16 yaşındaki bir manken kızımız uyuşturucudan tutuklandı;

Peki tutuklandı da ne oldu?

Yaşı tutmadığı için belki birkaç bin lira para cezası alacak ve yine bataklığın içinde yüzmeye devam edecek.

Peki ya mahkeme karşısına çıkarıldığında mahkeme heyetine karşı ‘ bir daha içmeyeceğim’ diye söz veren Ali Yavuzcan’ın bu sözleri acaba kimin ilgisini çekti?

Bana göre hiç kimsenin!

Belki duygu sömürüsü için böyle dedi, belki birkaç ay yatıp çıkacak ve belki de şimdi bonzai içerken, yarın daha ağır uyuşturucu ile tanışıp hayatını karartacak.

Bu ülkede polisin nekrotik şubesinin başarılarını kimse görmemezlikten gelemez.

Artık insanın gözünün içine bakıp, onun uyuşturucu kullanıp kullanmadığını biliyorlar.

Suçlu yakalamakta da üstlerine yok.

Ama hepsi bu kadar!

Gazetelerin ilk üç sayfasına bakın;

Adli haberlerin yarısından fazlası uyuşturucudan tutuklananlarla dolu.

Bir de şu iyi yetiştirilmiş kahraman köpeklerimiz var.

Adamın anüsünde bile olsa kokuyu alıp taşıyıcıların yakalanmasında büyük rol oynuyorlar.

Peki bunlar polis tarafından yakalanıp, sonuçta ne oluyor?

Taşıdığı uyuşturucu miktarına göre birkaç ay hapiste yatıp, soluğu yine dışarıda alıyorlar.

Bundan birkaç önce İçişleri Bakanı Çavuşoğlu ile cezaevine yaptığımız ziyarette onlarla konuşma imkanı bulmuş, bir çoğunun bu işi ticaret için yaptığını tespit etmiştik.

İşin ticari yanını hadi bir yana koyalım…

Ülkenin dört bir yerinden uyuşturucu kullanma yaşının artık ortaokullara kadar düştüğü yönünde feryatlar geliyor.

Ama iki gün sonra unutulup gidiyor.

Oysa uyuşturucu belası, ne makam dinliyor ne da kariyer…

Örneğin eski bir bakanımızın torununun uyuşturucu kullandı diye iki ay hapiste yattığını biliyor muydunuz?

Zannetmem!

Çünkü dedesi, babası ünlü olan çocuklar, büyüklerinin isimlerine çamur sürülmesin diye sıkı sıkı korunurlar ve bunların isimleri basından saklanır.

Ya da, ülkenin çok ünlü iş adamlarından birinin iki oğlunun da  bir araç içinde uyuşturucu kullanırken yakalandığından haberiniz var mıydı?

Elbette olamaz!

Onlar da bir şekilde korunur ve saklanır…

Ama ben o babanın son bir yıl içinde dertten nasıl eriyip bittiğini iyi bilirim…

Benimle sokakta rastlaştığında, yüz yüze gelmemek için nasıl başını vitrinlere çevirdiğini görürüm, onu da anlarım.

Peki siz, ülkenin siyaset ve spor tahinde önemli bir ismi olan bir kişinin erkek torunun da uyuşturucudan yakalanıp birkaç ay içeride yattığını duydunuz mu?

Ben duydum ama!

Duyunca da içimi derin bir sızı kapladı…

Bu dedeye yakışır mı böyle bir torun dedim.

Eminim ki bunun gibi bilip ya da bilmediğimiz çok sayıda örnek var…

Kimi kimsesi olmayanlar her gün gazetelerin sayfalarında boy boy yayınlanıyor, arkası güçlü olanlar ise cezasını sessizce çekip, sanki hiçbir şey olmamış gibi yine hayata karışıyorlar.

Anormal bir durum değil mi?

Hem de anormal ötesi bir şey bu!

Şimdi söyler misiniz lütfen;

Bu ülkede özellikle genç yaşlarda uyuşturucuya batmış gençlerimizi rehabilite edecek tek bir devlet organı var mı?

Benim bildiğim yok!

Birkaç tane gönüllü kurum var onlar da ofislerinin elektrik faturalarını bile ödemekten aciz!

Her ay birkaç haber, birkaç televizyon programı hepse o kadar!

Bu konuda belki de dünyada tekiz!

