Eğitim Bakanlığı’nda önceki gün gergin anlar yaşandı.

Bir sendika yetkilisi neredeyse sehpanın üzerinde duran saksıyı bakan Dürüst’ün kafasında patlatacakmış.

Bir öğretmene elbette yakışmayan bir tavır bu!

Eğer bu ülkede yasalar varsa, bu öğretmen müsveddesi hakkında anında soruşturma açılır ve cezalandırılır.

Eğer böyle bir şey olmamışsa da bu beyefendi açıklama yapar ve bunlar basının uydurması der.

Bazı eylemlerin sendikalar tarafından abartılarak ve seviye sınırı aşılarak yapılması ne kadar hoş değilse, bakanın da bunları tahrik etmekte üstüne yok yani!

Meğerse bizim Dürüst, bir ankette kafayı takmış ve sonuçları yanından ayırmıyormuş.

Dün de öyle olmuş, hem 15 sendika yetkilisi hem de Bakan Tatar ve Bakan Ünverdi’nin olduğu mekanda çekmeceden bu anket sonuçlarını çıkararak, ‘ben bölgemden tüm vekillerin toplamından çok oy aldım ve almaya da devam edeceğim’ diyivermiş.

Hem de Bakan Tatar ve Ünverdi’nin şaşkın bakışları arasında!

İşte bizim ülkede siyaset bunun için yapılıyor;

Tek hedef bir daha ki seçimlerde koltuğu kaptırmamak.

Bunun için gerekirse diğer partililer bile aşağılanıyor, alay konusu oluyor.

Bakan Dürüst’ün bir histeriye kapıldığını bilirdik ama bu kadar ileri seviyede olduğunu biz de yeni öğrendik.

Demek ki onun için seçilmek tek hedef, aksi halde müzik öğretmenliğine dönecek ve sanki de hayatı kararacak…

Geçenlerde bir gazetemiz manşet yaptı, bir çok okulun depreme dayanıklılık testinden kaldığını açıkladı, hem de en yetkili makamlardan.

Bakan Dürüst acaba bu haberle ilgilenip, gerekli önlemleri aldı mı?

Bakan Dürüst, üniversite mezunlarını hademe statüsünde bakanlıkta istihdam ediyor, okullar da hademesizlikten kırılıyor, buna hiç mi vicdanı sızlamıyor?

Tuvaletler bir çok okulda öğretmenler tarafından temizleniyor, acaba bakanın umurunda mı?

Okullara tuvalet kağıdı dahil, süpürge ve bir çok temizlik maddesi devlet tarafından alınmıyor, acaba alınanları kim alıyor haberi var mı?

90 küsur gün okula gitmeyenler cezalandırılacağına, bakanlıkta görev verilip ödüllendiriliyor, bilmem bakanın kaçıncı derecen akrabası?

Özel ders veren öğretmenlerin sayısı her geçen gün artıyor, kime ne?

Varsa da yoksa da bir dahaki seçimde kazanmak, hatta bakanlık koltuğunu kaptırmamak.

Hedef bu olunca ülkenin eğitim sisteminden olumlu bir icraat beklemek mümkün olur mu?

Ülke, eğitimde böyle bir bakan ne görmüş ne de duymuştur.

Zaten ağır aksak olan eğitim sistemi Dürüst döneminde iyice dibe vurmuş ve  partizanlık ile popülizm resmen hortlamıştır.

Başbakan Küçük daha neyi bekliyor, anlamak mümkün değil!

 

Okur Mektubu

Binlerce mağdur var!

“Öncelikle ellerinize kaleminize sağlık Sayın Levent Özadam .

