Alithia gazetesinde yer alan habere göre, Lefkoşa’da 26 yaşındaki bir şahıs, 27 yaşındaki bir kadına çalıştığı evde bıçakla saldırdı ve yaralanmasına neden oldu. Saldırganın da yaralandığı olayla ilgili polis soruşturmasının devam ettiğine işaret edilen haberde, 26 yaşındaki şahsın kendi kendini yaralamasının da ihtimal dışı bırakılmadığı belirtildi.

Gazete, 27 yaşındaki kadının hayati tehlikesi bulunmazken, saldırganın durumunun kritik olduğunu yazdı. Internet sitelerinde bugün yer alan bazı haberlerde ise 26 yaşındaki şahsın hayatını kaybettiği kaydedildi.

Yangın söndürme tüpüyle soygun

Gazete bir başka haberinde, motorlu ve maskeli 3 kişinin, Limasol sokaklarında yangın söndürme tüplerini kullanarak yemek taşıyan kuryeleri soyduklarını belirtti.

Bahse konu şahısların, yangın söndürme tüplerini, 3 yemek taşıyan kuryenin üzerine sıkarak etkisiz hale getirdiği ve para ya da cep telefonlarını çaldıkları kaydedildi. Polisin, olayla ilgili şüpheli gördüğü 19 yaşındaki bir kişiyi tutukladığı belirtildi.

Limasol'da büyük yangın... 5 Uçak müdahale ediyor... Limasol'da büyük yangın... 5 Uçak müdahale ediyor...

Cep telefonu ve uyuşturucu

Alithia gazetesi bir başka haberinde Rum Merkezi Cezaevi’nde dün yapılan aramalar çerçevesinde bir adet cep telefonuyla uyuşturucu madde ele geçirildiğini yazdı.

Habere göre, el konulan cep telefonu ve uyuşturucu madde, daha ileri tetkik için polise gönderildi.