“ Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, ben de artık ülke genelinde bir takım tasarruf tedbirlerinin alınmasına inananlardanım. Bunun için de elimden gelen katkıyı koymaya çalışıyorum. Ama benim esas derdim, bu yapılırken adil olarak yapılması, eşit olarak yapılması, acıyacaksa herkesin elinin acıması.”...

...

Bu yazım 15 Eylül 2010 tarihli Emekliden kes, partiliye dağıt!..” başlıklı yazımdan bir alıntıdır.

O yazının konusu vatandaşın maaşından kesinti yapan, her gün resen vergi yağdıran Hükümetin bunlardan elde ettiği paralar ile kendi yandaşlarına kaynak aktarması ile ilgiliydi.

O yazıma konu haberde; Bakanlar Kurulu 03 Eylül 2010 tarihinde bir karar alarak; “KKTC Başbakanlığı’nda, çalışma hayatının düzenlenmesi ve sivil toplum örgütleri ile ilişkiler konusunda her türlü rapor, istatistikî çalışma yapmak için INTEROCEANIC Danışmanlık Ltd. ile bir yıllığına AYLIK 4.000 TL + %16 KDV” sözleşme imzalanmıştı. Şirket ortakları o günkü haberimde resmi evraklar ile açıkladığım üzere UBP nin Lefkoşa bölge sorumlularından MEHMET DARBAZ ve kızı AYTEN DARBAZ.

Şirket o günden bugüne imzalanan sözleşmeye göre devlet bütçesinden 28.000 TL sı ödenek almıştır. Üstelik 28.08.2010 tarihinde kurulan bu şirket Devlet ile 03.09.2010 tarihinde sözleşme imzalamıştır.

Bu sözde şirket bugüne kadar hiçbir çalışma ortaya koymamıştır. Ayrıca devlete hiçbir rapor da sunmamıştır.

Bu da yetmezmiş gibi MEHMET DARBAZ 30.03.2011 tarihinde alınan bir Bakanlar Kurulu ile Sn. MEHMET DARBAZ “Atlasjet Havacılık A.Ş nin KTHY yolcuları için yaptığı seferlerin fiyat tespitini yapmak için görevlendirilmiştir.

Bu olay hükümetin nasıl yönetildiğinin en basit örneğidir. Tarafçılık ve adam kayırmacılığın ise en somut örneğidir. Bakanlık dağıtmak ile uğraşan Hükümet, ihale dağıtımından sonra artık görev de dağıtmaya başlamıştır.

Hükümetin niçin hızla irtifa kaybettiğini merak edenlere ithaf olunur!

 

Günün Karnesi:

Kemal TÜRKER

Tenisçi

10

Güney Kıbrıs’ta yapılan tenis turnuvasında grubunda şampiyon oldu

GİAD

9

Lapta Huzurevi’ne yaptıkları katkı ve bağışlarından dolayı

Sağlık Bakanlığı personeli

8

Kan bankasına yaptıkları kan bağışı dolayısıyla diğer daire ve kamuoyuna örnek teşkil ettiler

Anıtlar Yüksek Kurulu

7

Yasal olmayan Liman Casino inşaatını geç de olsa durdurma kararı aldılar

DAÜ Rektörlüğü

1

Bazı yönetici ve personelin internet erişimlerini kapattığı için

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Ersin TATAR, Gemikonağı’na yeni bir serbest bölge yapılması için önerge verildiğini duyduk. Bu konuda ısrarcı bir kaç partilinizin aklına sakın uymayın onlar rant peşinde sizin de başınız ağrımasın.

...

Sayın Türkay TOKEL, diğer bütün küskün vekiller Pazartesi günü meclise girme kararı alırken sizin kesinlikle girmeyeceğinizi ve bunu yüksek sesle duyurduğunuz söyleniyor. Sizin gibi sakin ve mülayim birisini ne yaptılar da kızdırdılar bu kadar?

...

Sayın Derviş EROĞLU, KTÖS yönetimi sizden haftalar önce randevu istemişler ama bir türlü cevap vermemişsiniz. En azından bu yeni yönetime bir çeyrek ayırsanız diyoruz. Sonuçta partiler üstü bir makamda oturuyorsunuz değil mi?

...

Sayın Erçin TEKAKPINAR, Girneli bir esnaf çalışanlarının geçmiş sigorta yatırımlarını yaptığı halde bu çeklerin bir özel muhasebecinin hesabına yatırıldığı tespit edilmiş. Bu konuda bilgi almak için bugün yarın kahvenizi içmeye geleceğiz. Neler oluyor bir de sizden dinleyelim istedik...

...

Sayın Şerife ÜNVERDİ, biz izlemedik ama bir okuyucu, bir televizyon programında ‘ben çalışma hayatından anlamam ama eşim anlar’ dediğinizi iddia ediyor. Lütfen bize bunun doğru olmadığını söyleyiniz!

