümette icraat yapılmadığı, ayrıca devlet kadrolarına atanan bürokratların da iş yapmadığı bildiriliyor. Kısacası; parti meclis üyelerinin Başbakan’a sunacakları güvensizlik önergesi gerekirse partide olağanüstü kurultaya da gidilecek. Önümüzdeki hafta içinde Başbakan’a verilecek olan güvensizlik önergesi tamamlanma aşamasındadır. Hafta içinde Başbakan’a verip parti meclisini toplama kararı alınacak. 

UBP’li Örgüt Başkanı’na Banka kıyağı

Son günlerde Kıbrıs Vakıflar Bankası ile ilgili haberlerimiz yoğunlukta. Bildiğiniz gibi bir konuyu ele aldık mı  o konu ile ilgili ne kadar aksaklık varsa birileri mutlaka bizleri arayıp aksaklıkları bildirirler. Aldığımız bilgilere göre; Lefkoşa’da bulunan Kıbrıs Vakıflar Bankası’na ait park yeri önceleri banka inşaatı yapılacağı arazi şimdilerde park yeri olarak kullanılmaya başlandı.

Gelen haberlere göre; bankaya ait park yeri UBP’li Örgüt Başkanı olan birisine verildi ve araç park yeri olarak çalıştırılmaktadır. Bu konu ile ilgili Kıbrıs Vakıflar Bankası yönetiminden açıklama bekliyoruz. Bu haberin doğruluk derecesi ile bilgi istiyoruz.

300 ton arpa ortada yok, açıklamada yok

UBP hükümetinin tam bir ciddiyetsizlik örneği. Gazetemizin manşetine 150 ton arpa kayıp diye haber yaptık, Tarım Bakanlığı’ndan bu konu ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Oysa kayıp olan arpanın 150 ton değil, 300 ton olduğu bilgimize geldi. Sanki hiç önemli bir haber değilmiş gibi bu haberimize açıklama yapma gereği duyulmadı. Zorlu Töre’nin bakanlığı vukuatlarla dolu.

Hangi taşı kaldırsanız mutlaka altından Tarım Bakanlığı çıkar.! Başbakan İrsen Küçük bir an önce Zorlu Töre’yi görevden almazsa Tarım Bakanlığı ile ilgili dah çok şey duyacağız. 300 ton arpanın akıbeti ne oldu? Diye yeniden sorma gereği duyduk. Belki birileri tenezül ederde bir açıklama yapar. Rum Tarım Bakanı’ndan birşey isteseydik herhalde çoktan açıklama yapmış olurdu.! Biz Türkçe konuşan Bakanı’mızdan açıklama bekliyoruz. Buda en doğal hakkımız.

Toplumun lideri olmayacak mı?

Üzülerek belirtmek isterim ki; Kıbrıs Türk toplumunun doktor Küçük dışında bugüne kadar hiçbir lideri olmamıştır. Lider var lidercik var.!Kıbrıslı’lığı ve Kıbrıslı’yı savunabilecek acil olarak bir lidere ihtiyacımız var. Hiç kimse kusura bakmasın ama Rum tarafındaki liderlere imrenerek bakıyoruz. Kendi halkı için mücadele ettiklerini görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hristofyas’ın Talat için söylediklerinin altına imzamızı koyarız. Kıbrıslı’ları düşünmeyen Türkiye’dekilerinin elini öpen kişi olarak Talat’tan söz etti. Bu konu aslında haftanın en önemli haberi idi.! Talat Türkiye’dekilere şirin görünsün diye anında da açıklama yapmıştı. Rum liderlerin söylemleri bizleri mutlu ediyorsa liderlik özlemi içinde olduğumuzu göstermektedir. Allah bize de Hristofyas, Papadopulos, Makaryos, Kibriano ve Klerides gibi Kıbrıs’lıların savunuculuğunu yapan liderler nasip etsin. Tanrı Kıbrıs Türkü’nü korusun...

Çarşaf yıkama ve perde ütüleme ihalesi ne oldu.?

Yanılmıyorsak 17 Mart’ta Merkezi İhale Komisyonu’nun açmış olduğu bir ihale vardı. Devlet Hastanesinde yıkanan çarşaf ve ütülenen perdelerle ilgili bu ihaleye dört firma katıldı. Ancak bugün oldu hala daha ihale komisyonu kararını vermedi.

