CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu ile bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Birçok gazetecinin pek iyi geçinemediği bir siyasi olmasına rağmen  zaman zaman bizde tartışsak birbirimiz hiç kırmadık düne kadar. Ama insan dolduruşa gelebiliyor demek. Ömer Kalyoncu kimin dolduruşuna geldi bilemem ama bir milletvekiline yakışmayan bir davranış sergiledi dün Meclis kürsüsünden. Ne olmasa kürsü dokunulmazlığı . Ortalama 2500-3000 kişinin oyunu alırsanız milletvekili olup kürsü dokunulmazlığı elde edebiliyorsunuz ama biz gazeteciler kitlelerin dokunulmazlığı altındayız.

Gelelim konumuza. Ömer Kalyoncu dün Meclis Kürsüsüne çıktı ve “Hükümetin tetikçi gazetecisi çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığında” dedi diye telefon geldi bana. Gün içinde sürekli, meclise uğrarım, öğleden sonra yine geçtim. Meclisteki siyasiler Sn Kalyoncu’nun bu cümleleri sarfettiğini bana aktardılar. İçimden kardeşi Tuluy Kalyoncu’nun işe gitmeden aldığı paraları belgeli yazdım diye hazmedemedi heralde geç bile kalmış bana laf atmakta diye düşündüm. Sn Kalyoncu günün sonunda bir milletvekili ve hak hukuk arayışını en sert şekilde yapan bir partinin milletvekili aynı zamanda. Kardeşi Tuluy Kalyoncu’nun işten kaytararak para almasını neden çıkıp kürsüde bir gün dahi eleştirmedi diye soruyorum kendisine.

MİLLETVEKİLİYSEN ÇIK KARDEŞİNİ DE ELEŞTİR KÜRSÜDEN!

“El-Sen Başkanı Tuluy Kalyoncu’nun çalışma saatleri ile ilgili Kalyoncu, 2011 yılında toplamda 146 gün vardiya çalışması gerekirken 35.5 gün çalışmış olup toplamda 110.5 gün işe gelmemiştir.yasal sendikal izinleri sendika başkanı ile sekreterin 45 gün yılda olmasına rağmen 58 gün ;kendi izinlerinden de 10 gün kullanmıştır. toplamda 68 gün yasal izin kullandı, sendikal izinleri ise 13 gün fazla kullandı. geriye kalan 42.5 gün ise mazaretsiz olarak işe gelmemiştir.bir yılda ise 9 gün mesai çalıştığı tesbit edilmiştir. bu günlere karşılık toplam 11697.36 TL ek mesai almıştır.bir yılda 13.cü maaş dahil toplamda brüt 89902.02 tl maaş almıştır.yani 35.5 gün ile 9 gün de mesai çalışarak bir yılda toplam 101599.38 TL almıştır yani günlüğü 2283.13 TL kazanmıştır.”

BU HABERİ BEN BELGELERİYLE YAYINLADIM, Sn Ömer Kalyoncu. Yapılan bu usülsüzlük değildir de nedir? Kardeşin hakkında da çıkıp kürsüden Hükümeti önlem alması için neden davet etmedin? Siz bu halkın oylarını alarak halkın vekili olma ünvanına kavuşmuş biri olarak herkese eşit mesafede durmanız gerekmez mi? Ben hükümetin tetikçisiysem, Ömer Kalyoncu da kardeşinin tetikçisi midir?

BEN PROFESYONELİM

Açıkçasını söylemek gerekirse ben binbir zorlukla üniversiteyi okumaya çalışırken Ömer Kalyoncu yoktu. Ne de Başbakan maaşından fazla maaş çeken kardeşi Tuluy Kalyoncu da yoktu. Üniversiteyi bitirip, gece gündüz asgari ücrete çalışıp binbir azimle mesleğimde biryerlere gelmek için uğraşırken de bu insanlar benim yanımda yoktu. İkinci Cumhurbaşkanı Talat’ı seçim sürecinde en hararetli şekilde desteklerken o zaman tetikçi değildim Sn Kalyoncu ama kardeşinin işten kaytarıp maaş aldığını yazınca tetikçi oldum, değil mi? Ben ekmeğimin peşindeyim.çocuğumun rızkının peşindeyim. Beni hiç kimsenin eleştirmeye hakkı yok, eleştirenlerinde mazisinin ne kadar kirli olduğunu günlerce yazabilecek bilgi ve dökümana sahibim.

