Mağusa Belediye Meclisi toplantısında yaşananları dün dile getirmiştik. Yumrukların havada uçuştuğunu yazmıştık. Hatta yanılmıyorsak bu konuya değinen bir tek biz olmuştuk. Bu konu ile ilgili bugün yine sizlere önemli bir haberimiz var. Hani derler ya; yiyenin yanına kalır.! Bu toplantı da yumruğu yiyenler yumruğu yediler diye pek de üzülmediler. Yani; yiyenin yanına kalmadı.! UBP’li belediye meclis üyeleri Ali Yakar’ın yumruğundan değil, UBP’li yetkililerin ilgisizliğinden üzgünler.

Edindiğimiz bilgilere göre; Mağusa Belediye Meclisi toplantısında yaşanan bu olaylardan sonra UBP’li meclis üyelerini hiçbir UBP’li yetkili aramamıştır. UBP Mağusa Belediye Meclis üyesi Tuçe Kirişoğlu geceyi hücrede geçirdi. Dün hiçbir yetkili Kirişoğlu’nu arayıp bir geçmiş olsun bile demedi. Kaldı ki; UBP genel sekreteri Mağusa’da. Yani; UBP’li belediye meclis üyeleri istifanın eşiğine geldi. CTP’lilerden yedikleri yumruk değil, UBP’lilerin ilgisizliğinden istifa edecek duruma geldiler. UBP Mağusa ilçe başkanı Ahmet Eti, UBP genel sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ve UBP’li diğer yetkililer belediye meclis üyelerinin sesine kulak versinler. Yedikleri yumruk değil, ilgisizlik onları üzüyor.

TÖRE’NİN MARİFETLERİ BİTMİYOR

Hangi taşı kaldırsak altından eski Tarım Bakanı Zorlu Töre çıkıyor. Töre; eleştirilmeyi hiç sevmiyor. Aleyhinde yazı yazdınızmı sizden kötüsü yok.! Oysa; gazetecilik öyle birşey ki karşınızda babanızda olsa hata yapmışsa eleştirmek lazım.

Töre; gazetemizi okumadığını söylüyor. Hatta bakan olduğu dönemlerde bakanlığına gazetemizi sokmuyordu. Yetkisi vardı, böyle bir karar almış olabilir. Ama şimdi bu anlatacaklarımızı da etkisiz hale getirebilir mi acaba? Doğrudan gelir desteği ile ilgili hayvancılara bakanlığı döneminde dağıtmış olduğu 5 milyon TL’nin hesabını soralım. Dün gazetemizin manşetinden vermiş olduğumuz bu haberin detayına inmek isteriz. 19 Ocak 2011’de hayvancılara verilen doğrudan gelir desteği acaba yasalara göre uygulandı mı? Ne yazık ki hayır.! Üç aydan beridir sayıştay denetçileri doğrudan destek geliri alan 3900 hayvancı ile temasta. Ne yazık ki; denetçilerin yapmış oldukları incelemelere göre; 5 milyon TL gelişi güzel yandaşlara ödenmiştir. Ölü olana, hayvanı olmayana doğrudan gelir desteği verilmiştir.

Tabi bunun yanında çok hayvanı olana az, az hayvanı olana da çok gelir desteği verilmiştir. Sayıştay denetçileri çok zor ama hummalı bir çalışma sonucunda bir çok gerçeği ortaya çıkaracak ve Zorlu Töre döneminde haksız yere ödenen binlerce liranın yandaşlara gittiği ortaya çıkacak. Eski Tarım Bakanı Zorlu Töre; bizi okumasa da biz onun yanlışlarından söz etmeye devam edeceğiz.

UBP’DE İSTİHDAMLAR İLÇELERİN KONTROLÜNDE

Siyasi partiler halka hizmet için vardır. Ama bizde ne yazık ki siyasi partiler sadece ve sadece kendi yandaşlarına hizmet etmek için vardır. Bu geçmişte böyle idi, bugün yine böyle. İktidara gelen bütün siyasi partilerimiz ne yazık ki; hep aynı mentalitede. Edindiğimiz bilgilere göre; Ulusal Birlik Partisi önümüzdeki günlerde 400’e yakın kişiyi istihdam edecek. Bu istihdamlar ilçelerde belirlenip UBP örgütlerine kontenjanlar verilecek. Hatta kadın ve gençlik kollarına da kontenjan verilecek. 2004’te CTP döneminde işten durdurulan UBP’lilere de gün doğdu. Öncelik hakkı onların olacak. Haydi UBP’liler istihdamlar sizi bekliyor.

