Avustralya Haberleri

Avustralya haberleri ve güncel Avustralya gelişmeleri, Avustralya ile ilgili tüm video, Avustralya fotoğrafları ve Avustralya haberleri Gündem Kıbrıs Gazetesi - Kıbrıs Haber sitemizde


DÜNYA

Avustralya'da koridorda çıplak koşarak uçuş görevlisine vuran ve kokpitin kapısını yumruklayarak uçağın dönmesini isteyen yolcu, ortalığı birbirine kattı.

KIBRIS

Avustralya'da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Toplum Merkezi Victoria binasını ziyaret ederek, tadilatının sürdüğü merkezin sembolik açılış...

KIBRIS

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türklerinin Avustralya'daki 80. Yılında kültür ve gelenekleri yaşatmak amacıyla Sydney’de düzenlenen festivalin açılışına katıldı.

DÜNYA

Avustralya’nın Sidney kentindeki bir kilisede bıçaklı bir saldırı gerçekleşti. Piskopos dahil çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

DÜNYA

Avustralya'nın güneydoğusundaki Victoria eyaletinde 22 Şubat'ta başlayan orman yangınları "felaket" seviyesine çıkarken yaklaşık 30 bin kişiden bulundukları bölgeyi tahliye etmeleri...

DÜNYA

Avustralya açıklarında 1904 yılında 32 mürettebatıyla birlikte batan SS Nemesis, kayıp kargoları arayan ticari bir şirket tarafından bulundu. Okyanus tabanında...

DÜNYA

Avustralya polisi, Noel Bayramı döneminde Avustralya sahillerinde 124 kilogram kokain içeren paketlerin bulunduğunu açıkladı.

DÜNYA

Avustralya’nın Queensland eyaletini sel vurdu.

DÜNYA

Avusturalya’nın Queensland eyaletinde etkili olan şiddetli yağışın yol açtığı sel nedeniyle yetkililer, binlerce kişiye yüksek yerlere taşınmaları yönünde uyarıda bulundu.

DÜNYA

Avustralya hükümetinin, göçmenlik sisteminin "daha iyi işletilebilmesi" amacıyla yayımladığı reformlar, uluslararası öğrencilere vize için daha detaylı dil sınavı yapılmasını öngörüyor.