Ulusal Birlik Partisi (UBP) 25 Haziran’da yapılacak olan ara seçime yönelik bugün ‘Aday Tanıtım Etkinliği’ düzenlendi.  

Ulusal Birlik Partisi’nin 25 Haziran’da yapılacak ara seçimdeki Milletvekili Adayı Ali Başman, bu akşam Lefkoşa’da düzenlenen etkinlikle partililerle bir araya geldi.  

Golden Tulip Otel’de yer alan etkinliğe, UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, bakanlar, milletvekilleri, UBP’ye gönül vermiş vatandaşlar katıldı. 

Üstel ve Başman alkışlar eşliğinde salona gelirken, yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı; sloganlar eşliğinde salondaki yerini aldı.  

GARDİYANOĞLU 

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Sadık Gardiyanoğlu, gecede partililere hitaben yaptığı konuşmada Ali Başman için destek istedi, seçim zaferinin yakın olduğunu söyledi. 

Gardiyanoğlu, “Bu seçimi hep birlikte UBP’nin güneşi gibi sımsıcak, adı gibi birlik içimde sonuçlandırmaya hazırız” dedi. 

Gardiyanoğlu, “Son 3 hafta kapı kapı gezeceğiz, sıkmadık el bırakmayacağız. Sandıklara sahip çıkacağız ve 25 Haziran’da zaferi hep birlikte Sarayönü’nde kutlayacağız” diye konuştu. 

HASİPOĞLU 

Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu da Ali Başman’ın adaylığının ülke siyaseti için çok değerli olduğunu söyledi 

Hasipoğlu, “Bir vekil deyip geçmemek lazım. 25 vekile, meclisin yüzde 50’sine sahip olması UBP’ye rağmen bir kararın geçmemesi adına bu bir vekillik önemlidir” dedi. 

Hasipoğlu, yerel seçimde hükümeti deviremeyenlerin,  şimdi bir vekil üstünden gövde gösterisi yapmak istediğini ifade ederek, “UBP buna izin vermeyecek. Yağma yok. 25 Haziran’da 25’inci vekili alacağız. Gücümüze daha da güç katacağız” dedi.  

Hasipoğlu, KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için Anavatan Türkiye ile yola devam edeceklerini vurguladı. 

BAŞMAN 

UBP Milletvekili Adayı Ali Başman da adaylığının gündeme gelmesinden itibaren kendisine gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür ederek sözlerine başladı. 

Ülkenin en büyük siyasi partisinden aday gösterilmekten onur duyduğunu vurgulayan Başman, 25 Haziran’da 25’nci Milletvekili seçilmesi için canla başla çalışmaya başladıklarını söyledi. 

UBP’nin adına yakışır şekilde, salondaki birliğin sandığa yansımasıyla başarının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Başman, şöyle devam etti: 

“Hayatımda çok yerler önemli görevlerde bulundum ama bu görev başka bir duygu. Ülkeme UBP sayesinde, siyaset yoluyla hizmet etmek iiçin heyecanlıyım.  

Bir KKTC sevdalısı olarak, vatansever olarak, birikimimi, ülkemiz adına, kullanmak istiyorum. 25’inde 25’inci Milletvekili olarak, mecliste, sokakta, sizlerle sizin için çalışmaya başlayacağız. Gücümüze güç katacağız. Ülkemizi, aydınlık yarınlara ulaştıracak adımlara katkı koyacağız. 

Bize güvenin; partimize güvenin. 25’nci Vekil, 2027’de tek başına iktidarın kapısını açacaktır Bir olsun bizim olsun değil… Öyle bir kazanalım ki, bundan sonra karşımıza çıkanlar iki defa düşünsün.” 

ÜSTEL

Etkinlikte konuşan UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ünal Üstel, “Size önemli mesajlar vereceğim...” dedi, şöyle devam etti: 

“Göreve geldiğimiz günden beridir halkımıza ne söz verdiysek yerine getirmek için tüm şartları zorladık. Birlik beraberlik içinde bu ülkenin yeniden şekillenmesini istedik. Pandemi süreci, Rusya Ukrayna savaşı dövizdeki dalgalanmalar derken duran çarkları çevirmek için birlik içinde hareket ettik. Bu ülkenin önünü açmak için var gücümüzle çalıştığım meclisin tozlu raflarında bekleyen yasaları bir bir geçirdik. Önce belediyeler reformunu hayata geçirdik ve belediyelerimize güç kattık. Sizlerin desteğiyle UBP sandıktan bir numara çıktı. Biz durmadık, tekrar yasaları ele aldık ve bugüne kadar organize sanayi bölgelerimizde yaşanan sıkıntılar vardı bunları çözmek için yine organize sanayi bölgeleri yasasını geçirdik. Sanayimize güç kattık. Ne söz verdiysek bir bir yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Enflasyon oldu, hayat pahalılığı oldu, çalışanlarımızı enflasyon altında ezdirmedik, çalışanlarımıza güç verdik. Yapacak daha çok işimiz var ama bu işleri yapmak için istikrara da ihtiyaç var ve biz uzun zamandır ülkemizde yaşanmayan istikrarı kurduğumuz koalisyonla yakaladık.” 

"BAZILARI MUTLU OLAMADI AMA BİZ DURMADIK"

Başbakan Üstel, “Bir senede yaptıklarımız ortada bazıları bu yaptığımız icraatlardan mutlu olamadı ama biz koalisyon ortaklarımızla durmadık, yola devam ettik” ifadelerini kullandı.  

"ÇOCUKLARIMIZIN OKULLARINI YENİLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

“Bütün bunları yaparken ülkeye güç katmaya devam ettik” diyen Üstel, açıklamasında şunları kaydetti: 

“Bütün bunlara rağmen yaşanan 6 Şubat depreminden ötürü Türkiye'de kaybeden insanlarımıza ve kaybettiğimiz kendi insanımıza tekrardan baş sağlığı diliyorum. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren ne lazımsa ortaya koyduk, hiçbir şeyden kendimizi soyutlamadık. Şampiyon meleklerin anısını yaşatmak için elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Sizler için buradayız, istikrarı yakalamak için buradayız. Depremden sonra olası bir depreme karşı ülkemizi hazırlamak için kolları sıvadık. Okullarda birinci taramayı yaptık, şimdi ikinci taramayı yapacağız. Mali kaynakları zorlayarak çocuklarımızın okullarını yenilemeye devam edeceğiz. Bugün meclisten öğretmenler değişiklik yasa tasarısını geçirdik. Mecliste miting vardı. Biz kimsenin haklarını kısıtlamıyoruz, kimsenin haklarını elden almıyoruz ama çocuklarımız bizim en kıymetlilerimiz. Eğitim bizim vazgeçilmezimiz. Bir olduk bir yumruk olduk ve geleceğimize güç kattık. Sağlık alanında yola aynı şekilde devam ediyoruz. Yeni hastanelerle sağlığımıza da güç katıyoruz.”