Bu ülkede sağlık hizmetleri paralı hale gelmiştir. Yasa dışı uygulamalar ile sağlık sistemi kaosa dönüştü. Bunun sorumlusu mevcut yönetimdir. Ülkemizde sosyal devlet anlayışı ayaklar altına alınmıştır. Sosyal adalet nerede? Ücretsiz sağlık anayasal bir haktır. Yönetim bunu bilmiyor mu? Biliyor, ama işlerine gelmiyor. Bu çarpık yönetim ne yaptığını bilmiyor. Bu yönetim aciz ve zavallıdır. Söyledikleri ile yaptıkları birbirini tutmuyor. Bu ülkede insanımız eziyet çekiyor. Halkımız işkence görüyor. Uygulamalar bunun kanıtıdır. İnsanımızı perişan etmek ne derece doğrudur? Bu halka yazık değil mi? Sakat yönetimin tavrı anlaşılır gibi değil. Bir tarafta kaos öte tarafta işkence. Bu nasıl yönetim anlayışıdır? Böyle yönetim anlayışı olmaz. Sağlık sistemindeki sorunlara ne demeli? Bu ülkede akılcı politikalara ihtiyaç vardır. Şov yapmakla bir yere varılmaz. Sağlık sistemi yeniden yapılanmalıdır. Bu görev yönetime düşmektedir. Mevcut sistem gözden geçirilmelidir. Amaç nitelikli sağlık hizmeti sunmak olmalıdır. Sınıfta kalan yönetim bunu yapabilecek mi? Aile hekimliği projesi yaşama geçirilmelidir. Genel Sağlık Sigortası Yasası, Sağlıkta Döner Sermaye Yasası ve Hasta Hakları Yasası devreye konulmalıdır. Özel Hastaneler Yasası revize edilmelidir. Yönetim ne yapıyor? Onlar bildiği duayı okuyor. Uyarılar ve eleştiriler dikkate alınmıyor. Sağır sultan kesildiler. Bu olacak iş mi? Toplumsal kaos giderek derinleşiyor. Yönetim kaosa davetiye çıkarıyor. Devlet ücretsiz sağlık hizmeti vermek zorundadır. İnsanımızdan para talep etmek zorbalıktır. Bunlardan ne beklenir? Bu yönetim halkı düşünmüyor. Amaçları halkı ezmektir. Bu yönetimden kurtulmak zorundayız.

Bu yönetimden mutlaka hesap soracağız. Onları tarihin çöplüğüne atacağız Vatandaş devlet hastanelerine güvenmiyor. Tedavi olmak için özel hastanelere veya yurt dışına gidiyor. Gerçek budur. Sağlık sektöründe yaşanan kaos hayret vericidir. Sosyal devlet anlayışına göre eğitim ve sağlık hizmetleri ücretsiz olmalıdır. Bu ülkede her iki sektör de paralı hale gelmiştir. Bunlardan bir şey beklemek saflık olur. Bu yönetim sınıfta kalmıştır. Parası olmayan ne yapacak? Yönetim bunun hesabını yaptı mı? Yönetim halkı kucaklayacağına halka sırtını dönüyor. Böyle yönetim nerede vardır? Rezil bir düzende yaşıyoruz. Sistem kokuşmuştur. Halkı kandıranlar bunlar değil mi? Halka yalan söylediler. İş başında sözde yönetim vardır. Yönetimin karnesi kırıklarla doludur. Sorunlar can yakmaktadır. Mevcut sorunlar bu yönetimi ilgilendirmiyor. Sorunları kim çözecek? Sorunları çözmek yönetimlerin görevi değil mi? Kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Halk için ne yaptılar? Hangi sorunu çözdüler? Bu düzeni değiştirmek herkesin ortak görevi olmalı Bu sınavı verebilecek miyiz? Birlikte göreceğiz…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31