...

Sayın İlkay KAMİL, UBP olağanüstü bir kurultaya giderse eylemci gurubun başkan adayı olarak sizi göstereceklerini öğrendik. Size bundan bir kaç ay önce söylediklerim bir bir çıkıyor değil mi?

...

Sayın Erdal ÖZCENK, bazı hastalardan şikayet mesajları almaya devam ediyoruz. İddialarına göre son günlerde hastanede tahlil yaptıramıyorlarmış doğru mu? Devlet kaynak aktaramıyorsa lütfen artık bağış kampanyalarına başlayın.

...

Sayın Zorlu TÖRE, bakanlık makamı sona erdikten sonra köy gezilerine devam edeceğinizi ve hatta bunları yoğunlaştıracağınızı öğrendik. İşleyen demir ışıldar, yakında da genel seçim var, doğru bir karar...

...

Sayın Salahi DÖŞEMECİ, günün karnesinde 8 aldınız diye sitem ettiğinizi duyduk. FOGEM böyle çalışmaya devam ederse hiç merak etmeyin yıldızlı 10 bile alabilirsiniz. Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz...

...

Sayın Mehmet TANCER, Ali Çetin Amcaoğlu’nun giydiği rugan siyah ayakkabılardan hediye edilirse Pazartesi günü meclise gireceğinizi söylüyormuşsunuz. Aman dikkat edin de ayağınızı vurmasın...

...

Sayın Ferdi Sabit SOYER, dün meclis bahçesinde Yektaoğlu, Çakıcı ve Gökmen ile ağaç gölgesinde yemekte görülmüşsünüz. Kim bilir bu keyifle ne hınzır eylem planları hazırlamışsınızdır değil mi?

...

Sayın Gökhan GÜLER, çocuğunuz hasta olduğu halde iş yoğunluğundan onu doktora götürememişsiniz. Bak sana bir ağabey nasihati, aile her şeyden önce gelir, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın...

...

Sayın Osman DİKER, Sosyal Sigortalar’da yaşanan bir olay üzerine bilgi almak için yakında sizi rahatsız edeceğiz. Telefonumuzu bekleyin, ama cevap vermemezlik yapmayın olur mu?

...

Sayın Ali Çetin AMCAOĞLU, dün aracınızın lastiği patlamış ve tamir edilmesi için bir meslektaşımızdan destek almışsınız. Bir de basın mensuplarını beğenmezsiniz. Öpüp de başınızın üstüne koymanız gerekir değil mi?

...

Sayın Mustafa GÖÇER, doktorunuzun köpek gribi teşhisi koyduğu söyleniyor. Sakın iş adamı gribi olmasın bu? Sağlığınızı bu sıralar çok ihmal ediyorsunuz. Para her zaman kazanılır ama sağlık bir giderse bir daha gelmez...

...

Sayın Fikret KELEŞ, yeni takım elbisenizle dün Maliye Bakanlığı koridorlarında epey dikkat çekmişsiniz. Son günlerde sizde bir imaj değişikliği gözlemleniyormuş. Hadi bakalım hayırlısı...

...

Sayın İsmet ESENYEL, yılan hikayesine dönen OTEM’in ne zaman açılacağından haberiniz var mı? Buraya müdür olarak atanacağınızı biliyoruz ama biraz şunları bir sıkıştırın bakalım.

...

Sayın Dilek KIRICI, yıllar sonra kiradan kurtulmuş ve kendi evinize nihayet yerleşmişsiniz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Bana komşu geldiniz ama ben yakında mahalleden kaçıyorum.        

Günün Fıkrası

 

Kredi kartı

 

Uluslar arası bir toplantı için bir Alman, bir Fransız, bir İngiliz, bir İtalyan ve bir Türk Atina'da tavernaya giderler.
Biraz sonra bir dansöz sahne alır. Alman'ın önüne gelip bel kıvırmaya başlar.
Alman ne yapacağını bilmez. Türk Alman'a para basmasını söyler.
Alman cüzdanını çıkarır ve 100 Euro'yu dansözün sağ sütyeninin içine sokar. Dansöz Fransızın önüne gelir. O da 100 Euro'yu dansözün sol sütyeninin içine sokar.
Sıra ingilize geldiğinde o da 100 Euro'yu dansözün göbeğine yapıştırır.
İtalyan'da 100 Euro'yu dansözün alnına yapıştırır.
Sıra Türk'e gelir. Türk cüzdanını açar bakar ki beş para yok.
Dansöze arkasını dönmesini ve eğilmesini söyler.
Dansöz eğilince külotunu aşağıya indirir ve cüzdanından çıkardığı kredi kartını dansözün popsunun  arasından geçirir ve şöyle der;
-"Çek istediğin kadar!."

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31