Olay, saat 13.30 sıralarından İznik ilçesi Yeni Sanayi Sitesi girişinde meydana geldi. Hüseyin Zümrüt’ün kullandığı hafif ticari araç, yanına yaklaşan bir başka hafif ticari araç tarafından sıkıştırıldı. Araç sürücüsü, tabancasını çekip Zümrüt’e peş peşe ateş etti. Hüseyin Zümrüt kanlar içinde kalırken, şüpheli ise kaçtı.
İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin kalp masajı yaptığı Hüseyin Zümrüt, kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

KKTC Gaziantep Başkonsolosu Demirel, Adıyaman’da çalışmaların sürdüğünü açıkladı KKTC Gaziantep Başkonsolosu Demirel, Adıyaman’da çalışmaların sürdüğünü açıkladı

KARDEŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ
Polisin yaptığı araştırmada, şüphelinin Orhan K. olduğu tespit edildi. Hüseyin Zümrüt’ün, Orhan K.'nin kardeşi Mustafa Korkmaz’ı 2009 yılında düğününe bir hafta kala, arazi anlaşmazlığı nedeniyle öldürdüğü, bir süre önce de cezaevinden çıktığı belirlendi.

ARAÇTAN İNİP KONTROL ETTİ
Bu arada, saldırı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Orhan K.'nin kullandığı araçla Zümrüt’ün aracını sıkıştırıp yanına yaklaşarak ateş ettiği, ardından da inip durumunu kontrol ettiği görüldü. Polisin Orhan K.'yi yakalamak için başlattığı çalışmalar sürüyor.