Bütün belediyelerimiz batmış durumdadır dersek yalan olmaz. Hepsinin de sorunları ortak. Hatta UBP’li belediyeler bile rahatsız. İşin ucunda maddiyat olunca her belediye derdine çare aramaya başlar. Nitekim de dün 14 UBP’li Belediye Başkanı Belediyeler Birliği’nde bir araya geldiler. Sorunlarının çözülmesi için ortak bir karar aldılar.

Belediyelerin ortak sorunları devletten alacakları var bir türlü alamıyorlar. Su alacakları, Elektrik Kurumu’ndan kıymet tartı ücretleri... Yani; bir şekilde mahsuplaşmaya gidilsin istiyorlar. Sizin anlayacağınız; karşılıklı alacak verecek neyse hesaptan düşülsün istiyorlar. Tabi bunun yanında; bir kaç bakanın da görevden alınmasını talep ediyorlar. Bazı bakanların belediyelere yardımcı olmadıkları öne sürüyorlar.

Dürüst, grup toplantısında Başbakan’ın önünü açtı

UBP Meclis Grup toplantısında Turizm ve Çevre Bakanı Kemal Dürüst kabine konusunda Başbakan’ın önünü açtı. Dün saat 15:00’de toplanan UBP meclis grubu beş saate yakın bir toplantı yaptı. Toplantının en çarpıcı konusu Turizm ve Çevre Bakanı Kemal Dürüst’ün grupta söz alarak Başbakan’ın önünü açmak için ilk adımı kendisi atarak yeni hükümet kabinesi için öncelikle kendisinin istifa edip, diğer bakanların da istifa etmesini istedi.

Yani; Dürüst soyadı gibi Dürüst davranarak Başbakan’a yeni kebine kurma fırsatı verdi. Dürüst’ün bu Başbakan’a olan jesti grupta bir anda sessizlik yarattı. Diğer bakanlardan ses çıkmazken, grupta bulunan 5-6 milletvekili de Dürüst’ün bu davranışına destek verdiler. Hatta Dürüst kendisi kabinede yer almasa bile hükümetin selameti için böyle bir adımın atılması gerektiğini ifade etti. Garga haber merkezi olarak Kemal Dürüst’ün bu davranışına bizlerde onay veriyoruz. Başbakan İrsen Küçük’e diğer bakanlar ve milletvekilleri de Kemal Dürüst gibi davranılması partide kaçınılmaz oldu.  

UBP Meclis Grubu toplandı

UBP’de dün tam gün mesai vardı. Sabah meclis genel kurulu derken, öğleden sonra da UBP grup toplantısı UBP’lilere tam gün mesai yaptırdı. UBP meclis grup toplantısında Girne’de yapılması tasarlanan gökdelen konusu Mağusa Serbest Limanda’ki un ve kum konuları tartışıldı. UBP’li ve vekiller grup toplantılarında  üç önemli konuyu enine boyuna tartıştılar. Un ve kum gtti, ancak tartışmaları sürüyor. Gökdelen ise yapılmadı. Ama yapılması için de onay bekliyor. Gökdelen konusu yaklaşık on yıldır gündemde. CTP döneminde de gündeme gelmişti, şimdi de gündemde. O bakımdan hükümetin bu konularda halkın isteği doğrultusunda adımlar atması gerekiyor. Sizin anlayacağınız; artık gündemde gökdelen var. Ama daha ne kadar sürer bilemeyiz.? Bu arada grup toplantısında istihdamlarla ilgili kararlar da alındı.

Üç partide sendikaları protesto etti

Sendikal Platform’un CTP, DP ve TDP’den habersiz almış olduğu kararlar dün protesto edildi. Protesto şekli dün saat 14:00’de yapılması gereken sendikalarla üç partinin toplantısı gerçekleşemedi çünkü üç parti de sendikaları protesto edip toplantıya katılmadılar. Toplantı bugün saat 12.00’ye alındı. Her üç parti de bugün saat 12:00’de beş sendikal ile görüşme yapacak.

Denktaş’ın keyfi yerinde

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın keyfine diyecek yok. Bir taraftan partisine katılımlar sürerken, bir taraftan da yapılan kamuoyu araştımalarında Demokrat Parti’nin yükselişte olması ister istemez parti genel başkanı Serdar Denktaş’ı mutlu ediyor. Denktaş; günlerdir Girne, Mağusa, Karpaz demeden dolaşıyor, partisine katılanları partili yapıyor. Dün akşam da resmi olarak Güzelyurt’ta Erdoğan Şanlıdağ’ın partiye katılımını gerçekleştirdi. Yani sizin anlayacağınız; Serdar Denktaş keyifli bir şekilde partisine güç katıyor. Daha ne yapsın.?

Başbakan Belediyelerle görüşecek

UBP’li belediyelerin dünkü toplantısı belli ki ses getirdi. Böyle bir toplantıdan sonra hükümetin elbette duyarsız kalması beklenemezdi. Kaldı ki bu toplantıyı düzenleyenler UBP’liler. Edindiğimiz bilgilere göre; Başbakan İrsen Küçük Çarşamba günü Bakanlar Kurulu öncesinde UBP’li belediyelerle bir toplantı yapacak ve belediyelerin sorunlarını Bakanlar Kurulu’nda çözmeye çalışacak.

