Endonezya’nın Bakisi bölgesinde ailesiyle birlikte yaşayan 16 aylık Muhammed Kenzi Alfaro isimli bir bebek fazla kiloları nedeniyle ülke basınının dikkatini çekmeyi başardı. Annesi Pitriah’ın bebeğini taşımak için bir el arabası kullandığı görüntülerin çekilerek sosyal medyada paylaşılması üzerine Alfaro bir anda popüler oldu. Ağırlığından dolayı ayakta duramayan ve yürüyemeyen Alfaro’yu artık ailesi bile kucağında taşımakta zorluk yaşadığını belirterek yardım istedi.

BABASININ KIYAFETLERİNİ GİYİYOR

Avrupa'nın rüzgar yatırımları son yılların en düşük seviyesine geriledi Avrupa'nın rüzgar yatırımları son yılların en düşük seviyesine geriledi

Anne Pitriyah, Alfaro’nun yaşıtlarına kıyasla hareket edemediğini belirterek, “Sadece ayağa kalkabiliyor ve birkaç saniye içinde dengesini kaybediyor. Bebek kıyafetleri üzerine uymuyor. Babasının bedeni küçük olduğu için ona babasının tişörtlerini giydiriyorum” dedi.

Bebek bezlerinin Alfaro’ya uymadığını dile getiren anne, “Onun bedenine uygun bezi bulma konusunda çok zorlanıyoruz. Hem de bezleri çok pahalı oluyor. Bu nedenle tasarruf sağlamak için sadece geceleri uyurken altını bağlıyoruz” diye konuştu.

Doğumunda kilo alım süreci sağlıklı bir şekilde ilerlemesine rağmen ilk yaşını doldurduktan sonra hızla kilo almaya başlayan bebek sağlık durumunun kontrol edilmesi hastaneye yatırıldı. Kilo alma nedeni henüz kesin olarak bilinmezken Sağlık Bakanı Budi Gunadi Sadıkin, yetkililere vakayı izleme ve tedavi sağlama talimatı verdiğini söyledi.