Ülkede müthiş bir uyuşturucu sorunu var ve her nedense devletin gündeminde de yok, organlarında da yok!

Çocukları, torunları uyuşturucu kullanan yüzlerce aile acı içinde yaşarken, ama bunu saklamayı ihmal etmezken sanki de onlara iyilik yaptıklarını sanıyorlar.

Aslında kendilerine iyilik yapsalar gibi görünseler de, gençleri daha da bataklığa itiyorlar.

Bir de buna devletin ilgisizliği ve umursamazlığı eklenince, gelecek nesilleri hayal edince tüylerim ürperiyor doğrusu…

 

Başsavcı İlgen: Müsteşardan liste bekliyoruz

Büyük tartışmalar ve söylentilerden sonra 4 Aralık’ta yapılan genel nüfus ve konut sayımından sonra şimdi gözler kendini saydırmayan isyancılara çevrildi.

Bu konuda bir açıklamada bulunan Başsavcı Aşkan İlgen, konunun takipçisi olduklarını ve DPÖ Müsteşarından liste istediklerini söyleyen İlgen, liste ellerine geçtikten sonra yasal işlemlerin başlatılacağını kanunların yerine getirileceğini söyledi.

Bilindiği üzere nüfus sayımında kendisini kasıtlı olarak saydırmayanlara KKTC yasalarına göre 100 TL para cezası ya da 3 ay hapislik cezası verilebiliyor. 

askan-_lgen.jpg

MESAJ KUTUSU  

Sayın Derviş EROĞLU, yurt dışında bulunan ve ülkeye gelemeyen binlerce kişiyi ilgilendiren askerlik yasasının masanızın üstünde olduğunu ve konuyu incelemeye olduğunuzu öğrendik. Ancak tasarının Türkiye’deki KKTC yurttaşlarını kapsamadığı iddiaları var. Umarız onları da göz önünde bulunduracak bir proje ortaya çıkar ve siz de bunun takipçisi olursunuz.

Sayın Ali KORHAN, savcılık nüfus sayımına katılmayanların listesini sizden istemiş ama hala bir cevap alamamış. Dandik bir nüfus sayımı olmaması için listenin mutlaka kendilerine iletilmesini istiyorlar.

Sayın Suat GÜNSEL, öğrenci taşıyan  otobüslerinizin bazı şoförlerinden şikayetler geliyor. Geçenlerde bir tanesi kucağında çocuğu bulunan bir anneyi az kalsın eziyormuş. Şunların kulaklarını çekmekte yarar var. Padişaha kelle mi götürüyorlar nedir bir araştırın bakalım…

Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU, Alo Af Bilgi Hattı’nın sadece mesai saatleri içinde vatandaşa cevap vermesi  kabul edilebilecek bir davranış değil. Yasa geçti ve süre kısalıyor ama şaşkınlıktan çırpınan binlerce kayıt dışı insan söz konusu.

Sayın Osman DANA, bir imam olarak sizden beklemezdik doğrusu ama bu sayede iyi bir reklam yaptınız ve müşterilerinizin sayısı katlandı. Şimdi sizi görevden alsalar bile aç kalmazsınız. Allah bir yerden alırken, bir yerden de verirmiş değil mi?

Sayın Cemal BULUOĞLULARI, Dereboyu’ndan Metehan’a giden yeni yol daha trafiğe açılmadı ama bazı uyanık sürücüler o yolu kullanmaya başladı ve özellikle gece aydınlatma olmadığı için büyük tehlike yaratıyorlar. Bilginize ve ilginize sunulur.

Sayın Pervin GÜRLER, Başbakanlık kavşağı önündeki trafik lambalarının önce sarı olanları bozuldu şimdi de hiçbiri yanmıyor. Kavşakta bir haftadır büyük kargaşa yaşanıyor. Konuya duyarlılık göstereceğinizden hiç kuşkumuz yok.

Sayın Osman KORAHAN, Mehmetçik bölge halkından belediye için ne zaman operasyon başlatacağınızı soran onlarca mesaj ve telefon alıyoruz. Sağ olsun başkan sanki bu ülkenin değil de başka bir gezegenin belediye başkanı gibi davranmaya başladı.

Sayın Mehmet BİCEN, dün ilk kez Lefkoşa açık pazarında tezgah açarak komisyoncu ve aracılara karşı büyük bir savaş başlattığınızı öğrendik. Bir de tezgahın yanına ateş yakarsanız tam olacak.