Serdaroğlu gözü arkada Brüksel’e gidiyor

UBP Girne Milletvekili Ergün Serdaroğlu bugün Brüksel’e gidiyor. Avrupa’lı Parlamenterlerle görüşmeler yapacak olan Serdaroğlu, Brüksel’e gözü arkada kalarak gidiyor. Serdaroğlu tartışmalı kum konusunda UBP’de en hassas Milletvekillerinden biri. Mağusa Serbest Liman bölgesindeki kumun Girne bölgesinde gömülmesine bir Girne’li olarak rahatsızlık duydu. Mağusa’da bir çukur açılıp kumu gömmek var iken, kumu alıp Girne bölgesine getirmek Serdaroğlu’nu rahatsız etti. O yüzden Brüksel’e gözü arkada kalarak gidiyor. Serdaroğlu ile birlikte CTP Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay da Brüksel’e gidiyor. 

Sivil kıyafetli Trafik Polis’leri iş başında

Polisin asli görevi cürümü önlemektir. Bir vatandaşın cürüm işlememesi için polisin müdahale edip vatandaşı uyarması gerekir. Bizde ne yazık ki; polisimiz vatandaşın cürüm işlemesini bekliyor.! Aksini iddia eden var ise Mağusa’ya gitsin. Özellikle Salamis yolunda sivil kıyafetli trafik polislerinin ne yaptığını görsün.

Ne mi yapıyorlar.? Belediyelere para toplamak için sivil kıyafetleri ile vatandaşları telsiz ile trafik polislerine bildiriyorlar. Mesela; ileride radar var levhası olmadan radar tutuyorlar ve süratli geçen vatandaşları telsiz ile üniformalı trafik polislerine bildiriyorlar. Tabi sadece vatandaşların sürat kontrollerini yapmıyorlar. Emniyet kemeri takmayanları da bildiriyorlar ve anında vatandaşa trafik cezası yazdırıyorlar. Amaç para toplamaksa veya amaç ceza yazmaksa polis her zaman ceza yazacak bir suç bulur. Vatandaşın hiçbir suçu yoksa arabanın lastikleri  yıpranmış deyip ceza kesebilir.! Sivil giyimli trafik polisleri para toplamak açısından katkı sağlayabilir ancak polisin asli görevi cürüm işletmek değildir.!

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Hüseyin AMCAOĞLU; Gönyeli Futbol Takımının durumuna çok üzülüyormuşsun. Bu yıl bitti sayılır. Kısmetse şampiyonluk seneye.

 

Sn.Kutlu EVREN; Siyasi arenada bu aralar pek görünmüyorsun. Sen de biliyorsun ki; bu ülkede her an

herşey olabilir.

 

Sn.Salahi ERGİN; Çalışmaların nasıl gidiyor? Senden haber alamaz olduk.

 

Sn. Gürcan ÖDER; Elma dersem çık, Armut dersem çıkma demiştim. Sen Ayva dedin; Ne yani Ayva’yı yedik mi demek istedin.?

 

Sn.Alp AYDINOVA; Sporu bıraktın mı? Uzunca zamandır yürüyüş yapmadığını söylüyorlar.

 

Sn.Coşkun BUNDAK; Yaz kapıda sayılır. Ersin bey ile her gece fast food yemeğe devam edersen bu sene seni denizde göremeyeceğiz anlaşılan.

 

Sn.Kutlay ERK; Siz emanetçi başkan olurmusunuz? Sizi tanıyanlar olmaz diyor.

 

Sn.Hüseyin ÖZGÜRGÜN; Galatasaray'da kongre kapıda. Senin yeni başkan adayın kim?

 

Sn. Mehmet BOKSÖR; Bazı siyasilere tuttuğunuz ahtapotlardan veriyormuşsunuz hayırdır.

 

Sn.İbrahim KORELİ; Hala belinden şikayetçimisin. Önümüz yaz,ilk fırsatta yüzmek sana iyi gelecek.

 

Sn. Burçin DÖVEÇ; Çanakkale Spor Kulübü’nün durumu ne olacak.? diye arkadaşlar merak ediyorlar.

 

Sn.Özay KALYONCU; Aktif olarak kadın hareketlerinde rol almanız kadınlar arasında takdirle karşılanmakta.

 

Sn.Hasan CURCİOĞLU; Daha göreve geleli kaç gün oldu. Mağusa Serbest Liman’da yaptığınız icraatlar herkes ktarafından beğenildi. Bir de kaçakçılığı önleseniz hiçbir sorun kalmayacak.  

 

Sn.Ahmet KAPTAN; Brüksel'de hava nasıldı? Fotoğraflara bakılırsa Kıbrıs'tan farkı yoktu.

 

Sn.Gülay ARMUTÇU; İşlerinizin düşmesi epeyce moralinizi bozmuş. Bizce moralinizi bozmayınız, bu dönemde normaldir. Çünkü sınav haftasına girildi.

 

Sn.Derviş EROĞLU; Birçok UBP'linin Saray'a sıkça geldiğini biliyorsuz da; böyle giderse yakında ziyaretçileriniz kat ve kat artacağa benzer...

 

Sn.Günay ÇERKEZ; İnternette bu aralar sorun mu var? Sürekli takılmaya başladı.

 

Sn.Ata TAHİROĞLU; İnşaat işinde oldukça başarılı olduğunuz ve güven verdiğiniz söyleniyor. Ah bir de şu siyasette hedeflerine ulaşabilirsen süper olacak... 

 

Sn. Meral EROĞLU; Geçen hafta rahatsızlanıp Lefkoşa Devlet Hastanesinde yatan bir vatandaşın tanımadığınız halde gösterdiğiniz ilgi ve yardımdan dolayı çok takdir edildiniz. Allah sizden razı olsun...

 

Sn. Mehmet BAYRAM; Çok ağır geçirdiğiniz sağlık operasyonundan sonra dolaşmaya çıkmışsınız. Büyük geçmiş olsun. Artık sağlığınıza bakın gerisi yalan özellikle siyaseti unutun!  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31