Bu kızgın yaz sıcağında yine de olaylar durmak bilmiyor.

Bugün de iki konum var.

Birincisi ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Frank Ricciardone’nun Washington’a aktardıkları;ikincisi Yunanistan örneği ile Avrupa Birliği’nin nelere tevessül edeceği…

Haber şu: “Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin tayini ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu’nda yeniden görüşmeye açıldı. Bir yıldır Ankara’da geçici olarak görev yapan Ricciardone’nin büyükelçi atanmasının Senato tarafından onaylanması gerekiyor.
Başkan Barack Obama geçen yıl bir senatörün itiraz etmesi nedeniyle Ricciardone’yi Kongre’nin yasama dönemine ara verdiği bir sırada geçici olarak göreve atamıştı. Bir yıllık geçici sürenin dolmasıyla komisyon, Ricciardone’nin Ankara Büyükelçiliği’ni yeniden görüşmeye başladı. Atamanın bu sefer onaylanması bekleniyor.”

Büyükelçi,Komisyona adeta Türkiye raporu sundu.Haberde uzun uzun işin bu yanı verilmekle beraber,Büyükelçi Ricciardone’nin Kıbrıs konusunda da değerlendirme yaptığı bildirilmektedir.”Kuzey Kıbrıs’ta “Kıbrıslılık kimliği” ağır basmaya başladı” diyen Büyükelçi,Kıbrıs’ta iki liderin görüşmelerini desteklediklerini ve orada masada ciddi parametrelerin olduğunu belirtti.

21 Aralık 1963 tarihinden beri ABD  de öteki güçler gibi Kıbrıs Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve Türk Halkını buna yamamak için uğraş vermektedir.Nitekim bu uğurda KKTC topraklarında bulunan ABD Dışilişkiler irtibat bürosunu ya da ne derseniz deyiniz,Konsolosluğunu kapatarak Rum tarafına geçti.

Herkese de “Kıbrıs(Rum)Cumhuriyeti’ni” tanıtmak için “Buraya gel işlemini yapayım” diyor.

ABD Senatosundan onay bekleyen Büyükelçinin, Kıbrıslılık kimliğinin ağır basmaya başladığını benimseyip savunmasından, KKTC’deki irtibat bürosunun niçin kapatıldığını anlıyoruz.Bizi Ruma itmek esastır.

‘ABD ve İngiltere ve de ötekiler işgâlci Rum ve Yunanlıdan yana çıkarak,Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Rum Cumhuriyeti’ne dönüştürülmesine destek  çıktılar.Milli Mücadele Lideri Denktaş’a konuşan zamanın ABD Büyüklelçisi şimdi 2 bin kişiyi eğittik,bu sayı 20 bin olunca sizin politikanız ortada kalacak” demişti.Her hâlde eğittikleri kişilerin sayısı 20 bini aştı ki şimdiki Türkiye Büyükelçisi Kıbrıslılığın ağırlık kazandığını söyleyerek sonucu böyle görmek istediğini Washington’a aktarıyor.

Büyükelçi Ricciardone’nin Rum tarafındaki Kilisenin yeniden güçlendiğini,Nazi kalıntılarının ne denli organize olduklarını, Komünist Liderin artık ortada bir kukla olarak kalakaldığını görmüyor mu?Bu durumda hangi başarılı görüşmelerden ve hangi başarılı sonuçta söz edebilir.
Büyükelçi Kıbrıs Türk Halkının sessiz çoğunluğunun farkında bile değil…Kıbrıs Türkünü anlamak için yüz fırın ekmek ister.

***

YUNANİSTAN’A DUYUNU UMUMİYE!

Yüzyılın Projesi olarak sunulan Avrupa Birliği(AB),nihayet 2011 yılında çöktü.AB üyesi patron ülkeler,yandaşlarına borç vermek için bile sızlanmaktadırlar.Yunanistan 158 milyar Euroluk kredi paketiyle ikinci kez iflâstan kurtarılırken,Alman Horst Reichenbach “ denetçi Vali” atandı.Yunan basını bu kişiye yetkilerine bakarak “Genel Vali “dedi.Tıpkı bir zamanlar hasta adam dedikleri Osmanlı İmparatorluğu için oluşturulan “Duyunu Umumiye” örneğinde olduğu gibi artık ipler AB yetkililerin elinde.Yunan iktidarı kukla.

Alman Genel Vali(!) 1 Eylül’de  25 kişilik ekibi ile Atina’ya gelerek yönetime el koyacak.Bu ekip AB’nin Yunanistan’a dayattığı mali ve ekonomik programın uygulanmasını deneteyecek ve üç ayda bir Brüksel’e rapor sunacak.

İşte yüzyılın başarılı ve de her ulusa cennet vaad eden projesi iflâslarda.Bu salgın İrlânda’dan başlayıp, Portekiz, Ispanya deyip Yunanistan’a uzanmakta.Arada Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’nin de bulunduğu  bücürleri saymıyorum.

Türkiye bu AB belâsından kılpayı kurtuldu.Eski sömürgeciler,Avrupa dışında sömürülecek sömürge kalmayınca Avrupa’da eski alışkanlıklarını uyguladılar.Ne acı ki bu da yetmedi.Şimdilerde Arap ülkelerinde isyanlara bel bağladılar.Ne de olsa oradan petrol fışkırmakta...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31