Meclis açıldı  UBP’de küskün milletvekilleri sorun çıkartacak beklentisi içerisinde olanlara buradan sesleniyoruz boşuna beklemesinler çünkü seçimlere kadar UBP’de sorun olmaz. Dünkü meclis birleşimi ilk sinyalini verdi UBP’li milletvekilleri mecliste adeta bissi kedi kesildiler.

UBP’de öyle anlaşılıyor ki,sular seçimlere kadar duruldu. UBP’nin rakibi olan muhalefet partilerinde ise bu saaten sonra mucize beklemek ölüden gözyaşı beklemeye benzer. Muhalefet etkisiz yine her zaman olduğu gibi UBP’nin rakibi UBP’dir ancak UBP’de gerekli olan bütün tedbirler İrsen Küçük tarafından alındı.

Bundan böyle UBP’de sorun çıkartan UBP içerisinde kendini yalnız bulacak. Başbakan İrsen Küçük kurt politikacıdır oturduğu koltuğu  kolayına kaptırmaz. Sizlerde anımsayacaksınız Küçük, parti genel başkanlığı döneminde koltuğunu bir kez tehlikeye soktu, o da kabineyi değiştirdiği dönem. O dönemin Küskün milletvekilleri başbakan’ın  zayıf pozisyonundan  faydalanamadılar  aradan aylar geçti ipler şimdi başbakan’ın elinde.

Dedik ya başbakan kurt politikacıdır önce milletvekillerini,ardından da gerçekleştirdiği istihdamlarla örgüt başkanlarını memnun etti. UBP tarihinde ilk kez örgüt başkanları adam yerine kondu. Partizanca yapılmış bir uygulama ama önemli olan koltuk.

UBP’de 220’nin üzerinde örgüt bulunuyor bunların hepsi olmasada bir çoğuna kamuda istihdam için, kontenjan hakkı verildi. Böyle bir durumda bu saatten sonra hangi milletvekili cesaret edip örgütleri karşısına alıp başbakan’a bayrak açabilir. Sıkı ise hele bir denesinler.

Diyeceksiniz  başbakan yapmış olduğu istihdamlarla ancak kendi koltuğunu sağlama alabildi ama, partide istihdam bekleyen yüzlerce UBP’li ne olacak? Gördüğünüz gibi İstihdam edebidiklerini istihdam edecek edemediklerine ilçelerde kırsal kesim arsası dağıtacak. Kısacası iktidarda olmanın bütün olanaklarını kullanacak. UBP’de parti içi hesaplaşma bekleyenlere UBP’deki son durumu bildirmek görevimiz dünkü meclis birleşimi bize bunu gösterdi bu gelişmeden sonra gaileyi diğer partiler çeksin.

GARGA’DAN AL HABERİ

NAZLI NOR DER PEYNİR DEMEZ

Ticaret ve Sanayi Dairesi Müdürü Nalan Nazlı Başbakan’a rest çekti. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; Başbakan’ın şoförü olan Kerem Toka klasik bir araba ithal etti. Nazlı arabanın hırsızlık olabileceğinden şüphelendiği için arabaya ithal izni vermiyor. Bunun üzerine devreye giren başbakan İrsen Küçük Ticaret Dairesi Müdürü Nalan Nazlı’ya ithal izni verilmesini söylediyse de bunda başarılı olamadı. Nazlı sizin anlayacağınız nor dedi peynir demedi. Bakalım Toka’nın arabasına ithal izni verilecek mi?

ÖZCAFER; “YEMEK YİYECEK YER BİLE BULAMADIK”

Ayağının tozu ile Danimarka’nın başkenti Kopenhag’tan dönem UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer dünkü meclis birleşiminde bazı milletvekilleri kendisine kahve falını sordular. Oda yemek yiyecek yer bile bulamadığından yakındı. Özcafer ayrıca dün mecliste 17 Eylül’de dünya evine girecek olan oğlunun düğün davetiyelerini de dağıttı.

BOZER’DEN VEKİLLERE VERİGO ÜZÜM

Meclis başkanı Hasan Bozer mecliste yetişen verigo üzümleri meclisin ilk gününde milletvekillerine ikram etti. Diyeceksiniz Ekim’in ilk haftasında meclis başkanlığı seçimleri var da ondan dolayı Bozer vekillere şirin gözükmeye çalışıyor. Yok öyle birşey... Bozer mecliste dengeleri koruyan birisi. Nerede ne zaman ne yapacağını bilen birisidir. Kaldı ki; ikram etmeyi de çok seviyor. Kısacası; Bozer ne yaptığını biliyor.

