AVCI’DAN SÜRÜCÜLERE UYARI… Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, yollarda yol güvenliğinin her geçen gün azaldığına dikkat çekerek, 5 günlük Kurban Bayramı süresince tüm araç sürücülerini uyardı. Gündem Kıbrıs’a konuşan Avcı, yaz mevsiminden dolayı aniden artan sıcaklıklara da dikkat çekerek, “Sıcakların artması insanların trafikteki tahammül seviyesini ne yazık ki düşürdü. Gündüzlerin uzamasıyla alkol kullanımı da arttı hatta had safhaya çıktı. Sürücüler özellikle Kurban Bayramı’nda çok ama çok dikkatli olmalı” diye konuştu.

“BU YOLLAR SÜRAT KALDIRMAZ, KAZA GETİRİR”… Bayram tatilinde eğlence yerlerine gidişlerin de çoğalacağına dikkati çeken Avcı, bu durumun uykusuz, alkollü ve aceleci araç kullanmayı tetikleyeceğini belirterek, yolların sürat kaldırmadığını ve her şekilde kazaya davetiye çıkardığını vurguladı.

“Çocuk dilenciliğinin önüne geçilmesi için dairemiz gerekeni yapacak” “Çocuk dilenciliğinin önüne geçilmesi için dairemiz gerekeni yapacak”

“EMNİYET KEMERİ TAKMAYANLARIN SAYISINDA ARTIŞ VAR”… Son zamanlarda meydana gelen trafik kazalarında, emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcuların arttığının tespit edildiğini de kaydeden Avcı, “öne ya da arkaya oturun, hiç fark etmez. Mutlaka emniyet kemeri bağlı olmalı” diye konuştu.

“BAYRAM KARA GÜN OLARAK AKILLARA KAZINMASIN”… Avcı, konuyla ilgili olarak konuşmasının devamında, “Önce kendinizi sonra ailenizi sevin ve aracınızı ona göre kullanın. Bununla da kalmayın, karşıdan gelenin canını da düşünerek o direksiyona oturun. Özellikle alkol almışsanız aracınızı alkol almayan bir başkası kullansın. Siz arka koltuğa oturmayı da bilin. Bayramı topluma zehir etmeyin, Kurban Bayramı akıllara kara gün olarak kazınmasın…” ifadelerini kullandı.

PELİN YÜKSELAY GÜNDEM KIBRIS ÖZEL HABER