Milletvekillerinin en çok biribirlerini çekiştirdikleri bir dönemdeyiz. Diyeceksiniz çekiştirmenin dönemimi var.? Elbette dönemi var. Bütçe görüşmeleri ne güne duruyor.? Hergün meclisin yolunu tutan milletvekilleri konuşmadan durabilirler mi? Günün büyük bir bölümünü meclisin içinde geçiriyorlar. İki kişi bir araya geldi mi yapacakları tek şey birilerini çekiştimek olur. İşte son günlerde özellikle UBP’li milletvekillerinin biribirlerini karaladıklarını işitiyoruz. Daha çok kabine dışında olanlar bakanları çekiştiriyorlar. Hatta bazıları daha da ileriye giderek bazı bakanları gazetecilere çekiştiriyorlar.

UBP’li milletvekilleri ne kadar çok bir araya gelirlerse o kadar fazla biribirlerini çekiştirirler. Aynı partiye mensup olmalarına rağmen biribirlerini çekememezlik mutlaka vardır. Kulağımıza öyle şeyler geliyor ki; bunları yayan UBP’li milletvekilleri olduklarını bilmesek acaba bunlar  UBP’li  mi diye bizde şüphe duyacaktık..Demek ki; milletvekillerinin biribirlerini karalamanın da dönemi vardır. Tabi bu sadece bütçe görüşmelerinin olduğu bir dönemde değil sadece. Mesela; Başbakan kabineyi değiştireceğini açıklasa karalama kampanyaları daha da ağırlık kazanır. Uzun lâfın kısası; mecliste bulunan gargalarımız; UBP’li milletvekillerinin avaracılıktan olsa gerek mecliste biribirlerini karalıyorlar. Ne diyelim; onlar karalasın bize de malzeme çıksın...

SAN YARIN GÖREVE BAŞLIYOR

Devletimiz var ve bu devleti biz yönetiyoruz diye övünürüz. Bir merkez bankası başkanını bile atayacak gücümüz yok. KKTC Merkez Bankası Başkanı illaki Türkiye’nin atadığı bir kişi olacak.! Geçtiğimiz günlerde görev süresi dolmadan Türkiye’ye dönen eski Merkez Bankası Başkanı Ahmet Tugay’ın yerine yine Türkiye’den Bilal San geliyor. Yani; Ahmet Gitti Bilal geliyor. Edindiğimiz bilgilere göre; Bilal San bu akşam adaya geliyor, yarın da KKTC Merkez Bankası Başkanı olarak göreve başlıyor. Bakanlar Kurulu Bilal San’ın Çarşamba’dan itibaren göreve başlayacağının kararını aldı. Ne diyelim; inşallah bir gün bizim de atadığımız Merkez Bankası Başkanı’mız olur.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Serdar DENKTAŞ; Mecliste birçok vekil gribe yakalanınca siz de nasibinizi almışsınız. Gerçi sizi tanıyanlar yılda 3-4 kez grip olduğunuzu söylüyorlar. Acil şifalar dileriz.

Sn.Mehmet SOYKURT; Bakıyorum haftasonu karaoke gecelerine katılmadan edemiyorsun. Sesin dedikleri kadar güzel mi? Doğrusu biz da merak etmedik değil yani.!

Sn.Teberrüken ULUÇAY; Sana bir top selpak gönderiyorum. Biran önce iyileşmeye bak. Bu iş yatmadan geçmez.

Sn.İbrahim MALYALI; Ali Rüstem’i almadan House’a giden ama bu defaya Ali’yi da götür. Onun sesi güzeldir. Dene gör pişman olmayacan. Karaoke yapınca anlayacan.

Sn.Coşkun BUNDAK; Uzun zamandan sonra siyasi amaçlı değil eğlence amaçlı gece hayatında görülmeniz dikkatlerden kaçmadı. Arada aileye de zaman ayırmak gerekir değil mi. Bakanına da söyleseydin emin ol o da House’a gelirdi.

