Bir partide otorite kuramazsan ve ipleri eline alamazsan işin zor demektir. Hele hele bu parti UBP olursa ve bu partiyi yönetemiyorsan genel başkanlık koltuğunda fazla kalamazsın. Tek başına iktidar olacaksın ve böyle bir halde hem milletvekillerini, hem de partililerini memnun edemezsen hiç gözünün yaşına bakmadan adamı götürürler.

Nitekim de; UBP’de şuan yaşananlar tıpkı böyle. UBP’de  olağanüstü kurultay söylemi dillendirilmeye başladıysa UBP’de işler iyi gitmiyor demektir. UBP genel başkanı Başbakan İrsen Küçük’e karşı parti içinde sinsi bir şekilde planlar yapılmaya başladı. UBP’liler Küçük’ü partiyi ve hükümeti yönetememekle suçluyorlar. UBP’li örgütlerde baş gösteren huzursuzluk şimdilerde parti meclisine sıçradı ve parti meclisinde olan bazı üyeler parti meclis üyelerinden imza toplamaya başladılar. Hafta içerisinde Küçük’e verilecek ultimatom UBP’lileri olağanüstü kurultaya götürebilir. Parti tüzüğüne göre  parti meclisinin dörtte üçü imza verirse UBP olağanüstü kurultaya gider. Edindiğimiz bilgilere göre; parti içindeki huzursuzluk önümüzdeki günlerde daha da artacak. Çünkü partide Küçük’e karşı bayrak açanlar her ilçede gizli bir şekilde çalışmalar yapıyorlar.

UBP’lilerin gizli yapılan yemekli toplantıları

UBP’de sancılı bir döneme girildiğini artık rahatlıkla söyleyebiliriz. Parti genel başkanı Başbakan İrsen Küçük’ü genel başkanlıktan götürmek için çok gizli bir şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Geçtiğimiz hafta çok gizli bir şekilde yemekli toplantılar yapıldı. Bu toplantılarda bir çok kararlar alındı, alınan kararlarda olağanüstü kurultay dahi var. Bazı parti meclis üyeleri ile bazı milletvekilleri bu toplantılarda başı çekerken, geçtiğimiz Salı günü Girne’de bir restaurant’ta yapılan ilk toplantının ardından Cumartesi akşamı da Lefkoşa da biraraya gelindi. Edindiğimiz bilgilere göre; hafta içerisinde Mağusa da da yemekli toplantı düzenlenecek. Bu arada toplantılara kimlerin katıldığını biliyoruz ancak şimdilik isimlerini açıklamak istemiyoruz. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler doğrultusunda sizlere isimleri de açıklayabiliriz.

UBP’li Belediye başkanları Tokel’in istifasını isteyecekler

UBP’li Belediye başkanlarının da hükümet’ten rahatsızlık duyduklarını biliyor muydunuz? Özellikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel’e karşı rahatsızlıkları büyük. İkide bir Tokel’in belediyelerin sigorta ve ihtiyat sandığı borçları ile ilgili basında çıkan demeçlerinden rahatsızlık duyan UBP’li belediye başkanları bugün toplanıyorlar. Edindiğimiz bilgilere göre; UBP’li 14 Belediye Başkanı bugün biraraya geliyor. Belediyeler birliğinde gerçekleşecek olan toplantıda Tokel’in istifasını isteyecekler. UBP’li belediye başkanları Salı günü de diğer belediye başkanları ile biraraya gelecekler.

UBP Kaymaklı örgütünde Eroğluna dert yandılar

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu son günlerde UBP’lilerin yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Bu ilgi esasında biraz da memnuniyetsizlikten kaynaklanıyor. UBP’nin gidişatından memnun olmayanlar Eroğlu ‘na sarılıyorlar. Garga’larımızın verdikleri bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Eroğlu geçtiğimiz Perşembe akşamı Lefkoşa’daki UBP Kaymaklı örgütündeydi. Davetli olarak gittiği Kaymaklı örgütünde gece boyunca dert dinledi. Tabi bu olaya en çok Başbakan başbakan İrsen Küçük üzüldü. Çünkü Küçük geceye davet edilmedi ve sonradan öğrenince de morali bozuldu.

Üç gün üç gece eylem yapılacak

Müteahhitler eylem yapmaya kalkışırsa ülke felç olur. Onların eylemi kamyon, dozer ve iş araçları ile yapıldığı için trafik allem gallem olur. Edindiğimiz bilgilere göre; İnşaat Müteahhitleri Birliği eylem  hazırlığına girdi. Eylem hemde ne eylem üç gün üç gece sürecek bir eylem. Eylemler artık böyle, üç beş saatlik eylemler artık değer bulmuyor. Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer pek yakında yapacakları eylemi kamuoyuna duyuracak.