Ben Mersin'de yerel bir gazete yazarlık yapıyorum . Oğlumun askerlik hakkında yazılarınızdan bahsetmesi üzerine yaklaşık 3 haftadır sizi takip etmeye başladım . O günden beri yazılarınızı dikkatle okudum . Sürekli halkın sorunlarını dile getirmenizden dolayı sizi tebrik ediyorum . Eşimin Kıbrıslı olmasından dolay bundan 4 yıl önce  oğlum da Kıbrıs vatandaşlığı aldı . Fakat vatandaşlığını aldığı an kimlik dairesi asal şubeye yollamışlar . Daha sonraki işlemlerde oğlumu askere gelmesi gerektiğini bildirmişler ve ırada bir kağıt imzalatmışlar . Türkiye’de dahi askerlik yaparsa Kıbrıs’ta sayılmayacağına dair . Oğlum şuanda 30 yaşına girdi çok şükür Türkiye’deki bedelli askerlik yasasından yararlanabiliyor . Fakat yorumlardan okuduğum kadarıyla Türkiye 'de çıkacak bedelliden yararlanması durumunda Kıbrıs’ta da yapmış sayılıyormuş bu konuda pek bilgim olmasa da yorumlardan yola çıkarak sevindim . Fakat anlamsız bir şekilde oğlum Kıbrıs’ta bakaya durumuna düşmüş durumda ve yıllardır giriş yapamıyorum . Kıbrıs’ta da bir bedelli yasası çıkacak ise benim görüşüm çifte uyruklu TC vatandaşlarını da düşünüp onları da mağdur etmeyecek bir yasanın düzenlenmesi gerektiğidir . Çünkü zannediyorum ki oğlum gibi bir çok insana orada bu kağıdı imzalatıyorlar . Bu yasanın düzenlenmesinin içeriğinde bir çok insanın mağduriyetinin giderileceği bir düzenlenmenin olmasıdır . Lütfen bu konuda mağdur olmuş çifte vatandaşlarımıza desteklerinizi sürdürün…”

(Derya AK-MERSİN)

gunun-foto_raf_.20111213224604.jpg

MESAJ KUTUSU

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Adaçay’da öğretmen lojmanı işgal edilmiş ve UBP Örgüt Başkanının oğluna kırsal kesim arsası olarak kura bile çekilmeden verilmiş. Konuya duyarlılığınız bekleniyor.

Sayın İrsen KÜÇÜK, bazı özel toplantılarda ‘gerekirse erken seçime bile giderim’ dedikten sonra parti içi muhalefette bir yumuşama olduğunu ve muhalif grupların sindiğini öğrendik. Demek ki ara sıra yumruğu masaya vurmak gerekiyormuş değil mi?

Sayın Seniha KANATLI, geçici öğretmenlik görevi aldığınız söyleniyor doğru mu? Bu arada bazı haber sitelerine telefon açıp ajansınız hakkında haber yapılmaması konusunda ricalarda bulunduğunuzu öğrendik. Başka bir emriniz var mıydı acaba?

Sayın Mehmet ÇAKICI, Ejder Aslanbaba size bir maaşını hibe edeceğini söyledi ama bizim bildiğimiz kadarıyla banka Aslanbaba’nın maaşı banka borçlarına kesiliyor ve eline birkaç yüz lira geçiyor. Bilmenizde fayda var diye düşündük.

Sayın Günay ÖZAN, manken ajanslarının mankenlikten başka işlerle de iştigal ettiğini biliyor muydunuz? Bu konulara biraz ağırlık vermeniz gerekiyor, yoksa ipin ucu bir kaçarsa bir daha yakalayamazsınız.

Sayın Özdemir GÜL, Halkın Adalet Konseyi’nde çok yakında büyük bir deprem yaşanacağı artık kesinleşti diyorlar. Umarız enkazın altında kalmazsınız, çünkü şimdi bütün yardımlar Van’a yönlendiriliyor.

Sayın Günay ÇERKEZ, İşadamları Derneği’nden bir grup işadamı istifa ederek gözünü sizin koltuğa dikmiş. Aralarında epey güçlü isimler de var bilesiniz.

Sayın Füsun İRFANOĞLU, ülkemizin önde gelen falcılarından birisi olarak başınıza gelecekleri nasıl önceden göremediniz doğrusu şaşırdık kaldık. Bu arada büyük geçmiş olsun, Allah üçüncüsünden korusun.

Sayın Mehmet BOLKAN, eski bir spor yazarı olarak son günlerde spor yazarlarına biraz haksızlık etmiyor musunuz acaba? Makam ve mevki ne olursa olsun geçmişi unutmamak lazım değil mi?

