Son günlerde yapılan yeni yıl baloları artık can sıkmaya başladı. Yeni yıl balosu yapılmasın demiyoruz. Elbette çalışanların da yeni yılı kutlamak en doğal hakları. Koskocaman bir yıl geçti, yeni yıla girilecek yılın yorgunluğunu bir şekilde herkes atmak ister. İyi güzel de, bu yeni yıl baloları mesai saatleri dışında yapılsa daha doğru olmaz mı?

Dün Girne’den kalkıp Lefkoşa’ya  Araç Kayıt Dairesi’ne giden bir vatandaşımız neredeyse sinirden patlayacaktı. Vatandaşımız Lefkoşa’daki Araç Kayıt Dairesi’ne geldiğinde, kapının üzerinde kocaman bir yazı “yeni yıl yemeği dolayısı ile kapalıyız” yazıyordu. Bu yazıyı siz görseniz güler misiniz ağlar mısınız? Mesai saatlerinde yeni yıl kutlamaları nedeni ile devlet dairelerimiz kapanıyor. Allah aşkına devlet ciddiyeti bu mu? Devlet dairelerinin laçka olduğunu biliyorduk da bu kadar olacağını tahmin etmiyorduk. Ne demek yeni yıl yemeği dolayısı ile kapalıyız.? Oradaki sorumlu kişilerin devlet anlayışı bu mu? Üstelik de Araç Kayıt Dairesi gibi bir dairede oluyor bu rezillikler? Diyeceksiniz senede bir gün memurun da hakkı yok mu eğlenmeye? Yukarıda da belirttiğimiz gibi elbette ki var. Ama bunu ya mesai saatleri dışında, ya da hafta sonu organize edebilirler. Bunu yapmaya kimin yetkisi veya kimin hakkı var?

Bir vatandaş Girne’den çıkıp Lefkoşa’ya geliyor, dairenin hizmet vermediğini görüyor ve bize telefon açıp şikâyet ediyor. Haksız mı bu vatandaşımız.? Bir de düşünün ki bu vatandaşımız gibi birçok vatandaşımız daha yeni yıl yemeğinden dolayı mağdur olmuştur. Kimse bize kızmasın, ne de bizi yanlış anlasınlar.? Bunu yapmaya kimsenin hakkı ve yetkisi yoktur. Umarız ilgili dairelerin bakanları bu tatsızlıklara bir hal çaresi bulurlar. Personel yemek yiyecek diye devlet dairesi kapatılamaz.

GARGA’DAN AL HABERİ

KIB-TEK’DE TERFİLER VERİLDİ

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda terfi bekleyenler en nihayet muratlarına erdiler. Geç oldu ama yine de beklenti içerisinde olanlar 1 Ocak 2012’den itibaren geçerli olmak üzere yeni görevlerinde hizmet verecekler. Hatırlayacağınız gibi terfiler konusunda defalarca yazı yazdık, memnun kalmayanlar UBP’deki Milletvekillerine başvurdu. Terfiler verildi verilecek derken,  Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun yapılan itirazlardan dolayı terfileri bir müddet dondurdu. Ama nereye kadar? Bir şekilde bu terfilerin verilmesi gerekiyordu ve nihayet de terfiler 22.12.2011 tarihli 298 nolu karar ile verildi. Buna göre; terfiler 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olacak. Gelin isterseniz KIB-TEK’de terfi alanlara şöyle bir göz atalım. İşte terfi alanlar...

1-Mehmet Salih Gürkan Müdür Muavini,

2- Seyfi Koç Makina Şube Amiri (Teknecik)
3-Yasar Davrandı İsletme Şube Amiri (Teknecik)
4-Hasan Borucu Makina Şube Amiri (Teknecik)
5- Kamil Direl Elek.Elekt.Şube Amiri (Teknecik)
6- Hatice Tatlıcı Muhasebe ve Mali İşler Amiri
7- Şaziye Güvenli İdari ve Personel Şube Amiri
8-Osman Ernaz Tüketici İşleri Şube Amiri
9- Hüseyin Damdelen Satın Alma Şube Amiri
10- Osman Aktunç Halkla İlişkiler Şube Amiri
11-Dalman Aydın Baş Mühendis
12- Latif Yücemoz Baş Mühendis

13- Bariş Güneş Baş Mühendis
14- Özlem Özyay Şube Sorumlusu
15-Mustafa Yemenicioglu ""
16-Yılmaz Bertan ""
17- Erdal Çağer ""
18- Yusuf Semai ""
19- Olcay Zaifoglu ""
20- Aytaç Pergamalı ""
21- Latife Demirer ""
22- Cemil Safkara ""
23- Önder Akkargiki ""
24- Kamil Özinal ""
25- Dilaver Bilgen "
26-Sener Zaifoğlu Yüksek Tekniker
27- Mustafa Kayıkcı Yüksek Tekniker
28- Kamil Borucu ""
29-Ayhan Kurtarıcıeller ""
30- Serhan Akdeniz ""

31- Tevfik Talhaoğlu Tekniker
32- Kemak Özikız ""
33- Hasan Karaca ""
34- Hasan Konut """"
35- Feyzullah Serdar """

 

KAYMAK ENFORMASYON DAİRESİ MÜDÜRÜ OLDU

 

Dışişleri Bakanlığı’nda süpriz bir gelişme yaşandı ve en nihayet Enformasyon Dairesi müdürü önümüzdeki günlerde atanıyor. Önümüzdeki günlerde diyoruz çünkü Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün yeni Enformasyon Dairesi Müdürü olacak olan kişinin yazısını yazdı ve şu anda Cumhurbaşkanı’nın imzasını bekliyor.