BBC Televizyonu KKTC’ye geliyor

KKTC’den mal mülk alıp da, malları haksız bir şekilde bankalar tarafından ipotek edilip satışa sunulan İngilizler haklarını aramaya devam ediyorlar. İngilizler dünyaca ünlü İngiliz televizyonu olan BBC’yi adamıza davet ettiler. Nisan ayının ilk haftasında adamıza gelecek olan BBC televizyonu, haksızlığa uğrayan İngilizler’in sorunlarını araştırıp ekrana taşıyacak. Kısacası; KKTC’nin nasıl bir ülke olduğunu anlatacak. KKTC’nin nasıl bir ülke olduğunu merak edenleriniz varsa BBC televizyonunun hazırlayacağı programı kaçırmasınlar. Yakında haksızlığa uğrayan İngiliz’ler programın ne zaman gösterileceğini bir şekilde duyuracaklar.

DP yükselişte

Daha önce de belirtttik; Kıbrıs Türk toplumu olarak mağduriyete uğrayan siyasileri hep koruruz. Mağdur olmanın getirisi de partiye büyükm olur. Demokrat Parti mağdur olan partilerimizden birisi. Beş milletvekili ile 2009 Nisan seçimlerinde meclise giren Demokrat Parti iki milletvekili ile temsil ediliyor. Demokrat Parti’den giden milletvekilleri Demokrat Parti’nin gücünü azaltacağına resmen gücünü artırdı. Yapılan bir kamuoyu araştırmasında Demokrat Parti’nin oyunu artırdığı ortaya çıktı. %15’lere çıkan Demokrat Parti, siyasi partiler içerisinde oyunu artıran tek parti konumunda. Tabi yapılan kamuoyu araştırmasında UBP’nin kötü yönetimine rağmen oyunda pek düşüş görülmediği ortaya çıktı. UBP’nin oyu %44, CTP’nin ise %20.   

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Turgay Avcı; Birilerine artık hain demek pek değer bulmuyor. Hainlik edebiyatları 80’li 90’lı ve 2000 yıllarının başlarına kadar devam etti. Eğer illa da birilerine birşey söyleyip Ankara’dakileri memnun etmek istiyorsan birilerine hain demene gerek yok.

Sn.Abdullah ÖZTOPRAK; DAÜ Rektörü olarak sendikaların sizden memnun olduğunu işitiyoruz. Bunun için özel bir çalışmanız mı var merak ediyoruz.?

Sn.Ömer TORUN; Sayende çullisine oynanan futbol liglerimize de merak salmaya başladım. Yıllardan sonra ilk kez liglerimizde oynanan maçların toplu sonuçlarını öğrendim. Birde seninle tanışsam her halde maçlara da gitmeye başlarım.

Sn.Nevzat ÖZDOĞAN; Motosiklet tutkunu olduğunuz biliniyor. Ama motosiklet kullanmayın diye birçok kişiyi de tenkit ettiğiniz söyleniyor.

Sn.Aliçetin AMCAOĞLU; Güzelyut’taki toprak ürünleri ambarında kayıp olan 300 ton Arpayı belki siz tarım bakanı olduğunuzda araştırırsınız da bize bildirirsiniz. Gördüğünüz gibi tarım bakanlığından hiç tıs çıkmıyor sanki normalmiş gibi hiçbir açıklama yok.

Sn. Gürkan KARA; Hazır bu akşam Manolya otele gitmişken Dolmacı’yı dava etmekten de vazgeçin. Nasıl olmasa Deniz’e dolgu yapmaktan vazgeçti. Ne olur onu hatırım için affedin.

Sn.Çetin ALKAN; Bu aralar kendinizi işe vermişsiniz. Arkadaşların ilgisini çekti. Bir soralım dedik.

Sn.Cemal BULUTOĞLULARI; UBP bu kadar kötü durumda olmasına rağmen yapılan anketlerde oy kaybına uğramadı. Anketler UBP’yi % 44, CTP’yi de % 20 gösteriyor. Yoksa CTP kadar çektirmedi mi daha?

Sn.Erkut ŞAHALİ; CTP’de genel başkanlığa adaylığınız değişim diye adlandırılıyor. Acaba bu değişim nasıl bir değişim olacak? Çok merak ediyoruz.

Sn. Gürcan ÖDER; Elma dersem çık Armut dersem çıkma... “ARMUT”

Sn.Mustafa ZORER; Bu ekonomik krize rağmen her hafta araba getirmeniz bazılarını düşündürüyor.

Sn. Hüda AKSOY; İnceldiği yerde kopsun diyorsan problem yoktur. Ama gerçekleri görmek istiyorsan aşağıya inmek lazım. Bildiğin gibi aşağısı daha soğuktur.

Sn.Bora AKKUŞ; Duyduğumuza göre; her yerde Nazım Çavuşoğlu’nun avukatlığını yapıyormuşsunuz.

Sn.Süleyman GÖKTAŞ; Bir an önce spor kulüplerine ziyaretlere başlayın. Ve size olan tepkileri azaltın.

Sn.Mehmet ERTUNA;  Bu tekerleğin artık dönmeyeceğini ve hiç bir beklenti içinde olmadığınız söyleniyor.

Sn.Tanyel BAYRAKTAROĞLU; Bu sene bir türlü bölgeye gelemedik. Bütün arkadaşlarımızın her hangi bir dertleri yok diye arayan yok. Bir tek sen arıyorsun böylelikle dostlarımızı daha iyi tanımış olduk. Deniz çarşaf da olsa yorgan da olsa geleceyiz bilgin olsun!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31