İhale Komisyonunun işine karışmak istemiyoruz ancak aldığımız bilgilere göre; her zaman ihaleyi kazanan bir şirketin en yüksek teklifi verdiği ve en düşük teklifi verenle arada 30 bin TL fark olduğu söyleniyor. Bazı milletvekillerinin de en yüksek teklifi veren firmaya verilmesi için mücadele ettikleri söyleniyor. Garga haber merkezimize ulaşan bu haber Merkezi İhale Komisyonu’nun teklifi hangi firmaya vereceklerini sormamızı istediler. Bizde haberi sizlere duyurmak istedik.

 Dolmacı Turizmcileri oteline davet etti

Otelciler Birliği Başkanı Mehmet Dolmacı; Pazartesi akşamı Turizmcilerle birlikte kendi otelinde bir toplantı yapacak. Toplantının amacı kendi otelinde deniz içerisine yapmış olduğu izinsiz dolgu ile ilgili. Gelen bilgilere göre; Mehmet Dolmacı kaymakamlık tarafından uyarıldı ve denize yapacağı dolgudan vazgeçti. Bunun için alternatif olarak denizi doldurmadan yeni projesini sunacak. Bu toplantıda Turizm ve Çevre Bakanı Kemal Dürüst, Girne Kaymakamı Gürkan Kara, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve bazı otelciler Pazartesi saat 19:30’da Manolya Otel’de hazır bulunacaklar.

Üstel Başbakan’dan Bakanlık sözü aldı

Çok merak ediyoruz Başbakan İrsen Küçük acaba hangi milletvekiline bakanlık sözü vermedi diye.! UBP’de bakanlık istemeyenler bir elin parmak sayısı kadar azdır. Herneyse; UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel’e önce bir başsağlığı diliyoruz. Geçtiğimiz gün babasını kaybetmişti. Aldığımız bilgilere göre; geçtiğimiz Çarşamba günü Başbakan İrsen Küçük ile UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel bir restaurantta birlikte yemek yediler ve Üstel’e bakanlık sözü verdiği duyuruldu. Daha ne diyelim.?

Tancer partinin en büyük dedikoducusu oldu

Bu yazacaklarımız UBP Girne Milletvekili Dr.Mehmet Tancer’in pek hoşuna gitmeyecek ama ne yapalım? Biz yazmazsak çatlarız, bizimde işimiz bu.! Dr.Mehmet Tancer’i eski Milletvekili Dr.Tansel Doratlı’ya benzetiyoruz. İyi saatte olsun o da boş durmazdı.

Aldığımız bilgilere göre; Mehmet Tancer sürekli olarak bakanlarla ilgili dedikodu yapar. Hem de kendi partisindeki milletvekillerine dedikodu yapar.! Son günlerde Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’u diline doladı. Onunla ilgili hoş olmayan şeyler söylüyor. O zaten bunları söylemese bizde yazmazdık.! Birşey söyledi ki bizim taa buralarda duyuldu. Tancer dedikodu yapmaya devam etsin bol bol malzeme çıksın...

Eroğlu’da memnun değil

Psikolojik olarak uzun yıllar parti başkanlığı yapmış birisinin ondan sonra genel başkanlık yapan birisine karşı tepkisi olur. Bu olayın psikolojik boyutudur. Genel Başkanlık koltuğuna oturan kişi geçmiş Başkana kaşı sürekli olarak bilgi alış verişinde bulunmazsa işi zor olur. Nitekim de Başbakan İrsen Küçük’ün işi gerçekten çok zor. Çünkü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’da Başbakan İrsen Küçük’ten memnun değil. Aldığımız bilgilere göre; Eroğlu yakın çevrelerine Başbakan’dan memnun olmadığını söylüyor. Bu saatten sonra ne olur bilemeyiz.? Ancak Başbakan’ın işi gerçektende zor.

Ersan Girne Limanı’na el attı

O güzelim Girne Limanı’na yıllardır uğramıyoruz. Bir zamanlar ailelerin uğrak yeri olan Girne Limanı, uzun yıllardan beridir kaderine terk edilmişti. Girne Limanı ile ilgili hiç kimse sorumluluk almıyordu. Ne Girne Belediyesi, ne Turizm Bakanlığı ne de Ulaştırma Bakanlığı.

Önceki gün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in Girne Limanıu’nı ziyaret etmesi memnuniyetle karşılandı. Saner; Girne Kaymakamı Gürkan Kara ile birlikte limanı gezdi. Ve limana bundan böyle Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın el atacağı öğrenildi. Bakan Saner Girne Limanı’ndaki sorunları yerinde gördü ve bir an önce limanı turizme yakışır yeni çehre kazandırarak limana ailelerin yeniden gitmesini sağlayacak. Bu arada Bakan’ın liman ziyareti bazı iş çevrelerini de memnun etti. Yapılacak projelere katkı koymak isteyenlerinde olduğunu öğrendik.   

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31