 

Bize gelen bilgilere göre; yeni Enformasyon Dairesi Müdürü Deniz Kaymak olacak. Hani derler ya; kime niyet kime kısmet. Deniz hanım için de aynen öyle oldu. Enformasyon Dairesi Müdürlüğü görevini başkaları bekliyordu. Üstelik de Deniz Kaymak’ın adı hiç geçmiyordu, çünkü onun bir görevi vardı. Kaymak protokol müdürü, protokol müdürü olduğu için kimse onun protokol müdürlüğünden Enformasyon Dairesi Müdürlüğü’ne geçeceğini düşünmüyordu. Dışişleri Bakanlığı personeline bir yerde süpriz oldu. Hatırlanacağı gibi bundan tam altı ay önce emekli olan Sermed Emin’in yerine kim Enformasyon Dairesi Müdürü olacak? diye bu sütunlarda yazılar yazdık. Hiç hesapta olmayan ama aldığımız bilgilere göre; çok başarılı olan ve bu görevi laiki ile yerine getirebilecek bir isim. Evet Deniz Kaymak Protokol Dairesi Müdürlüğü’nden Enformasyon Dairesi Müdürlüğü’ne getirildi.

 

YÖNLÜER PROTOKOL MÜDÜRÜ OLUYOR

 

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Protokol Dairesi Müdürlüğü görevinden ayrılacak olan Deniz Kaymak’ın yerine kim Prortokol Dairesi müdürü olacak? İşte bu sorunun cevabını bulmak için dün gün boyu Garga’larımız Dışişleri Bakanlığı’nda çok yoğun bir uğraş verdiler. Bize göre; uğraşları da boşa gitmedi. Edindikleri bilgilere göre;  Deniz Kaymak’ın yerine Fahri Yönlüer atanacak. Garga’larımızın araştırmalarına göre; yeni Protokol Dairesi Müdürü bundan böyle Fahri Yönlüer. Ne diyelim; her ikisinede yeni görevlerinde başarılar dileriz.

 

 

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Ahmet ZENGİN;Pazartesi günü sakinliğini korumaya bak. Çakıcı yine rekor denemesi yapacakmış. Bilginde olsun.

Sn. Ahmet BAĞZIBAĞLI; Gördüğün gibi bazıları sana mesaj gönderdiğimiz için kıskanmaya başladı. Ne bilsinler ki; mesajın da bir kalitesi olduğunu bu sayfada öyle herkese mesaj yollanmaz. Kişi mutlaka mesajı hak etmeli mesajı aldıktan sonra da mesajı aldığını hissetirmeli.

Sn Dr.Faiz SUCUOĞLU; Taleplerin çok olacağını ve salonun UBP’ye dar geleceğini garga servisi olarak daha önce yazmıştık. Gördüğün gibi garganın dedikleri çıkıyor. Birçok kişinin ekstra talepleri karşısında çözüm yolları aradığınız ve 150-200 kişiyi de geri çevirmek zorunda kaldığınız söyleniyor. Eee iktidar partisi olunca bu işler böyle oluyor.

Sn.Necdet NUMAN; Bütçe görüşmeleri arasından sıyrılıp Dereboyunda öğle yemeği yemişsiniz. Afiyet bal şeker olsun da Başbakan’la yenen bu yemekte ne konuşuldu doğrusu merak ettik. Söylersen kimseye söylemem merak etme.

Sn.Gökhan GÜLER; Bütçenin bitmesiyle meclisin 10 gündür yaşadığı yoğunluğun bittiği ve normale döndüğünüz söyleniyor. Bu boşluğu değerlendirip biraz meclisi kökten temizletin en iyisi. Baksanıza 10 gündür gelen gidenin haddi hesabı yokmuş diyorlar.

Sn.Mehmet ÇAKICI; Pazartesi günkü genel kurulda görüşülecek sigorta ve af yasalarıyla ilgili 13 saatlik rekorunuzu kırmayı planladığınızı söylemişsiniz. Siz kürsüye çıkmadan ne kadar bardak sürahi varsa toplatın ki malum....

Sn.Hasan SERTOĞLU; Muharrem'in bar'ını beğendin mi? Geceleri oralara takılmaya başlamışsın. Tavsiye edersen söyle biz da uğrayalım...

Sn. Ergün SERDAROĞLU; Bazı kişiler sizin adınızı kullanarak Başbakan’ın gözüne girmeye çalışıyorlar. Lâf aramızda dün bazı milletvekilleri ile bir araya geldiğinizi duyurdular. Pazartesi günü Sosyal Sigortalar yasası ile ilgili muhalefetle birlikte hareket edeceğinizin sinyallerini verdiler. Yani birileri başbakanın gözüne girsin diye sizi kullanıyorlar bilginiz olsun!

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31