Kral Charles, 6 Mayıs 2023'te Wesminster Abbey Kilisesi'nde gerçekleşen taç giyme töreniyle resmen İngiltere'nin hükümdarı oldu.

The Sunday Times , Kral Charles'ın servetini açıkladı. İngiltere'nin en zengin isimleri listesine göre, Kral Charles'ın serveti yaklaşık 770 milyon dolar.

Kral'ın kişisel servetiyle, Birleşik Krallık'ın en zengin 258'inci kişisi olduğu belirtildi.

75 yaşındaki Kral'ın, annesi Kraliçe Elizabeth'ten daha zengin olduğu açıklandı.

Hakan Altun, Les Ambassadeurs'da sahne aldı Hakan Altun, Les Ambassadeurs'da sahne aldı

Eylül 2022'de hayatını kaybeden 96 yaşındaki Kraliçe'nin serveti ise 486 milyon dolardı.

Geçtiğimiz günlerde Kral Charles'ın resmi yağlı boya portresi tanıtıldı. Portrenin arka planının koyu kırmızı renklerde olması sosyal medyada dikkat çekti.

Ressam Jonathan Yeo tarafından yapılan portrede Kral Charles, canlı kırmızı tonlardan oluşan bir arka plan üzerinde, Galler Muhafızları askeri birliğinin üniformasını giymiş ve omzunun hemen üzerinde bir kelebekle tasvir ediliyor.

Portredeki kelebeğin Charles’ın prenslikten krallığa geçişini tasvir ettiğini vurgulayan Ressam Yeo yaptığı açıklamada, "Bu projeye başladığımda, Majesteleri Kral hâlâ Majesteleri Galler Prensi idi ve omzunun üzerinde asılı duran resmettiğim kelebeğe çok benzer şekilde, bu portre de onun kamusal yaşamımızdaki rolü değiştikçe gelişti" dedi.

Sosyal medyada gündem olan tablo, 14 Haziran'a kadar Londra'daki Philip Mold Gallery'de halka açık sergilenecek.

Öte yandan,  kraliyet hayatına veda ederek ABD’de yeni bir sayfa açan Prens Harry ve Meghan Markle'ın Nijerya'yı ziyaret etmişti. Ünlü çiftin bu hamlesinin Prens William ve Kral Charles'ı kızdırdığı iddia edildi.