Spor Toto Süper Lig'de ertelenen maçta Beşiktaş ile Fraport TAV Antalyaspor maçında Beşiktaş Kulübü'nün Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle başlattığı "Bu oyuncak sana arkadaşım" kampanyası taraftarlardan destek gördü.

Siyah-beyazlıların Vodafone Park'ta Fraport TAV Antalyaspor ile oynadığı karşılaşmada tribünlerden binlerce oyuncak sahaya atıldı.

İlk depremin yaşandığı saat olan 4.17'ye ithafen maçın 4.17'inci dakikasında oyun durdu ve Beşiktaşlı taraftarlar, deprem bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere yanlarında getirdikleri binlerce peluş oyuncağı tribünlerden sahaya gönderdi.

Beşiktaş'ın resmi Twitter hesabından oyuncakların tribünlerden sahaya gönderilme anları paylaşıldı.

Oyuncakların atıldığı esnada stat hoparlöründen 'Bir başkadır benim memleketim' şarkısı çalınırken, skorbordda da 11 ilin plaka kodu sergilendi.

İki takımın yedek kulübesindeki oyuncular da görevlilerle birlikte sahaya atılan oyuncakların toplanmasına yardımcı olurken bazı futbolcuların duygulandığı görüldü. Deprem bölgesi takımlarından Gaziantep FK'den Beşiktaş'a kiralık olarak gelen Alexandru Maxim'in gözleri yaşardı.

Siyah-beyazlı tribünlerden aynı esnada üzerinde "Batıdan doğuya bu camia arkanızda! Başımız sağ olsun" yazılı pankart açıldı.