UBP parti meclisi en nihayet toplanıyor. 6 Aralık’ta yapılan UBP kurultayından bugüne kadar UBP parti meclisi üç kez toplanabildi. Kabine değişimi sonrasında UBP’de yaşanan iç çekişmeler meclise kadar yansıyınca belli ki partinin iç sorunları parti meclisinde masaya yatırılması gerekiyordu. Dünkü gelişmelerden sonra Pazartesi günü MYK, Salı günü de parti meclisi toplanacak. Yedi milletvekilinin Başbakan’a vermiş olduğu deglerasyon, UBP parti meclisinde masaya yatırılacak.

ERKEN SEÇİM HİÇ BİR PARTİYİ KURTARMIYOR

Milletvekilleri için erken seçim harakiridir. Seçimlere üç yıl kala erken seçime gidilmesi, ne siyasi partileri ne de kişisel olarak milletvekillerini kurtarmıyor. Vatandaş iktidarı başarısız bulurken, karşısında güvenebileceği muhalefeti de görmüyor. Daha önce yağmurdan kaçıp doluya yakalanan vatandaş, hiçbir siyasetçiye güvenmiyor. O bakımdan bunu bilen siyasiler her ne kadar da erken seçimle ilgili çağrı yapıyorlarsa da erken seçimi bir blöf olarak görüyorlar. Milletvekilliği için üç yıllık bir süre çok büyük bir süredir. Hiçbir milletvekili üç yılını feda etmez.

LEFKOŞA UBP ÖRGÜTLERİ BAŞBAKAN’A DESTEK VERDİ

Gördüğünüza gibi UBP siyasette ülke gündemini belirliyor. UBP’de gelişen her olay ülke gündemine oturuyor. Hükümet kabine değişikliğine gitti bir anda UBP’de memnun olmayanlar ülke gündemini değiştirdi. Yaklaşık bir haftadır ülke gündeminde kabineye tepki koyan yedi vekil konuşuluyor. Bu hereketlenme UBP içerisinde de kendini göstermeye başladı. Edindiğimiz bilgilere göre; Lefkoşa UBP örgütleri Başbakan İrsen Küçük’e destek çıktılar. Başbakan önceki akşam Marmara örgütünü ziyaret etti, örgüt çok kalabalıktı. Başbakan’a da sevgi büyükü. Gecede kabine değişimine tepki koyan Hasan Taçoy’da vardı. O’da Başbakan ile birlikte partilinin karşısında idi.

ÜSTEL’E SAHİP ÇIKTILAR

Çiçeği burnunda bakan, Ünal Üstel’e Girne’li UBP’liler sahip çıktılar. Hiç abartmıyoruz; dün Girne’den Üstel ile ilgili aldığımız destek telefonları bizleri yordu. Yordu diyoruz; çünkü telefonlarımız hiç susmadı. Telefonlara cevap vermekten anamız ağladı. Üstel’in bu kadar çok taraftarı  olduğunu hiç tahmin etmezdik. Sen neymişsin be Ünal?! Esentepe, Karaağaç, Pınarbaşı Alsancak, Lapta ve Girne’den gelen destek telefonları, Ünal Üstel’in Girne’de güçlü olduğunu gösterdi. Kabineye tepki koyan Milletvekileri Üstel’in bakan olmasından  rahatsız oldular dedik. Vay sen misin yazan? dercesine üstümüze çulandılar. Bu arada dün arayan UBP’liler Ünal Üstel bakanlıktan giderse istifa edeceklerini duyurmamızı istediler. Belli ki, organize bir şekilde Üstel taraftarları devreye girdi. Bu saaten sonra Üstel’i bakanlıktan çekecek hiçbir güç yok.

BU İŞ TANCER’E YARADI

UBP Girne Milletvekili Dr. Mehmet Tancer’in Başbakan’a karşı tepkisi  bir gün sürdü. Bakan olamadı isyan etti ama o bir günün sonunda mükafatlandırıldı. Ağlamayan çocuğa meme yok misali; Tancer bir gün ağladı ve eşinin işini  hak etti. Gerçi kendisi de bakan olmak istiyor ama ona daha zaman var, seçimlere gidilmeden bakanlığı tadacak. Tancer kendisi bakan olana kadar eşinin  işini başardı en azından. Aldığımız bilgilere göre; Mehmet Tancer’in eşi Müge Tancer dün başbakan tarafından arandı ve yeni işi ile ilgili kendisine bilgi verildi. Müge Tancer üç beş günü kalmaz yeni görevine atanır. 18 yıllık devlet çalışanı olan Müge hanıma  hayırlısı olsun.

