Yaz aylarında besin güvenliğinin 5 kuralı: Riskli besinler en fazla 2 saat bekletilmeli Yaz aylarında besin güvenliğinin 5 kuralı: Riskli besinler en fazla 2 saat bekletilmeli

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ikinci beyin pili ameliyatı bugün başarıyla gerçekleştirildi.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Çağın Ozankaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ameliyatımızı Sn. Prof. Dr. Tanju Uçar’ın katılımı ile Distoni hastalığının ender görülen bir alt tipi olan Meige sendromlu hastamıza başarı ile uyguladık” ifadelerini kullandı.

Dr. Ozankaya, paylaşımının devamında ise şunları kaydetti:

“Sayın hocamızın tecrübeleri ışığında, değerli meslektaşlarımızın, Nöroşirurji Kliniği, Nöroloji Kliniğinin katkıları ve tüm ameliyathane hemşire, tekniker ve çalışanlarının özverileri ile yine aynı zamanda Anestezi kliniğinin destekleri ve Radyoloji bölümünün katkıları ile, Sağlık Bakanlığımızın da baştan bu yana süren desteği ile Kıbrıs’ta üst düzey teknoloji gerektiren bir vakamızı daha tamamladık.”

Ameliyattan 25 dakika sonra hastayı odasında ziyaret ettiklerini de belirten Ozankaya, hastanın durumunun iyi olduğunu belirtti.

Ozankaya, “Yakın ilgi ve alakalarından ötürü ayrıca Dr. Ferda Selçuk, Dr. Belin Kamiloğlu ve Dr. Mehmet Adıgüzel’e teşekkür ederim. Birlikten kuvvet doğar” dedi.