Öyle anlaşılıyor ki, istihdamlar UBP’lilerin başını çok ağrıtacak. UBP adeta kaş yapayım derken göz çıkarttı. Yapılan istihdamlardan UBP’li örgüt başkanları mutlu olurken binlerce UBP’li diş bilemeye başladı. Dedik ya UBP’nin rakibi UBP dir UBP’liler seçimlerde görüşürüz dercesine intikam yemini yaptılar.

Garga haber merkezini arayan birçok UBP’li en çok istihdam edilen DP’lileri hazmedemiyorlar. Gerek mağusa da gerekse diğer bölgelerde UBP’liler DP’liler konuşuyorlar. Gelen bilgilere göre Güzelyurt’ta DP gençlik kolları başkanı olan Kemal Öneren’in istihdam edilmesi Güzelyur’taki UBP’lileri ayağa kaldırdı. Özellikle UBP Güzelyurt Milletvekili ve ilçe başkanı Ahmet çaluda’ya tepkiler çok. Bu arada yine Güzelyurt’ta önümüzdeki günlerde istihdam edilecek olan Örge Volkan ve Özdemir Hakan UBP’lilerin dilinde. Kısacası UBP’liler istihdam edilen DP’lileri kabullenemiyorlar bakalım bu işin sonu nereye varacak.

AMCAOĞLU’NUN DAMADI DA İŞE ALINDI

İstihdamlarla ilgili haberlerimiz büyük yankı yarattı. Garga haber merkezi olarak yayınladığımız Devlet dairelerine istihdam edilenlerin listeleri dün  KKTC genelinde konuşuldu. Özellikle istihdam sözü alıp da istihdam edilmeyen birçok UBP’li gün boyunca telefonlara sarılıp bizleri aradılar. Gelen telefonlar içerisinde Tarım bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun damadı olan Çağın Perçinci’nin de işe alındığı ve gizli tutulduğu söylendi. Hatta bazı çevreler kızının da işe alındığını söylediler bakalım Amcaoğlu UBP’lilere bu konuda ne gibi bir savunma yapacak.

KOPENHAG’TA KAHVE FALINA BAKTILAR

UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer’in kahve falı belli ki, daha çok konuşulacak. Danimarka’nın başkenti Kopenhag da kahve falına bakmak her Kıbrıslıya nasip olmaz. Kahve Con,Mehmet efendi veya Oza olmazsa bu iş olmaz demeyin. Kahve olsun da yer mekan hiç önemli değil. Önemli olan Özcafer’in kahve falı. Dün Kopenhag’tan arayan bir Garga Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Şerife Ünverdi,başbakan’ın eşi Gülin Küçük ve UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer’in Kopenhag’ta bir Türk Lokantasında Kahve falı açtıklarını bildirdi. Garga haber merkezini arayan Garga kahve falına uzun boylu hanımefendinin baktığı ve fala da iyi baktığını bildirdi. Uzun boylu hanımefendi Afet Özcafer ama fal nasıl çıktı henüz öğrenemedik.

KREDİ KARTINA 50 TL KOMİSYON

İnsan düşmeye görsün, alış veriş veya her hangi bir ödemede elinde nakidi yoksa kredi kartı imdadına yetişiyor.  İyi güzel de, kredi kartının dez avantajları da var. İmdada yetişiyor ancak hesap kredi kartı ile ödeme yapılacağı  için artıyor. Kredi kartı sahibi sanki tefecinin eline düşmüş gibi çaresizlikten her türlü komisyonu kabul etmek zorunda kalıyor. Nakit parası olmadığı için kendini biraz suçlu hissediyor. Önceki gün Lefkoşa Başkent Hastahanesi’nde tedavi gören bir vatandaşımız Hastahane’den taburcu edilirken kendisinden 1500 TL hesap istendi. Nakidi olmadığı için kredi kartı ile ödeme yapmak zorunda kaldı. Bu kez hesap 1550 TL oldu, Hastahane idaresi 50 TL de komisyon aldı. Vatandaşın ağrına giden bu durum Garga haber merkezine şikayet konusu oldu. Bizler de bu şikayeti aynen yayınlıyoruz.

UBP ÖRGÜTÜ MÜ ? KUMARHANE Mİ?               