EROĞLU MÜDAHALE ETTİ

UBP’de son noktayı Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu koydu. Güvenilir kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Eroğlu dün kabine değişikliğine tepki koyan milletvekillerine eylemlerinden vazgeçmelerini istedi. Gelen bilgilere göre; Eroğlu bazı milletvekilleri ile görüşme yapıp iç huzursuzluğa bir son vermelerini istedi.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Özel kalem müdürünüz ne kadar zor bir bakanlıkta görev aldığının farkında değil galiba. Bir haftada vatandaşları terslemeye başlamış bilginiz olsun.

Sn.Hasan TAÇOY; Bizler de sizin ne yapmak istediğinizi anlamadığımız gibi Başbakan'a verilecek yazının içeriğinin ne olacağını tahmin edemedik. Bizler gibi vatandaş da tahmin edemiyor. Daha doğrusu niyetinizin ne olduğunu kimse anlamadı. Vatandaş soruyor o zaman seçim ülkeyi kurtaracak ise seçime gidelim.

Sn.Murat ALTINAY;Vardiyada adam eksikliği varmış, personeliniz şikayetçi haberiniz olsun.  
 
Sn.Ergün SERDAROĞLU; Biz Sn Taçoy'un ne söylediğini anlamadığımız gibi sizin TV'de konuşmanız vatandaşa hiç inandırıcı gelmedi. Bir iktidar milletvekilinin tepkisini bu şekilde vermesi doğru değil diyor vatandaş.

Sn.Ertuğrul TOROSLU; Duyduğumuza göre; Mağusa Gümrüğünde yıldızınız parlıyormuş. Yoksa bu dönem sizin döneminiz mi?
 
Sn.Özdemir TOKEL; Ofisinin kapılarını eski 3 kabine üyesine açmışsın. Bizim bildiğimiz İlkay bey ve babanız Türkay bey'in deneyimli olmaları sebebiyle sağduyu davranacağı ve diğer muhalif vekillerle konuyu çözeceğidir. Halk da onlardan bunu bekliyor.

Sn.Mustafa CANCURİ; Arjantin yolculuğu başldı. Siz gruptan iki gün önce yola çıktınız. Grup başı olmak kolay değildir. Arjantin’den gelince Arjantin maceralarınzı da dinlemek isteriz.
 
Sn.Dr.Faiz SUCUOĞLU; Sen de gördün ki taban toparlansa tavanda sorunlar çıkıyor. Bizim ülkede siyaset böyle...

Sn.Akıl AĞAOĞLU; Müşterilerinize verdiğiniz hizmetten dolayı sizden memnundurlar fakat Sultan Kraner faktörü de etkiliymiş bu hizmetlerden.
 
Sn.Tahsin ERTUĞRULOĞLU; Seni geçen gün TV'de izleyenler hala daha ayni şeyleri takılmış plak gibi tekrarlamaktan usanıp usanmadığını soruyorlar. Bir vekil olarak sorunları tekrar etme yerine çözüm önerisi getirirseniz daha iyi olacak diyorlar. Unutmayın ki politika sorunlara çözüm üretme sanatıdır!!!

Sn.Eşber SERAKINCI; DAÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak size de şikayet var. 2009 seçim yasaklarında istihdam yapılan bir şahsın tek işi okulu karıştırmakla olan bir sendikacı olarak okulda bulunduğunu herkes tarafından tepki alan bir kişi olarak sessiz kaldığınızı duyduk.
 
Sn.Cemal ESEMEN; Taşkınköy'den biraz dışarı çık,kimse seni başka yerlerde görmüyor.

Sn.Hatice FAYDALI; Mağusa Temel Hizmetler Dairesinde bir bayan masai saatlerinde çalışmıyor ama ek mesailerde devamlı geliyor.
 
Sn.BÜROKRAT; Tedirgin olduğunu herkes biliyor.Üzülmene gerek yok sana birşey olmayacak.

Sn.Sibel GÜLHAN; Gümrük Komisyonculuğunda herkes başarılarınızı konuşuyor. Erkeklere taş çıkarttığınız söyleniyor. O yüzden herkes sizi takdir ediyor.
 
