Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kayseri'nin İncesu ilçesinde Kıbrıs saati ile 17.16'da 4,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem, deniz yüzeyinin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Deprem nedeniyle bazı mahallelerde panik yaşayan vatandaşlar, sokağa çıktı.

4 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, İncesu ilçesinde saat 18.59'da 4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Sarsıntı 6,98 kilometre derinlikte gerçekleşti.

VALİ VEKİLİ ESMER: İLK BELİRLEMELERE GÖRE BİR OLUMSUZLUK GÖRÜNMEMEKTE 

Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İlk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmemekte olup birimlerimizle irtibatlarımız devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

"Geçmiş olsun Kayseri'm, İncesu merkezli 4,4 büyüklüğündeki deprem sonrası şu an bulunduğum Elbistan'dan Saraycık ve Karpuzsekisi muhtarlarını arayarak olumsuz bir durum olmadığını öğrendim. Rabb’im hepimizi afetlerden korusun."

KAYSERİ'DE 433 AĞIR HASARLI YAPI TESPİT EDİLMİŞTİ

Kayseri’de, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce toplam 13 bin 840 başvurudan 4 bin 239 adet yapının hasar tespiti yapılmış, 2 bin 151 hasarsız, 1633 az hasarlı, 22 orta hasarlı ve 433 ağır hasarlı yapı tespit edilmişti.

Kent genelinde ağır hasarlı 7 cami minaresi, ilgili belediyeler tarafından kontrollü yıkılmıştı.