UBP’de bir istihdam telaşıdır gidiyor. UBP hükümeti sanki UBP devletiymiş gibi UBP’liler kendi yandaşlarını işe sokmak için kavga veriyorlar. Hem de öyle bir kavga ki; Milletvekilleri ile örgüt başkanlarının arası açılıyor. Özellikle Girne ilçesinde birkaç Milletvekili kendi akrabalarına istihdam haklarını ayırırken, örgüt başkanları da çaresiz bir şekilde ne yapacaklarını bilemiyorlar. Aslında örgüt başkanları da kendi akrabalarını istihdam ettirecek ancak mesele Milletvekilleri’nin daha çok istihdam etme yetkisine sahip oldukları için örgüt başkanları bundan rahatsız oluyor. Dün Girne’den arayan bazı UBP’liler rahatsızlıklarını dile getirerek partilerinden topluca istifa edebileceklerini dile getirdiler. Sizin anlayacağını UBP’de istihdamlar baş ağrıtıyor.

 

CRATOS’U PAYLAŞAMIYORLAR

Çatalköy belediyesi ile Girne belediyesi Cratos Otel’i paylaşamıyorlar. Resmen sınır kavgası veriyorlar. Cratos Otel yokken o bölgenin kime ait olduğu hiç önemli değildi, ama ne zaman ki; Cratos Otel yapıldı bölge değere bindi. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın tespitlerine göre; Cratos Otel Çatalköy belediyesine ait ama Girne belediyesi de Cratos Otel’in olduğu bölge kendi sınırları içerisinde olduğunu iddi ediyor. Hatta bu konuda dava açacaklarını da söylüyorlar. Cratos Otel’in gecelemesi belediyelere çok büyük katkı sağlıyor. O bakımdan Girne belediyesi resmi olarak kendi sınırları içerisinde olmayan Cratos’a bundan dolayı sahip çıkıyor. Son günlerde Girne belediyesinin Cratos Otel civarında temizlik yaptığı da gözlerden kaçmıyor.

 

ÖZERDEM YİNE KIBTEK’E ATANDI

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) yeni yönetim kurulu en nihayet atandı. Edindiğimiz bilgilere göre; göreve atanan ancak Güzelyurt ilçesi tarafından istenmeyen adam olarak ilan edilen Akın Cellatoğlu’nun yerine eski yönetim kurulu üyesi Özgür Özerdem atandı. Böylece KIB-TEK yeni yönetim kurulu da artık göreve hazır.

 

KARARLAR ANKARA’DA ALINIYOR

Daha düşünün Türkiye’de seçim vardı. Seçim döneminde DAİ ve DAK kaşla göz arasında Doğa Kolejine devredildi. Taktik bundan böyle benim haberim yoktu yönetim kurulu karar verdi. Ondan sonra da Bakanlar Kurulun’da yönetim kurulu kararına destek çıkılıyor. KKTC Türkiye’nin kontrolü ve yönetiminde olan bir devlettir. Ankara’da alınan kararlar ne bakanlar kurulu kararımızla, ne de meclis kararı ile iptal edilemez. İşte son örnek DAÜ. Ne oldu? Sonuç ortada.! Dün yapılan eylemlerde hiçbir netice alınamadı. Siyasi iradesi olmayan bir devletin kukla yönetimleri ile kurumlar tek tek peşkeş çekilecek. Beğensek de beğenmesek de bu konuda kararlar çoktan alındı. Türkiye’de seçim varken DAÜ’de imzalar atılmıştı. Esas film şimdi başlıyor, siz bundan sonrasını seyredin. Sonbaharda dökülen yapraklar gibi bakalım nelerimiz dökülecek.?

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

 

Sn;Nazım ÇAVUŞOĞLU; Bu aralar şimşekleri üzerine çektin. Temkinli olmakta fayda var. Garga söylemedi demeyesin..

 

Sn.Ali SAFFETOĞLU; Bir Güzelyurt, bir Girne her gün yollardasın. Seni görenler hayırdır diyor.

 

Sn. Mehmet ÖZÇELİK; Kubilay ile hiç görüşmüyorsunuz galiba. Dün akşam Metehan kulübünde bir bira içtikten sonra büyük bir heyecanla sen Çetinkaya kulübündesin diye çıkp Çetinkaya’ya gitti. O heyecanı bir görsen var ya üstüne işersin.

 

Sn. Ünsal BAYBURK; İyi ki kulüp var da olup bitenleri oradan öğreniyoruz. Spor kulüpleri de olmasa Gargalar aç kalırdı. Biliyor musun kulüpte en az sekiz tane Gargam var. Yani sen aramasan da olur!

 

Sn.Osman BAŞMAN; İskoçya'daki gezin nasıl geçti. Viski fabrikalarına kadar gittiğinizi söylüyorlar. Bize de tavsiye eder misin.?

 

Sn.Erdoğan MANİ; Büyük geçmiş olsun.

 

Sn. Tanyel BAYRAKTAROĞLU; Dün Hakkı ile sözleştik haftaya çıkartma yapacağız. Ona göre bütün ayrıntıları ondan al.

 

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Böyle her istediğinizde birilerini yönetime alma gibi bir yetkiniz mi var? Eğer bende istersem yönetime girebilir miyim? Ama ben vatandaş değilim!

 

Sn.Müjgen SÖNMEZ; Deniz sezonu geldi diye bu kadar da bronzlaşmak olur mu? Yaza yeni girdik biraz dikkat et.

 

Sn.Ahmet ÇALUDA; Son günlerde kayıplardasın. Sesin soluğun kesildi yoksa Yeni Lefke Kooperatif Kredi Şirketi genel kurulu için çalışma mı yapıyorsun.?

