20 Ağustos 2016 Cumartesi 14:06
Kilonuza göre su tüketin
banner10

Kış ay­la­rı­nın son­la­rı yak­la­şır­ken ba­har­ da sı­cak­lık ar­tı­şıy­la ken­di­ni gös­ter­di. Bu­nun­la bir­lik­te vü­cut­tan ter ile ön­ce­lik­le sı­vı, po­tas­yum ve sod­yum gi­bi bir­çok mi­ne­ral ka­yıp­la­rı olur. Bu şe­kil­de ter ile kay­be­di­len mi­ne­ral­le­rin ye­ri­ne ko­nul­ma­sı açı­sın­da ay­ran ve so­da tü­ke­ti­le­bi­lir” di­yen  Bes­len­me ve Di­yet uz­ma­nı Tu­ba Ka­yan Ta­pan ki­log­ram ba­şı­na 30 cc su tü­ke­til­me­si ge­rek­ti­ği­ni be­lir­ti­yor. Ta­pan, ba­ha­ra da­ha za­yıf gir­me­nin yol­la­rı­nı şöy­le an­la­tı­yo­r.  Kır­mı­zı ve mor mey­ve­ler de çok cid­di an­ti­ok­si­dan içe­ri­ği bu­lu­nur. Bu be­sin­ler (ka­ra­dut, çi­lek, ki­raz, ahu­du­du, bö­ğürt­len, ya­ban mer­si­ni, mür­düm eri­ği, kı­zıl­cık), vü­cu­du­muz­dan tok­sin­le­ri at­ma­da yar­dım­cı olur­ken öde­min atıl­ma­sı­na da yar­dım­cı ol­mak­ta­dır. Öte yan­dan ara öğün­ler, ana ye­mek­ten 3,5 sa­at son­ra ol­ma­lı­dır. Çün­kü yi­ye­cek tü­ke­ti­mi­ni sı­nır­lan­dı­ran lep­tin hor­mo­nu be­yin­de­ki iş­tah mer­ke­zi­ne dur ko­mu­tu­nu ve­rir.

De­re­ot­lu ca­cık tü­ke­tin: Süt gru­bu ola­rak, ay­ran ya da ke­fir tü­ke­ti­mi, ba­ğır­sak ha­re­ketleri­ni dü­zen­le­ye­cek­tir. Na­ne­li ve de­re­ot­lu bir ca­cık, pro­te­in, kal­si­yum ve po­tas­yum ih­ti­ya­cı­mı­zı kar­şı­la­ya­cak­tır. 

Mey­ve­nin ken­di­si­ni yi­yin: 1 su bar­da­ğı por­ta­kal su­yu için 3 adet por­ta­kal sı­kıl­mak­ta­dır. Bu da gün­lük 3 adet olan mey­ve hak­kı­nı­zı içe­rir. Za­yıf­la­mak is­te­yen­ler, mey­ve su­yu ye­ri­ne mey­ve­nin ken­di­si­ni tü­ke­tin. 

Ana­nas yağ yak­tı­rır: Ana­nas içer­di­ği bro­me­lin sa­ye­sin­de yağ ya­kı­mı­nı hız­lan­dı­rır. Ödem at­ma­ya yar­dım­cı olur

banner22
Son Güncelleme: 20.08.2016 14:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31