UBP’nin Lefkoşa surlariçinde Abdi Çavuş sokakta bulunan örgüt binası bölge sakinlerini ürkütüyor.Garga haber merkezimizi arayan vatandaşlar örgüt binasının bir kumarhane haline geldiğini söylüyorlar. Dün telefonda arayıp şikayet eden bölge sakinleri özellikle bayanların örgüt binasının önünden geçmeye korktuklarını bildirdiler. Defalarca UBP’li yetkililere şikayete bulunduklarını ancak bugüne kadar hiçbir önlem alınmadığını söylediler. Şikayette bulunan vatandaşlar UBP’lilere binanın örgüt binası mı? yoksa kumarhane mi? diye şikayet ettiklerini örgüt binası olduğu yönde cevap aldıkları söylendi.Bugün bizde soruyoruz ellerinde bira şişeleri ile bütün gün kumar oynayan kişiler UBP örgütüne hizmet mi ediyorlar?

GARGA’DAN SIR ÇIKMAZ

BAŞBAKAN GÜVEN’E GÜVENMEZ!

Bu güzel Pazar gününde size güzel haberler vermeyi çok isterdik ama ne yazık ki toplum olarak bizleri hep olumsuzluklara alıştırdılar. Olumlu haberlerin değer görmediği bir düzen yarattılar. Mehmet Ali Talat’ın da dediği gibi marazi bir toplum olduk.

O bakımdan; olumsuzluklarla beslenmeye alıştık, eğer haberlerde olumsuzluk yoksa o haberler değer bulmaz.              Bugün size Başbakan’ın Özel Kalem Müdürü çok başarılıdır desek bir işi vardır diyeceksiniz. İllaki haberin  değeri olması için Başbakan’ın Özel Kalem Müdürü ile ilgili olumsuzluklardan söz etmemiz gerekecek. Yine de keşke olumlu gelişmeler olsaydı da biz olumlu olanları yazabilseydik. Üzgünüz mü? Yoksa hade gözünüz aydın mı diyelim? İnanın ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Yine de yazıyı okuduktan sonra kararını siz verin. Şimdi hazırsanız konuya yavaş yavaş girelim. Ancak her zaman olduğu gibi bir şartla; ne olur bu anlatacaklarımız aramızda kalsın! Hazırmıyız o halde anlatalım. Başbakan İrsen Küçük son günlerde özel kalem müdürü olan Güven Arıklı’ya güvenmemeye başladı.

Laf aramızda öylesine güvenmemeye başladı ki, ona soruşturma başlattı. Gelen bilgilere göre; Güven Arıklı Özel Kalem Müdürlüğü döneminde bir dergi çıkartıyordu “Kıbrıs Türk Stad” adında bu dergiye Başbakan’ın Özel Kalem Müdürü olduğu için bol bol reklam alıyordu. Başbakan Arıklı’ya dergiden vazgeçmesi için uyarıda bulundu, Arıklı’da dergiden vazgeçti. Vazgeçti vazgeçmesine ama Arıklı’ya yine rahat yok. Gelen bilgilere göre; Golden Tulip’e Yavuz çıkarma plajı yanında bir kıyak geçildi. Bunun altından yine Arıklı çıktı. Hatta başbakan önceki gün Golden Tulip Otelin sahibini bu konu ile ilgili başbakanlığa çağırdı.

Sizin anlayacağınız; Başbakan’ın kafası çok bozuk. Adeta Arıklı’yı mercek altına aldı. Tabi Güven Arıklı’nın Şeker Sigortada da yönetim kurulunda olması Başbakan’ın kafasını daha da karıştırdı. HCT Cyprus şirketinin maliyede olan çekleri hiç beklemeden çıkıyor. HCT şirketi ile Arıklı’nın bağlantıları araştırılıyor. Kiralık araba servisi derken ortada konuşulan 300 bin pound başbakanlığı ayağa kaldırdı. Başbakan 12 sorumlu bürokrat ve iki bakan  ile  Arıklı’yı araştırıyor. Sizin anlayacağınız; Güven’e güven kalmadı daha ne diyelim hepinize iyi pazarlar...