ÜNVERDİ MAVİ DOSYA İLE DOLAŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi; dün dersine çok iyi çalışmıştı. Mualefet Milletvekillerinin Kopenhag ziyereti ile ilgili yapacakları eleştirileri dikkate alarak beraberinde getirmiş olduğu mavi dosyada harcamalar ve ziyaretle ilgili açıklamalar  bulunuyordu. Ancak Kopenhag ziyareti ile ilgili Ünverdi’ye herhangi bir eleştiri gelmedi. Böylece gün boyu mavi dosya Ünverdi’nin elinde kaldı.

ERTUĞRULOĞLU’NUN KOLTUĞUNA ARABACIOĞLU OTURDU

Dünkü meclis birleşiminde GDP genel başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’na ön sırada yer ayrıldı. Mecliste parti temsil ettiği için oda diğer partiler gibi ön sıralardaki yerini aldı. Ancak Ertuğruloğlu dünkü meclis birleşiminde yoktu. Gelen bilgilere göre; Tahsin Ertuğruloğlu kızının okul kaydı için İskoçya’ya gitti. Dün gelmesi bekleniyordu ancak Fenerbahçe’nin maçı dolayısı ile gelmedi. Bunun üzerine Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu dün Ertuğruloğlu’nun hiç oturmadığı yerine oturdu. Buda dikkatlerden kaçmadı.

BAFRA SU ARITMA TESİSİNDE MOTORLAR NEDEN DURDU?

Ülkenin en büyük arıtma tesisi Bafra da.denizden arıtılan su 20 den fazla yerleşim birimine su sağlamakta.ama gelin görün ki 20 köy kaç aydır su almıyor. Çeşmelerden su sesi değil hava sesi geliyor. Halk su parası borcunu ödemesine rağmen musluklarından su akmayınca artık cinnet noktasına geldi.

Garga’larımızın bu bölgede yaptıkları araştırmada kulağa hiç hoş gelmeyen haberler geliyor. Bafra’da bulunan otellerin su sıkıntısı olmazken halkın susuz kalması ayrı bir konu. Ama esas konu o değil. Aldığımız duyumlara göre; Maliye Bakanlığı arıtma tesinin alacağı parayı uzun bir süre ödemediğinden köylere su verilmediği yönünde.

Adama sormazlar mı?halk tükettiği suyun parasını ödüyorsa toplanan paralar neden işletmeye ödenmiyor.Diğer taraftan halkın sağlıklı su bulamaması nedeniyle kullanmak zorunda kaldığı kuyu sularının sağlıklı olmaması nedeniyle ishal vakalarının artıığı yönünde.

GARGA’YA MEKTUP VAR

Sayın Harun Denizkan;

Yazılarınızı büyük bir beğeni ve dikkatle günlük olarak takip etmekteyim. Benim size aktarmak istediğim olay eğitim ile ilgili. Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı.Özellikle karpaz bölgesinde okullar açılır öğretmenler sonra gelir. Hiçbir zaman okulların tamamlanan öğretmen kadrosu ile başladığına şahit olamadık. Mutlaka öğretmenler en erken okullar açıldıktan bir ay sonra okula gelmelerine şahidim. Bu çocuklarımızın eksik eğitim almalarına ve okula geç konsantre olmalarına neden olmakta bu da onların gelecekte aleyhlerine olmaktadır.

Şimdi artık öğretmenlerin eksikliğine bir de müdür ve muavinler eklendi. Birçok okulun müdür ve muavini eksik. Mehmetcik ortaokulunda şu anda ne müdür ne muavin ne de sorumlu birini bulmak mümkün değil. Çocuğuma öğrenci belgesi almak için okula iki kez gittim ama hiçbir sorumlu olmadığından çocuğuma öğrenci belgesi alamadım. Milli eğitim bakanlığı bu konuda hiçbir tedbir almayı düşünmüyor mu? Okulda bir muhatabın bulunması gerekmez mi? Bu kadar sorumsuzluk halka saygısızlık öğrenciye de güvensizlik vermektedir. Birçok veli bu konu yüzünden çocuklarını Mağusa okullarına kayıt yaptırma uğraşı içerisinde, ancak bu bölgeden öğrenci kabulüne Mağusa okulları pek yaklaşmıyor, mutlaka ikamet belgesi taleb ediyorlar. Bazıları yalanda olsa Mağusa’da ikamet ediyorlar diye bir yolunu buluyor ama çoğunluk da mağdur oluyor. Bu konuyu sayfanızda yayınlarsanız konu üzerine dikkat çekmiş olacaksınız.

