Çiğdem Aydın

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Demokrat parti genel Başkanı Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ve diğer bakanların bayram programı belli oldu. Başkanı Hüseyin Özgürgün ve Başbakan Yardımcısı Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kurban Bayramı’nı Kuzey Kıbrıs’ta aileleri ile birlikte geçireceklerini söyledi. Diyalog’a konuşan kabinedeki bakanlar da bayramda tatil yapmayacaklarını, ülke meselelerinin çözümü yönünde çalışmaya devam edeceklerini belirtti. UBP-DP koalisyon hükümeti üyelerinin bayram tatili hakkındaki görüşleri şu şekilde oldu:  

Hüseyin Özgürgün (Başbakan): Ülkedeyim. Bayram tatili bizim için tatil değil tabi ki çalışmaya devam edeceğiz. Fakat aile büyüklerimiz dostlarımızla da bir arada olacağım. Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlarım kazasız, sorunsuz, sağlıklı birlikte huzur içerisinde bir bayram geçirilmesini dilerim. 

Serdar Denktaş (Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı): Ülkede olacağım. Kurban Bayramını gelenek ve inançlarımıza göre yaşayacağız. İlk olarak tabi ki aile büyüklerimiz ziyaret edilecek babam ve kabir ziyaretleri, eş dost akrabalar ve halkımızla birlikte bir bayram geçireceğiz. Ben tabi ki tüm halkımızın Kurban Bayramını kutluyorum. Herkese hayırlı sağlıklı huzurlu bir ömür ve bayram diliyorum. 

Tahsin Ertuğruloğlu (Dışişleri Bakanı): Bayramlarda genellikle bir iş için yurt dışında değilsem her zaman ülkedeyim. Aile ziyaretleri eş dost ile birlikte olacağım zaten başka ne isteyebiliriz ki, sevdiklerimiz sağlıklı huzurlu olsun yanımızda olsun yeter. Ülke sorunları ile de ilgilenmeye, çalışmaya devam edeceğim. Tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı kutlu olsun. Sağlıklı birlikte huzur içinde bir bayram temenni ederim. 

Kutlu Evren (İçişleri Bakanı): Bayramda ülkedeyim. Evimde ailemle sevdiklerimle birlikte olacağım. Tabi bayram ziyaretlerimizin yanı sıra ülke sorunları ve halkın sorunları ile de ilgilenmeye çalışmaya devam edeceğim ben de, çalışma arkadaşlarım da. Bu kadar güzel bir ülkemiz varken, bu kadar güzel bir halkımız varken elbette ki kendi ülkemizde kendi insanımız ve sevdiklerimizle bizi sevenlerle birlikte geçireceğiz. Özellikle bu özel ve maneviyatın en üst düzeyde hissedildiği birlik ve beraberliğimizin perçinlediği günlerdir bayramlar. Tüm halkımızın Kurban Bayramını kutluyorum.

Kemal Dürüst (Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı) Biz ailece bayramı ülkemizde ailemizle büyüklerimizle halkımızla geçireceğiz. Bu gibi özel günlerde ülkemizde olmak ve aile büyükleri ile halkımızla buluşmak dostlukları pekiştirmek, birliktelikleri güçlendirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve bayramda da ziyaretlerimizi yaptıktan sonra elbette çalışmalarımızı yürüteceğiz takip edeceğiz. Sadece bayramlarda değil her zaman kazasız sorunsuz bir ömür diliyorum. Sizler aracılığıyla da tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramını en samimi duygularımla kutlarım. 

Özdemir Berova: (Milli Eğitim ve Kültür Bakanı): Bir hafta önce kısa bir tatil yaptım ve özellikle bu gibi özel günlerde ailemle sevenlerim ve sevdiklerimle ayrıca sevdiğim ait olduğum yerde geçirmeyi isterim. Tabi sadece bayram ziyaretleri değil işlerimizi de yapacağız. Biliyorsunuz eğitim yılı açılıyor. Biraz yoğun bir döneme girmek üzereyiz. Yani bayramda da çalışmaya devam edeceğiz. Tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar herkese sağlık ve mutluluk dilerim. 

Sunat Atun (Ekonomi ve Enerji Bakanı): Bayramda evdeyiz büyüklerimizi ziyaretlerimiz olacak, kabir ziyaretlerimiz var. Memleketten bir yere gitmeyeceğiz. Halkımızla bayramlaşacağız. Ben tüm İslam âleminin bu kutsal bayramını kutluyorum. Kurbanlarımızı unutmayalım. Hayırlı kazasız mutlu bayramlar dilerim. 

Fikri Ataoğlu (Turizm ve Çevre Bakanı): Ülkedeyiz ailemle birlikte geçireceğim. Aile ziyaretleri aile yemekleri halkımızla bayramlaşma ve tabi ki çalışma iş yapmakla oluşturduk bayram programımızı. Ben tüm halkımızın bayramını en samimi duygularımla kutlarım ve bayram ve benzeri tatilleri de ülkemizde geçirmelerini ülkemiz otellerini tercih etmeleri çağrısında bulunmak istiyorum. En güzel doğa, en güzel coğrafya bizim ülkemizdedir. İnsanımızın misafirperverliği ile de en güzeli yine kendi ülkemizdir. Her bütçeye uygun konaklama tesisleri de burada. Ama şunu belirteyim, bayramlar kendi kültürümüz ve inançlarımıza göre kutlanmalıdır. Bu tür günleri de salt tatil gibi görmemeliyiz. Herkese mutlu huzurlu kazasız bir bayram diliyorum. 

Nazım Çavuşoğlu (Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı): KKTC de olacağım. Ailem ve dostlarımla birlikte kutlayacağım. Büyüklerimizi ziyaret, halkımızla bir arada olacağız. Tüm  halkımızın sağlıklı kazasız ve sevdikleriyle birlikte olacakları bir bayram diliyorum. 

Faiz Sucuoğlu (Sağlık Bakanı): Biz genelde böyle özel günlerde ailemizle birlikte ülkede zaman geçireceğiz. Tabi bu süreç içerisinde çalışmaya da devam edeceğiz. Aile ziyaretleri ilk olarak büyükler bir iki gün de dinlenip işe devam edeceğim. Tabi bu vesileyle tüm halkımızın ve İslam aleminin bayramını kutlarım sağlıklı, barış dolu ve mutlu bir bayram geçirmek dileğiyle. 

Hamza Ersan Saner (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı): Bayramda memlekette olacağız. Ailece geçireceğiz. Sevdiklerimizle bizi sevenlerle bir Bayram tatili geçireceğiz. Tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlarım birlik beraberlik ve güzelliklerle dolu bir bayram olsun.