Beyin kanaması geçiren gazeteci Tolga Akyıldız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Akyıldız'ın vefat haberini Mesut Yar, "Erhan ustama çok selam söyle. Erken gittin be Tolga. Nur içinde yat kardeşim." sözleriyle duyurdu.

Tolga Akyıldız 1973'te İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni ve Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Gazetecilik mesleğine 1987 Yılı'nda Hey Dergisi'nde başladı. 1993-1997 arasında GO (Genç Olmak) Dergisi, Akşam Gazetesi, Health&Shape ve Anne&Çocuk Dergilerinde editörlük yaptı. 1997 Yılı'nda Blue Jean Dergisi'nde Yayın Yönetmeni olarak görev alan gazeteci 2000 Yılı'nda Blue Jean ve Hey Girl Dergisi'nin Yayın Direktörlüğü'nü üstlendi.2000-2007 Yılları arasında bu dergilere ek olarak Max, İstanbul Life ve Auto Show Dergilerinin de yayın direktörlüğü görevini yürüttü.

2004-2010 Yılları arasında D.R.U.M., MySpace Türkiye, Rock'n Dark Müzik Yarışması, Avea gibi marka ve etkinliklere danışmanlık yaptı.

2012 Yılı'nda Nova Medya Yayıncılık'ta Genel Koordinatörlük görevini üstlendi. Cosmopolitan, Elele, Biba, Marie Claire, Touch İstanbul Dergilerinde köşe yazıları ve röportajları yayımlandı. 2010 Yılı'nda Milliyet Gazetesi Cadde Eki'nde kaleme almaya başladığı Sokak Çocuğu adlı köşesini 4 yıl sürdüren yazar; Esquire ve 46 Dergileri için köşe hazırladı. Tolga Akyıldız aynı zamanda müzisyenler ve markaları bir araya getiren projeler üreten müzikmentor adlı yapının kurucusuydu. İlk öykü kitabı "Özür Dilerim Çok Sevdim" 2014 yılında yayımlanmıştı.