Sn.Turgay KONTİ; Rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığını duydum. Sana çok geçmiş olsun. Sigarayı bırak biraz da stresten uzak dur.

Sn.Selin İNAN; Şu İstanbul’a gitmezsem yurt dışına çıktığımı anlamam diyormuşsun. İstanbul bir başka güzel diyorlar. Sence de öyleyse Luca’da bir yemek molası vermiş olman lazım.

Sn.Muharrem ÖZSEYFİLER; Dereboyuna yeni açmış olduğunuz Irish Restaurant Bar hayırlı ve uğurlu olsun. Dereboyu conceptine şimdi tam uyduğun kesin. Bol kazançlar dileriz.

Sn.Dürü ÇÖREKÇİOĞLU; Sandalyede otururken iki ayağını birden yirmi dakika boyunca sallamadan durursan sana bir masa ısmarlayacağım. Bugün bunu dene ve başarırsan beni ara...

Sn.Dr.Mustafa GÜVENİR; Mesleğinde meşhur olduğunu bilirdik de sesinin bu kadar güzel olacağını tahmin etmezdik. Arkadaşlarınla çıktığın doğum günü partisinde mikrofonu alıp güzel şarkılar söylediğin, sesinin de çok güzel olduğunu söylediler. Kolay gelsin.

Sn.Hulusi HARPER; Anlaşılan dünkü mesajımı işine gelmediği için pek ciddiye almadın. Sana bu iş olmaz demiştim ama sen ısrarla geleceğini söylüyordun. Bırak gelmeyi iki gün sonra görevi de bırakacak. Zaten o söylemiş olduğun tarihin üzerinden de kaç gün geçti. Boşuna hayal kurmayı bırak. Garga’nın yanılmadığını bir kez daha gördün.

Sn.Turan ALTAY; Takımın başına geldikten sonra iddiasız gibi görünen Çetinkaya’ya ivme kazandırdığınız kesin. Şimdiden şampiyonluğun en büyük adayı diyorlarsa tehlike burda başladı demektir. Ne yap ne et takımın havasını dengede tut ki bir anda ivme tersine dönmesin. Bol şanslar.

Sn.Gülay YETKİLİ; Lâf aramızda geçen gün bir yerde bir bayan arkadaşınız sizin ile ilgili o kadar güzel övgü dolu sözler söyledi ki; acaba kimden söz ediyor diye merak ettik.? Öğrendik ki sizden söz ediyor. Bilmem kulaklarınız çınladı mı? Eğer kulaklarınız çınlamadıysa bizden duyun. Eşinize, çocuklarınıza, gelinlerinize ve torunlarınıza göstermiş olduğunuz sevgi ve hürmeti anlat anlat bitiremedi. Allah herkese böyle bir eş ve anne nasip ettsin.

Sn.Mehmet UYSAL; Sana ne elma ne armut, biraz geri durmaya bak. Birileri rahatsızlık duymasın. Duyarsa da duysun dediğinden eminim ama sen yinede temkinli ol. Zaten ne dediğimizi anlayacak siyasi tecrübeye sahipsin.

Sn.Sadık GARDİYANOĞLU; Cumartesi gecesi ilçenin fazla talebine çözüm bulmak için yoğun uğraş verdiğin söyleniyor. 400 kişilik salona 600 talep varsa nasıl çözeceksiniz doğrusu biz da merak ettik

GARGA’YA MEKTUP VAR

METÇİK BELDESİ’NDEN SESLENİYORUZ

 

Mehmetçik Belediyesi Şube Amiri Belediyenin kurulmasından bu yana Belediyede çalışıyor ve yıllarca evine buradan para kazanarak evine ekmek götürüyor. Gel gelelim Belediye ŞUBE AMİRİ olarak emekliliğinin dolmasına az bir zaman kala helal bir şekilde belediye içerisindeki düzeni sağlayacağına ve ayrıca belediye olarak belde halkına daha iyi nasıl bir hizmet götürebiliriz zihniyetiyle aldığı maaşın hakkını vereceğine son bir yıldır belediyenin altını üstüne getirmiş.