GARGA’YA MEKTUP VAR

Selam Harun abi

İşe girenlerin listesini görünca aklıma geldi şu sınava giripda kazanları açıklarlardı şu onları ama ben tam liste isterim ctp ninda kimleri aldıgını zamanında tam liste yapıp verin kim kimin akrabasıydı diye ben UBP ci degilim allah belalarını versin ama ctp 6000 kişi işe aldı hemda hüseyin celal kendi açıkladı hastanede odalarında sınav sonuçlarını nasıl degiştiriridi arkadaşları benimda mahallemde var herkes herkese torpilini söylüyor yani anlaycagın bu devletin tek bir çalışanı torpilsiz girmediki ben bekleridim ctp da işe adam alırkan gazetede yayınlayasınız ona yok buna var olmaz öyle şey herkesin onuru var geçin bu işleri artık.

 

Hoşgeldin Harun Bey,

UBP içerisinde yine kavgalar çok bugünlerde özellikle Ertuğrul Hasipoğlu konu.... Ertuğrul Hasipoğlu şu DP li şu CTP li alınmasın işe diye baskılarda bulunuyormuş.... Dün de birçok Örgüt yöneticileri ve UBP delegeleri başbakanın makamına çıkmışlar ve nedir Hasipoğlu nun yaptığı diye başbakana sormuşlar.... UBP liler Ertuğrul Hasipoğlu daha dün geldi DP den demişler bizler UBP ye çalıştık bizler UBP ye çalışırken Ertuğrul Hasipoğlu UBP mühürlerini kırdırıyordu oy verdirtmiyordu... Hasipoğlu şimdik de herkesin işsiz çocuklarının önünü mü kesmeye çalışır demiş UBP yöneticileri Hasipoğlu DP ye çalışan ve DP için oy toplayan biriydi demişler ve şimdik de o DP li işe alınmasın bu CTP li işe alınmasın mı fikrini yürütüyor demişler.... Ertuğrul Hasipoğlu son 3 seçim için DP ye oy toplamıştır UBP yi de yermiştir.... Ne zaman UBP için oy istedi Hasipoğlu? diye şikayetlerde bulundular.... Hasipoğlu kendine daha fazla kontenjan ayırabilsin diye birçok UBP linin işini engelliyor muş....

Hasipoğlu 2004 de durdurullanları aldık dedi ancak 2004 de durdurulanların çoğu alınmadı ve de o dönem hükümetde idi ve bu alınanların durdurulmasına onay verdi Hasipoğlu.... Büyük tezatlık var ve ortalık karıştı şimdik UBP liler Hasipoğlunu istemiyorlar halk vatandaş da istemiyor....

Sonra LTB Başkanı Cemal Başkana birçok UBP’liyi işten atma talimatını da yine DP genel Sekreteri olarak Ertuğrul Hasipoğlu vermiştir.... Hatırlatmak lazım önemli bu..... Birçok UBP liyi durdurup DP lileri almıştı Hasipoğlu LTB ye... Bu konuda kazanılmış mahkeme sonucu vardır.... Ertuğrul Hasipoğlu imzalı durdurmalar LTB de yasal değildi iş yasasına uygun değildi ve mahkeme haksız yere durdurma yapıldığı kararını verdi....

GARGA YORUMU

ASLANLAR GİBİ SENARYO

Peeeeeeee dostum sen uyun galiba? Durdun bana İrsen’le Aslanbaba’nın arasındaki olayları anlatın. Aslanbaba öyle demiş böyle demiş, zaten Aslanbaba’nın partiden gitmesi lazımki; plan gerçekleşsin. Şimdi burasını iyi dinle; Ankara’nın partisi kim?

Kıbrıs’ta ÖRP öyle degil mi? ÖRP Ulusal’la nasıl koalisyon kuracak Ulusal’ın tabanı karşı bu işe bunu anlatmak için bir mazeret gerek. Mazeret ne olacak Aslanbaba’nın gitmesi sayısal sıkıntı filan olacağı ayağıyla millete anlatılacak Ulusalcılar’da razı edilecek sonrası ÖRP koalisyon ortağı yapılarak İrsen’in rakibi olacağını düşündügü bakanlıkları ÖRP’ ye verecek. Böylece rakibi olacak olanda güç kaybedecek. Örnek Sunat gibi ve böylece hem Ankara’nın istedigi olacak. Daha kolay açıklar için para transferi gerçekleşecek ve de rakipler saf dışı bırakılacak. Yani; akıl var mantık var, hangi başbakan böylesi bir durumda milletvekili kaybetmeyi göze alırdı? Ancak planlar böyle olunca Aslanbaba gidecekmiş, güle güle şimdiden zaten gitmezsa planlar suya düşer. Çaktın köfteyi şimdi....

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31