 

Sn.Hasan TAÇOY; Dün bir ara Başbakanlıkta görüldün meraklılar hemen haberi uçurttular. Taçoy Başbakanlığa gelmezdi acaba neden geldi? diye neredeyse meraktan çatlayacaklardı.

 

Sn.Dr.Erol UÇANER; Sen de Survivor'cu olmuşsun. Finali gözünü kırpmadan izlediğini söylüyormuşsun. Biz bile TV başında bu kadar heyecanlandıksa canlı ortamda heyecan daha fazla olsa.

 

Sn.Olgun ÜSTÜN; Yeni arabanızla küçük bir şansızlık geçirdiğinizi söylemişsiniz. Cana geleceğine mala gelsin değil mi? 

 

Sn.Hüda AKSOY; Kumsal Park’ta yürümek yürek ve azim ister. Öyle bir kere Cemal başkan ile yürümeyle olmuyor. Her sabah sende diğer vatandaşlar gibi kalk ve yürüyüş yap.

 

Sn.Enver BATURALP; Kaya Artemis'te tatil mi yaptın yoksa sen de Survivor için mi gittin?

 

Sn.Didem TAVUKÇU; Geçen günkü programında Hasan Taçoy'u konuk ettin. Biz TV'den Taçoy'un saçlarının daha da beyazlandığını gördük. Bize mi öyle geldi yoksa gerçekten göründüğü gibi daha da beyazlaştı mı?

 

Sn. Sümer AYGIN; Cratos Otel sebep oldu da o bölge biraz olsun temizlik gördü. Vatandaşlar Allah Cratos’tan razı olsun demeye başladılar. Tabi bu arada size ait olmayan sınırların içerisine girdiniz Çatalköy belediyesi ile kavga başladı Cratos bölgenin kıymetini artırdı gecelemeler de cabası.

 

Sn.Mustafa PİT; Bakıyorum bir gün İngiltere, bir gün Küba'da çıkan. Dün akşam da Artemis'den çıktın. Maşallah arı gibisin....

 

Sn.Mehmet AVCI; Trafik Eğitim Parkı’nı Acun'a tanıtmak, tanıtım için iyi bir fırsat olsa...

 

Sn.Mesut ENER; Haftasonu İstanbul'da geçirip pazar akşamı dönmüşsün. Sizi Ercan'da görenler İstanbul yorgunu diyorlar.

 

Sn.Vural COŞAR; Sen de Küba'ya hayran olduğunu söylüyormuşsun. Che Quera resmi önündeki fotoğrafından birileri kıskanacak bilesin.

 

Sn. Mehmet TANCER; Gerçi daha önce hayırlısı olsun demiştim ama madem yeniden gündeme geldi tekrar hayırlısı olsun. Gördüğün gibi Garga yazdıklarında hiç yanılmaz. E hade sıra sana geldi yavaş yavaş alıştırmaya bak.

 

Sn.Ersan SANER;  Trafik Parkının tanıtımı için Acun'u güneşin altında beklemek bir Bakan olarak size yakışmadı. Devletin Bakanının daha ağır davranması gerekirken siz bütün işlerinizi bırakıp açılışlarda geziyorsunuz. Sonra da vatandaşın siyasilere saygı duymasını bekliyorsunuz.

 

Sn.İrsen KÜÇÜK; Bu kadar gece yemeklerinde bulunuyorsunuz ama sağlığınıza hiç dikkat etmediğinizi söylüyorlar. Her yemekte şiştir köftedir çok sevdiğinizden olsa yediğinizi söylüyorlar. Sizce biraz dikkat etmek gerekmez mi?

 

Sn.Erhun TEKAKPINAR; KKTC'nin FILA üyeliğine kabul edilmesi çok önemli bir gelişme. Bundan sonra sporcular konuşacak. Sizlere de büyük iş düşecek.

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

Beyarmudu Ortaokulu kapanıyormu ?1951 yılında Beyarmudu Türk Ziraat Koleji olarak kurulan bu okul şimdi Beyarmudu Ortaokulu olarak zar zor mevcudiyetini sürdürmeye çalışıyor. Fakat gelmiş geçmiş hükümetlerin ilgisizliği burada çalışan öğretmenlerin hizmet şevkini kırıyor. Ama bir yere kadar. Bu okulda her yıl öğrenci sayısı 45-55 arası değişiyor.

Her sınıfda öğrenci sayısı 10-20 arası oluyor. Gelen öğretmen ve müdürler çok gayret gösteriyorlar ama bir yere kadar. Şimdi bazı aileler şikayet ediyorlar ve de haklılar. Bazı köylü kişiler çocuklarını köydeki okula değil de Akdoğandaki Polat Paşa Lisesine yazdırmaya başladılar. Köyümüzde maddi durumu iyi olmayan köylü ve turist işçi aileler ne yapsın. Polat Paşa Lisesi öğrenci sayısı 500-600 arası değişen bir okul. Sınıflardaki öğrenci sayısı çok. Eskiden Çayönü, İncirli ve Köprü İlkokuları’ndan mezun olan öğrenciler Beyarmudu Ortaokuluna geliyordu. Ama rant için hepsi PPL.'sine yönlendirildiler. Kimse hikaye anlatmasın ki Beyarmudu Ortaokulunda öğretmenler ve eğitim kötüdür de aileler çocuklarını göndermek istemiyor. Kıbrıs halkı gibi Beyarmudu halkıda geçmişini unuttu. Üç kuruş para kazanan kendini aşiret reisi zanneder.

Oysa; eşşeğin üzerine altın semer atmışlar birde bakmışlar eşşek gene eşşek. Bu okul kapanmaya yüz tutmuşsa bunun sorumlusu devleti yöneten gelmiş geçmiş basiretsiz ve vizyonsuz hükümetlerdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31