Sayın Şerife ÜNVERDİ, bu sıralar her ne kadar Gülin hanımın yanından ayrılmasınız da bana gelen haberler sizin için çok olumlu değil. Olası bir kabine değişiminde sizin de adınız anılmaya başladı bilesiniz.

Sayın Cem DANA, Esnaf Odası yönetim kurulu üyeliğiniz hayırlı ve uğurlu olsun. Bu dönemde esnafın sorunlarıyla biraz daha fazla ilgilenmeniz gerekecek. Zira böyle giderse bir dahaki seçimlerde bir tek dükkan bile açık kalmayacak.

Sayın Hulusi MANİSOY, size birkaç gün veriyorum emekli olan işçinizin ikramiyesini verdiniz verdiniz yoksa bundan sonra yazılacakların ve olacakların sorumlusu ben olmayacağım bilesiniz.

Sayın Metin ŞADİ, İŞAD’dan 15 işadamının istifa ettiğini duyduk. Bu konuda bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz yoksa yolları açık olsun deyip kendileriyle helalleştiniz mi?

Sayın Pervin ARAMEK, bakanlıklar arasında basınla ilişkiler bakımından en başarılısı olduğunuzu biliyor muydunuz? Tebrik eder bunun tüm basıncılara örnek teşkil etmesini dileriz.

Sayın Münevver ATAKAN, doğuma artık sayısı günler kalmış. Yeni yıl hediyeniz bu sene çok farklı ve özel olacak değil mi? Bu arada eşinizin hediye olarak pırlanta yüzük aldığını biliyor muydunuz? Üç taş değilse işi bir hayli zor değil mi?

Sayın Halil ORUN, dün bahçeler bölgesinden aradılar kaldırımların ne zaman yapılacağını sordular, bir cevap veremedim. Yağmur çamurda bu bölgelerde yaşamak bir  hayli zorlaşıyormuş.

Sayın Mahmut ANAYASA, Meclis’in hemen karşısına cafe-bar açmaya hazırlandığınız duyduk. Çok merak ediyoruz acaba yeni mekanınıza milletvekilleri de ilgi gösterecek mi? Hayırlı işler bol müşteriler dileriz.

Sayın  Nazan ERİŞKEN, kulağıma bir şeyler fısıldandı twitterde bir şeyler zırvalamışsın. Daha yolun başındayken umarız sizden büyük ve tecrübeli olanlara saygısızlık etmezsiniz. Bunu bir abi tavsiyesi olarak alırsanız seviniriz.

Sayın Esen AKTOPRAK, başkanlığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Benim esas merak ettiğim artık bu aileye bir vekil şart oldu değil mi? Bakalım eşiniz mi yoksa siz mi bu konuda ön planda olacaksınız? Benim oyum size bilesiniz…

Sayın Feridun ÖNSAV, dün sizi o makam aracının içinde görünce ne yalan söyleyeyim içim parçalandı. Daire müdürleri bile son model araçlarla gezerken ülkenin Ombudsmanı’na hurda aracı mı layık gördüler?      

 

Günün Fıkrası : Analı kızlı…

Adam gece kasabanın oteline yerleşmiş ve bir duş alıp hemen bara inmiş. Bakmış 50 Yaşlarında bir Hatun. Yaşlıca, ama mihrap yerinde. Yanaşmış. Bir kaç dubleden sonra Hatun olmuş bir ilahe. Az sonra odaya çıkmışlar. Bir iki posta yağlı güreş tutmuşlar. Kadın memnun.

- Seni ödüllendirmem gerek, demiş. Hiç anne kız birlikte yaptın mı?
Hayır, demiş adam... 

- İster misin peki?.. 

- Bayılırım demiş  adam  

 Kadın  : 

-  Gel o zaman demiş, bize gidelim..
Yola çıkmışlar. Az sonra Kasabanın sonunda tek katlı bir eve varmışlar. Kadın önden girmiş bahçeye... Kapıyı açmış. Karanlıkta   içeri seslenmiş;
- Anne ! Anneciğim sana bir sürprizim var... Uyumadın değil mi?  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31