Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım gündemdeki konular, Ali Koç'un açıklamaları ve iddialara yanıt vermek için basın toplantısı düzenliyor.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"5 yıl önce kongre sonrası yeni bir hayat kurdum kendime. Ancak basın ve Fenerbahçe camiası beni rahat bırakmıyor. Ben daha mutlu yaşamak için emekli oldum. Ali beyi seçen 16 bin kongre üyesi ortada yok. 5 senedir verilen sözler nerede? Fenerbahçe'yi getirdikleri yer çok acı. Ali beyle bu iş yürümez. Ali Bey'in şahsıyla bu iş yürümez. Bu yönetimin gücü yok, yetersiz, Bizim kongre çağrımız güven oyu alınmasını sağlamaktı. Güven oyu almazsanız tribünler ayağa kalkacak.

ADAYLIK AÇIKLAMASI

2024 seçimlerinde adaylar çıkmalıdır, çıkacaktır. Biz de buna destek olacağız. Fenerbahçe başkansız kalmaz. Kimse görev almaktan kaçınmaz. Ali bey ya kongre yap ya da bunu konuyu kapat. Aday çok rahat çıkar. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım.

Bizim o zamanki dolar ve euro borcumuz o kadar değildi ki... Bundan sonra da bu konuda kim yanlış açıklama yaparsa, onu mahkemeye vereceğim. Namuslu ve şerefli olsunlar.

612 milyon euro diyorlar. Bu kadar mal varlığını kim yaptı? Stada ne kadar para harcadık? Gökten inip oraya konmadı. Topuk Yaylası'nı kim yaptı? Bunları satsan ne kadar para edeceği ortada. Bunları niye konuşmuyorsunuz?

"Erol Bilecik, Burhan Karaçam yalan söylüyor. Ali Koç da bunlara inanıp konuşuyorsa o da yalan söylüyor."