FERDİ BEY İLE ÖZKAN BEY’DEN İNSAN SEVGİSİ ÜZERİNE DERS ALMALISINIZ

Karşılaştık da Sn Kalyoncu ile “çok sinirlisin ömer abi” diye seslendim “para alın ve tetikçilik yapan ve daha bana seslenin?” diye cevap verdi.CTP-BG Genel Eski Başkanı Ferdi Soyer’i Başbakan olduğu hükümette hem de ben yine basın danışmanıyken kıyasıya ve en sert şekilde eleştirenlerden biriydim. Evet yanlış duymadınız. CTP-ÖRP Hükümetinde ben yine danışmandım ve Ferdi beyin yanlış icraatlarını en sert şekilde eleştirdim ama O hoşgörüyle karşıladı her zaman, uzun uzun anlattı yaşanan sorunları. Hala bana konuk geldiğinde ve konuları tartıştığımızda üslubu karşısında etkilenirim. Gerçek bir siyasetçi ve hümanisttir bana göre. Ve hükümeti döneminde bir tek kuruş da rüşvet yememiş kıymetli siyasetçilerdendir.

Keza şimdiki CTP-BG Genel Başkanı Sn Özkan Yorgancıoğlu, en az Ferdi bey kadar insanı seven, değer veren ve eleştirilere ilk bozulsada kolunuza girip şakasını yapıp ortamı yumuşatan bir Genel Başkandır. Çünkü bu insanlar sosyalist felsefenin temelleri üzerine kurmuşlardır hayatlarını. Kardeşleri işten kaytarıp “101 milyar” lira kazanç elde etselerdi, kardeşlerini bir dakika orada tutmayacak kadar da kişilik sahibidirler. Her iki arkadaşınızdan insan sevgisi üzerine ders almanızı tavsiye ediyorum Sn Kalyoncu size. İyi ki CTP-BG Genel Başkanı olmamışsınız. CTP’nin şansı varmış hakkaten.

****************

TUFAN ERHÜRMANA HAKSIZLIK ETMİŞİM

Yenidüzen Gazetesinin gaile ekinin arka sayfasında benim hakkımda çıkan yazıyı dün sert bir şekilde eleştirmiş ve Tufan Erhürman’ı adeta kınamıştım. Erhürman’ın benim için böyle bir yazı yazmış olmasına içerlemiş, adeta kırılmış ve çok kızmıştım. Çünkü aramızda hiç sürtüşme olmadı bugüne kadar. Sayfa da Erhürman ile ilgili bir yazı vardı ve bir etkinlikten bahsediyordu, aynı zamanda bir de fotoğrafı vardı. Benim aleyhime yazılan yazının Tufan hocaya ait olduğunu düşündüm doğal olarak çünkü sayfayı  O’nun sayfası olarak algıladım. Kim olsa öyle algılardı. Tufan Erhürman dün beni aradı ve kesinlikle yazının ona ait olmadığını, o sayfanın uzunca bir süredir FEMA’ya ait bir sayfa olduğunu söyledi bana. Çok kırılmıştı ona açıp sormadan yazdığım için. Bende ona çok kırılmıştım böyle bir yazı yazdığı için. Sayfa dizaynı öyle bir yapılmıştı ki kim olsa bu hataya düşerdi. Aleyhime yazılan yazıda Tufan hocanın imzası olmadığını dün kendisinden öğrendim, kullandığım tüm ifadeleri geri alıyor ve kendisinden özür diliyorum. Dünkü yazımdaki tüm eleştirilerimi FEMA’ya ithaf ederim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31