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Dr. Faiz SUCUOĞLU; Yıllardır parti içerisinde yaşanan ilçe ve örgütleri pas geçerek istihdam yapma işine Başbakan'la görüşüp anlaşarak dur demişsiniz. Bundan sonra yapılacak istihdamların örgütlerden ve ilçeden geçecek olması parti içinde adaletli bulundu. Tebrikler..

 

Sn.Lemi GALİP; Torun olduktan sonra partiye daha az uğrar olmuşsunuz. Arada bir uğrayın ki özleyenler özlemlerini gidersinler...

 

Sn.Ahmet ULUBAY; GSM'de rekabet iyice kızışmaya başladı. Sektörün içinde olanlar Telsim'in yeni projelerinden bahsediyorlar. Bizler de bekliyoruz...

 

Sn.Hasan TAÇOY; Bilal Ekşi'nin havacılıkta en önemli yerlerden birine getirildiğini biliyor muydunuz? Biz kullanamadık ama Türkiye insan kaynağını en iyi şekilde gördüğün gibi kullanıyor...

 

Sn.Halil İbrahim AKÇA; Paketin bedelini siyasiler, menfaatini de ilerde çocuklarımız görecek demişsiniz. Unutmayın ki paketi uygulamak siyasetçiyi bozabilir... 

 

Sn.Özdal KEREM; Gıda İthalatçıları olarak fonların kalklması için girişimler yapıyormuşsunuz ama birçok ithalatçı hükümetin kararından döneceğine pek inanmıyor..

 

Sn.Mehmet Ali TALAT; Son günlerde yine TV'de görünmeye başladınız. Eroğlu'na yüklenmek sadece bir politika olsa gerek zira çözüm ne Eroğlu'nun, ne de sizin elinizde....

 

Sn.Kutlay ERK; Adaylığınız hayırlı ve uğurlu olsun. Emantçi başkan olup olmama konusunda açıklama yaparsanız kamuoyunu aydınlatmış olacaksınız.

 

Sn.Süreyya GÜRSES; Yeni İlçe Başkanı ve yönetiminin kadın kolları ve gençlik kollarına değer verdiğini daha önce yazmıştık. Olası ilk istihdamda kadınlara kontenjan verildiği duyumları geliyor. Hayırlısı..

 

Sn.Tangör ÖZGÜRGÜN; Enerjiniz ve pozitif yaklaşımlarınıza partililer maşallah diyor. Seçim olsun olmasın herkesin yardımına koştuğunuz gibi heryere de yetiştiğinizi söylüyorlar. Bir de kermeslere macun hazırlayıp katkı koyduğunuzu duyduk.başarılar... 

 

GARGA’YA MEKTUP VAR

 

Sevgili Harun bey;

Önceden mailime cevap verdiğinizden dolayı sizlere ve ekibinize teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.
 
25/04/2011 tarihinde olan olayın özeti aşağıda belirttiğimin aynen aynisidir.
 
Geçen toplantı M/sa belediye başkanı , toplantı çağrısı yaptığında dikkatimizi çeken gündem maddesi GAMABEL şirketinin kuruluşu ve tüzüğün onaylanmasıydı. Tüzügü ana teması ise , M'sa belediyesinin sahip olduğu tüm gayrimenkullerin (yani sabit kıymetlerin bunlarda araçlar , demirbaşlar, araziler binalar vs.) hepsinin yönetimini bu şirkete devrediliyordu.