Sn.Fuat NAMSOY; Artık Lapta'yı aştınız.Girne demek Fuat Namsoy demek. Bunu biz değil Girne'liler söylüyor. Geçen gün UBP'li Belediye başkanları adına basına yapmış olduğunuz hükümete destek ve sahip çıkalım açıklaması herkes tarafından takdir edildi.  

Sn.Mehmet BAYRAM; Hükümetin durumunu yakından takip ediyormuşsunuz. Hiç üzülmeyin herşey Pazartesi’ne kadar düzelir.
 
Sn.Kutlay ERK; Bir an önce seçim olsun diyormuşsun ama partin öyle düşünmüyor. Hayal kırıklığı yaşarız diyen CTP'liler çoğunlukta.

 

GARGA’YA GELEN MEKTUPLAR

Sn.Denizkan;

Köşenizi her zaman güvenerek takip edenlerdenim. Son günlerdeki gelişmeler partileri üzüyor. Hepsini oylarımızla seçtik. Koltuklar kimseye miras kalmadı. Sn.Üstel daha bakanlık kapısından girmeden karalamalar başladı. Üzüldüm icraat görmeden infaz etmek isteyenlere hayır diyorum. Hadi Üstel bey sana tam destek. Ver cevabını icraatlarında yolun açık olsun.

Akıle Erduran

 

Harun Bey,

Aslında size gelen bilgiler doğru, özellikle Ergün Serdaroğlu, Nejdet Numan ve İlkay Kamil'in asıl derdi Ünal Üstel'in bakan olması. Ama bu örgütlerde ve çevrede aynı değil. Örgütlerin %90'ı Ünal Üstel'in bakan olmasından memnun. Üstelik de turizm bölgesi olan Girne'ye bu bakanlığın verilmesi de örgütleri memnun etti. Örgütler ve UBP'lilerin tek huzursuz olduğu konu bakanlıkların genelde Mağusa ve Lefkoşa'ya verilmesidir. Girne ve Güzelyurt birer bakanlığı daha hakediyorlardı. Başbakan'ın tek yaptığı hata bu. Sizin de İlkay Bey ve Nejdet Bey'e yakınlığınızı da biliyorum hatta ve hatta Mehmet Cangil'in de sürekli sizi arayıp şunu yaz bunu yaz dediğini de biliyorum. Ayrıca Mehmet Cangil ve saz arkadaşlarının da Ünal Üstel'e olan tepkisi de ayrı bir mesele fakat bu grup kendilerini ne kadar büyük göstermeye çalışsa sa iki elin parmaklarını geçmezler. Girne yanlış politikalarla yöetilmeye çalışılıyor sadece. Herhangibir erken seçimde siz Girne'nin genç aday adaylarını bir görün, eskilerin artık son kullanma tarihi geçti ve parti gençlerinin tepkisi büyük olacak.

 

Saygılar

Mehmet ATAKER

 

Sevgili Harun bey;

Sizi uzun süredenberi takip eden bir kişi olarak ilk önce yapmış olduğunuz başarılı gazeteci
ve televizyoncu olarak teprik ediyorum.Sizinle tanışmak ve fikir alışverişi yapmak cok isdiyorum,birgün sizleri girneye iş yerime davet etmek isterim.
Ben benzin istasyonu işletmecisiyim ve siyasetide yakından takip etmekteyim,ayrıyeten spor kulübü asbaşkanlığı ve kulüpler birliği yönetim kurulu üyesiyim.Bu günkü bir yazınızda Dt. Ünal Üstel için bir yazınızı okudum ve cok Üzüldüm çünkü birkaç kişinin çekememezlikleri yüzünden sizleride yanlış yönlendirdiklerini gözlemledim bunu sizinle paylaşmak isdedim bilmelisinizki o kişiler girnede biravucu geçmiyorlar ve herzaman bu kişiler papara koparıp bişeyler elde etmeye çalışan kişilerdir sizin gibi başarılı bir kişi bu yanlışlığı görüp düzelteceğinizden hiç şüpem yokdur çünkü tam aksine Lapta,Alsancak,Karaoğlanoğlu bölgesinde bu dönemde gözle görülen bir gerçek Ünal Üstel için Çok olumlu bir sempati insanların dilinde dolaşmaktadır çünkü insanlara yalan vaatde bulunmuyor düzgün siyaset ve duruş sergilemekde cok değil göreceksinizki kimin doğru kimin yanlış söyledikleri ortaya cıkacak.sizinle yüzyüze konuşmak fikir alışverişi yapmak isterim
saygılarımla.
Hasan Uzun         

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31