Görüşmede, MS hastalarının geçmişten gelen sorunları, güncel zorluklar ve geleceğe yönelik planlamalar üzerinde detaylı bir değerlendirme yapıldı. 

Bakan Dinçyürek, MS hastalığı konusunda farkındalığın artırılmasının önemine vurgu yaparak, kronik hastaların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmanın büyük önem taşıdığını belirtti. 

Bu kapsamda, bakanlık olarak göreve geldikleri ilk dönemde engellilerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla bir komite kurduklarını ve kronik hastaları ve yaşlı mağdur hastaları da bu çalışmalara dahil ettiklerini ifade etti. Dinçyürek, Engelli bireylerin ve kronik hastaların başta poliklinik hizmetlerini daha kolay hizmet alabilmeleri için çalışmaları olduğunu belirtti. 

Dinçyürek, önümüzdeki günlerde komitenin çalışmalarını kamuoyu ile palaşacaklarını, Bakanlık olarak, kronik hastalıklarla mücadelede hasta ve ailelerine yaşattığı stresin farkında olduklarını ve hastaların daha iyi şartlarda sağlık hizmeti alması için ellerindeki bütün imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

MS Hastaları Derneği'nin ziyaretinden dolayı teşekkürlerini ileten Bakan Dinçyürek, hastaların karşılaştığı sorunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını ve her zaman hastaların yanında olacaklarını, hastalarımıza daha iyi şartlarda sağlık hizmeti sunmannın hepimizin öncelikli görevi olduğunu belirtti. 

Düşük kalorili yapay tatlandırıcı "ksilitol", kalp krizi ve felce neden olabilir Düşük kalorili yapay tatlandırıcı "ksilitol", kalp krizi ve felce neden olabilir

Dernek Başkanı Hançerli, 30 Mayıs Dünya MS Günü'nde farkındalık yaratmak amacıyla randevu taleplerini kırmayarak kendisiyle görüşen Bakan Dinçyürek'e teşekkür etti. Hançerli, görüşmede var olan sorunlarını aktardıklarını ve Dinçyürek'in tüm ekibiyle kendilerini dinleyerek sorunlarına çare bulma konusunda kararlılığını göstermesnin memnuniyet verici olduğunu vurguladı.