Kaza, saat 16.00 sıralarında Mahmutlar Mahallesi Gazipaşa-Antalya D-400 karayolunda meydana geldi. Gazipaşa’dan Alanya yönüne doğru hareket halindeki Ramazan Y. yönetimindeki safari aracı, aynı yöndeki Recep Ö. kontrolündeki otomobille çarpıştı.

Kazada kontrolden çıkan safari aracı takla atarak karşı şeride geçti. Safari aracının üzerindeki turistler etrafa savruldu. İhbarın ardından olay yerine çok sayıda ambulans, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri ağır yaralı kişilere ilk müdahalesini olay yerinde yaptı.

Türkiye için beklediği depremlerin büyüklüklerini söyledi; Tsunami uyarısı yaptı... Türkiye için beklediği depremlerin büyüklüklerini söyledi; Tsunami uyarısı yaptı...

17 KİŞİ YARALANDI
Kazada, safari aracındaki Kazakistan uyruklu Arailmy Nugmanova (34) olay yerinde, Rus turist Olga Zhukova (61) ve Kazakistan uyruklu Symbat Nasipgali (2) kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.
Her iki araçtaki 17 yaralının, 6'sının Türk, 7'sinin İsrail, 2'sinin Rusya ve 2’sinin ise Kazakistan uyruklu olduğu öğrenildi.
Jandarma ekiplerinin kazayla ilgili incelemesi devam ediyor.