 

Beldede yaşayan bir vatandaş olarak köy kahvelerinde duyduğumuz ve gördüğümüz kadarı ile son günlerde belediyenin düzenini bozmak,  işçiler arasında ayrıcalık, işçileri bir birine düşürmek ve belediye hizmetlerinin aksaması konusunda büyük çaba harcıyormuş. Meclis üyeleriyle başkanın kavga etmesi için elinden geleni ardına koymuyormuş, kesinlikle belediye meclis üyeleri ile başkanın arasının açılmasına ne yazık ki Belediye Şube Amiri sebep olmuş. Biz istiyoruz ki; belediye meclis üyeleride artık bunun farkına varsın seçilmiş kişiler olarak Belediye şube amirinin yönlendirmesiyle hareket etmesin, şube amirinin hazırladığı yazılara, oyunlara gelmesin! Halka hizmetedilsin! 1 yıldır Belediye işçileri ve halk mağdur oldu artık herkes bu olanların farkına varsın.  Teşekkürler Harun bey beldede yaşayan kişiler olarak dertlerimizi sizinle ve okurlarınızla paylaşmak için bizlere bu imkanları sağladığınızdan dolayı.

 

 

Sayın Başbakanımız, hükümet eden Bakanlarımız, Milletvekillerimiz;

 

Biliyorsunuz ki; şu an toplumumuzda kanayan bir yara var.Bu yara,son günlerde gittikçe artış gösteren mazbatadır.Yaklaşık bir buçuk -iki aydır sürekli bu konu tartışılmaktadır ve bu sorun gün geçdikçe ülkemizi kaosa sürüklemektedir.Toplum arasında konuşulduğu zaman iktidar partisinin umrunda olmadığı söyleniyor. Fakat bizler Sn.Başbakan'ımızın ne kadar duyarlı, halkını seven, halkı için mücadele eden ve yüreği sevgi dolu olduğunu bilen insanlar olarak Başbakanımızı savunuyoruz. Son günlerde siyasilere bu sorunun ne olacağını sorduğumuz zaman bize ''mahkeme kararı'' diye cevap veriyorlar. Evet! Mahkeme kararı olduğunun herkes farkında, hemen insanların aklına şu geliyor:Acaba bu insanların paraları varmıydı, lüks içinde yaşıyorlardı da bu mazbataları ödemeyip mahkeme kararına uymadılar mı? Yoksa gerçekten paraları yok mu? Elbetteki insanlar borçlandığı zaman borçlarını ödemek isterler. Fakat uygulanan bu sistemde insanlar ceza evine götürülüyor, ekonomiden kopartılıyor borçlarını ödeyemedikleri gibi aileleri açlıkla karşı karşıya geliyor. Sosyal devlet anlayışı bu mu diye insanın sorası gelir. 15 Kasım 1983 tarihinde ilan edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Anayasası aynen bize şunları söylüyor:

 

Madde 4:Yasama yetkisi:

KKTC halkı adına Cumhuriyet Meclisi'nindir.

Madde 58:Güçsüzlerin esenlendirilmesi.:

Devlet,sosyal ve ekonomik bakımdan güçsüz olanların esenlendirilmesi,kendilerine,ailelerine ve topluma yararlı duruma getirilmeleri için gerekli sosyal, ekonomik, mali ve diğer önlemleri alır.

Madde 60:Tüketicilerin korunması:

Devlet tüketicileri koruyucu ve aydınlatıcı önlemleri alır. (Bankadan kredi çeken herkes dünyanın her yerinde tüketici sınıfına girer. Çünkü banka para satar,müşterilerde parayı satın alır.) KKTC Anayasası'nın ilkelerine uyarak biran önce hem halkımızın hem de bankaların dengeli bir şekilde korunacağı yasaları meclisimizden geçirmenizi dilerken çocuklarımız annesiz ve babasız kalmasın diyoruz. ÇOCUKLAR AĞLAMASIN!

SAYGILARIMIZLA.

Sizlere inanıp ve güvenenler adına.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31