MESAJIL OLAN ALSIN

Sn.Sadık GARDİYANOĞLU; Hasan Taçoy ile yediğiniz yemeğe Mustafa Akyön ve Hüralp Yumuk ile beraber İlçe Başkanına bilgi vererek gitmişsiniz.Demokrasi bu olsa dileyen dilediği ile görüşebilmeli değil mi?

 

Sn.Dr.Hasan GÜMÜŞDAĞ; Haftasonu yakın arkadaşlarınızla birkaç bar gezerek geçirmişsiniz. Eğlenceniz bol olsun.

 

Sn.Ahmet BAĞZIBAĞLI; Arkadaşımız beni ata bindirmemekte ısrarlı. Ama Hüseyin Büyükoğlu isimli arkadaşımız dün beni telefonda arayıp bana bir tay hediye edeceğini söyledi. Zannetmesin ki sadece onun atı var.

 

Sn.Mehmet TATAR; Sen Fatih Terim'e çok inandın ama gördüğün gibi daha ilk haftadan falso. Dua et ki daha ligin başı...

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Ne sizin Cumhurbaşkanıyla, ne de Cumhurbaşkanının sizinle uğraşmadığı, sadece aradaki birkaç kişinin iş karıştırdığı ve Cumhurbaşkanı'nın adını da bu yönde kullanmaya çalıştığı bilgileri geliyor. Ne de olsa UBP'nin rakibi yine UBP.

 

Sn.Ali KANSU; Motorda telefon kulaklığıyla nasıl konuşabiliyorsun anlamış değilim. Motorun sesi yetmezmiş gibi çevredeki seslerden bile etkilenmemen dikkatlerden kaçmadı.

 

Sn.Ali BAŞMAN; Takımın yenildi diye üzülme, daha sezon başlamadı, ama en erken zamanda önlemini al ki sonra gol yemeyesin.

 

Sn.Fikri AKÖZER; Şu balık sevdanızdan hiç vazgeçmiyorsunuz ya bravo size. Bizce de hiç vazgeçmeyin. En güzel ve stresten uzak hobi.

 

Sn.Hasan BOZER; TC Meclis Başkanı Cemil Çiçek Meclis'le ilgili milletvekillerine performans sistemini getireceğini açıkladı. Çok çalışana prim, meclise gelmeyene maaş kesintisi. Siz de bir güzellik yapsanız da ayni sistemi bizde yasalaştırırsanız çok kişinin takdirini kazanacaksınız. Haberiniz olsun.

 

Sn.Muzaffer SEVİNÇ; Sizce Denetleme Kurulu biraz yavaş çalışmıyor mu? Bu konuda partili partisiz birçok kesim daha hızlı ve aktif olmanızı bekliyor haberiniz olsun.

 

Sn.Sibel SİBER; Dün meclis saat 10'da oturumu açtı ama siz saat 11:10'da meclise geldiniz. Biraz daha hassas olmak gerekmez mi sizce?

 

Sn.Mehmet ÇAKICI; Meclise erken gelip asmanın altına arabanızı yerleştirdiniz. Erken gelmenin faydaları değil mi?

 

Sn.Şermin KOTAK; Eşinizin vefatından dolayı başınız sağolsun. Bu ülkeye büyük hizmetler etmiş eşinize Allah’tan rahmet sizlere de sabırlar diliyoruz.

 

Sn.Timuçin BOĞA; Şu araba yarışlarından hiç vazgeçmiyorsun ya, bravo sana. İnsan bu kadar hevesli olur. Kolay gelsin.

 

Sn.Ersin TATAR; Fonların kalkması ile bazı hipermarketlerde fiyatlar düşmüşe benziyor. Her zaman zam olacak değil ya.

 

Sn.Yıltan TAŞÇI; Türkiye'de sezon başladı ama bu yıl tadı yok diyormuşsun. Sen yine de takımına desteğini sürdür ki bakarsın Fener yine şampiyon olur. Belli mi olur.

 

Sn. Mehmet KORTAY;Mehmetcik Ortaokulu sahipsiz kalmış. Veliler arayıb okulda muhatab olacakları bir sorumlu olmadığını şikayet ediyorlar.Siz bir an önce bu sorunu çözünüz. Okulların açılmasına ne kaldı?

 

Sn.Ali Rıza USLUER; İstanbul geziniz nasıl geçti? Boğaz da balık ekmek yemeyi ihmal etmemişsindir.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31