Bunun üzerine DP belediye meclis üyeleri ile yapıtığımız görüşmede bu tüzüğün geçmesi dahilinde belediyenin sahip olduğu yukarda örnekleri ile belirtilen gayrimenkullerin yönetimini bu şirkete devredildiği taktirde belediye meclisinin haberi olmadan Belediye başkanı ile şirket yöneticileri dilediği gibi istediğini alıp, satabileceği kanısına avukatlarımızın yorumlarınada bağlı kalaraktan tesbit ettik. Bunun üzerine Belediye başkanı Oktay Kayalp ile toplantı öncesi kendi odasında görüşme alınarak, bu göndem maddesinin gündeme bu akşama gelmesi durumunda toplantıya katılmayacağımı grup sözcüsü olarak kendisine beyan ettim.

Bizlere zaman tanınmasını ve bu konuda önerilerde bulunacağımızı belirttim, kendisi ise bu önerileri dikkate alacağını açıkca belirtti. Kısa bir süre sonra aramızda seçtiğimiz temsilci ile CTP belediye meclis üyesi olan (bu şirket kurulması ile ilgilenen meclis üyesi) Saffet bey'e önerimiz olan 6 maddeyi yazılı olarak ilettik. bunlardan en önemli madde olan ise şirket yapacağı herhangi bir faaliyette belediye meclisinin onayını almalıdır maddesinin önerdik. Bunu üzerine Saffet bey bizlere bu maddelerin ekleneceği konusunda söz aldığımızı belirtmek isterim. 25/04/2011 tarihli toplantı çağrısını aldığımızda yukarda belirtilen konuyla ilgili olarak  GAMABEL şirketinin kuruluşu ve tüzüğünün onayı ile ilgili 4'ncü gündem maddesi konuldu. Fakat dosyanın içinde tüzükle ilgili hiçbir şirket kurulumu ile ilgili tüzük bulunmuyordu. Meclis yasasına göre taslak tüzüklerin onaylanmadan önce belediye meclis üyelerine 2 gün önceden gönderilmelidir maddesi olmasına rağmen tüzük ortalarda yoktu.

İlgili tarihde yapılan toplantıda şirket ile ilgili gündem maddesi görüşülmeye başlandığında DP belediye meclis üyesi Türksal İnce bu konuda yorum alarak UBP-DP olarak bizlerin değişiklik maddeleri sunduğumuzu ve bu konuda gerekli maddelerin tüzüğe ekleneceği konusunda konsessuz sağladığımızı fakat tüzük ortada olmadığından bundan nasıl emin olabileceğimiz konusunda yorum yaptıktan sonra , CTP belediye Meclis üyesi olan saffet bey , kendisinin gerekli değişikliği yaptığını ve tüzüğün şu anda bilgisayar ortamında olduğu  belirterek şayet bu tüzüğü çok ister isek gidip şirketler mukayitliğinden alabileceğimizi konusunda kaba bir tavırla belirtti. Bunun üzerine UBP'li diğer arkadaşların yaptığı tüzük konusundaki olumlu girişemlere rağmen bu tüzüğün o akşam masaya konmadan onay istenmesine hala daha bir mantık yürütemediğimi belirtmek isterim. Bunun üzerine ben saffet bey'e bu tüzük bilgisayar ortamında ise niye print alınarak meclis üyelerine sunulmadığını sordum.

Bunun üzerine Saffet bey bana ağza alınnmayacak küfürlerle geri döndü. Bunun üzerine ben ,Oktay Bey'e dönerek 'SAYIN BAŞKAN MECLİS ÜYENİZ KÜFÜR VE TEHDİT EDİYOR LÜTFEN BUNLAR KAYITA ALINSIN VE BURAYA POLİS ÇAĞIRIN DEDİM' Saffet Bey bunun üzerine masaya tutup UBP gurubunun üzerine savırarak darp etme girişiminde bulundu. Yaşanan arbedede CTP belediye Meclis Üyesi Olan Ali Yakar arkadan dolaşarak bana yumruk attı. Bu olayların üzerine polis gelerek Ali Yakar ve Saffet Bey'i tutuklayarak karakola götürdü. Ben ise kendi aracım ile M'sa Devlet Hastenisine giderek darp raporu aldım ve davacı oldum. Herşeye rağmen bizler M'sanın Modern ve Çağdaş bir şehir olması için senelerdir uğraş veriyoruz. Bu tür olayların yaşanmasını kınıyoruz.
 
Saygılarımla
 
Tuğçe Kirişoğlu
UBP Belediye Meclis Ütesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31