Sayın Bülent GÜNKUT, bu işlerin en üstündeki birisi olarak artık şu manken ajanslarını bir mercek altına yatırsanız diyoruz. Yaşın yanında kurunun da yanmaması için bu konuda sizden hassasiyet bekliyoruz.

Sayın Hasan Yaman YALINER, muhterem eşinizin vefatını üzüntü ile öğrendik. Merhumaye tanrıdan rahmet size ve aileye sabır ve baş sağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.

Sayın Eriş ÇOBAN, bu hızla giderseniz ülkenin hindi kralı olmaya adaysınız. Yeni işletmeniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yılbaşı yaklaşırken zamanlamanız harika oldu. Hayırlı işler bol kazançlar dileriz…

Sayın Zeki ZİYA, yeni binanız hayırlı ve uğurlu olsun. Maşallah uzay üssü gibi olmuş, hele de her odadan merkezi sistemle müzik çalınması epey hoşuma gitti. Bir de ara sıra siz de ofisinize uğrasanız fena olmayacak.

Sayın Mehmet ÖZÇELİK, Cuma günü 180 bin TL elektrik borcu olan bir işletmenin elektrikleri kesilince devreye üst düzeyden birileri girmiş ve anında akım verilmiş. Torpilli işletme ve emir veren kişinin adı merak konusu olmuş.    

Sayın Koral BOZKURT, maşallah bu ne hız böyle? Yakında sektörünüzün liste başı olmaya aday olduğunuz söyleniyor. Aman da göz hasete gelmeyin, gözü olanın da gözü çıksın…

Sayın İlker SERTBAY, başınıza gelenlere üzüldük, ancak düşmanı çok uzaklarda değil çok yakınlarda aramakta yarar var. Ne yazık ki tüm yargıyı karşınıza almışsınız.

Sayın Mine GÜRSES, KKTC’de en fazla taraftar sayısı bizde çıkınca yine bunalıma girdiğinizi öğrendik. Sizin başka sıkıntınız mı yok kuzum, eski ve kaliteli bir şarap olmanın tadını çıkarsanıza…

Sayın Mehmet CANDEMİR, sizin ikinci torun da geldi ama dostlarınız hala bir şey görememekten şikayetçi. Oysa Mustafa Candemir’in torunu olsa kırk gün kırk gece eğlence düzenlemeyi planlıyor.

Sayın Hakan KUTAY, hafta sonu İzmir Kordonboyu’nda gezerken görülmüşsünüz. Ne var bu İzmir’de anlamadık gitti. Merak etmeyin ki sizi görenler de Kıbrıslı ve bu sıralar herkes oralarda gayrimenkul almaya başladı.

Sayın Abdurrahman ŞEREF, yıllar oldu sizi görmeyeli ve görünce gözlerimize inanamadık. Enine doğru öyle bir genişlemişsiniz ki, kaleci olsanız top bile geçmez. Bu arada ciğer ve kebapları da çifter porsiyon götürüyordunuz yani. Sonuç ortada değil mi?

 


Günün Fıkrası : Geçmişe mazi…

 

44 yıllık bir evlilik içinde, geçenlerde karıma şöyle bir göz attım ve aklımdan geçenleri açık yüreklilikle paylaştım:

-"Sevgilim, 44 yıl önce ucuz bir apartman katında otururduk. O zamanlar ucuz bir arabamız vardı, bir divana kıvrılır yatardık, siyah-beyaz TV izlerdik ama, sen her gece yatağımdaki 25 yaşında ateşli bir genç kızdın.
Oysa, bugün $500,000.00 lık bir villamız var, $45,000.00 lık bir arabamız, geniş ve konforlu bir yatağımız, ve plazma TV miz var ama, ben her gece 65'inde bir kadınla yatıyorum. Hani... bana öyle geliyor ki, sen, kendine düşeni yapmamışsın!!!
Kahretsin! Karım akıllı bir kadındır. Bok altında kalır da, laf altında kalmaz... Bana dedi ki:
"-Derdin bu olsun tatlım, hemen... Hemen dışarı çık, ve kendine 25’lik bir o...pu bul; ucuz apartmanda yaşamayı, ucuz arabaya binmeyi, divanı ve siyah-beyaz televizyonunun teminini ben sağlarım!"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31