07 Ağustos 2015 Cuma 13:59
Basketbolda kim hangi transferleri yaptı

Türkiye Basketbol Süper Ligi'nde yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren ekipler, ligde ve Avrupa'da iddialı olmak için kadrolarını yeni oyuncularla güçlendiriyor.

Türkiye Basketbol Süper Ligi'nde 2014-2015 sezonu Pınar Karşıyaka'nın 28 yıl aradan sonra gelen şampiyonluğu ile sona ermişti. 10 Ekim'de başlayacak Basketbol Süper Ligi'ne yeni sezon transferlerini yetiştirmeye çalışan takımlar, Avrupa kupalarında da başarılı olmak için kadrolarına takviyeler yapmaya devam ediyorlar. Bu transfer döneminde en dikkat çekici transferleri yapan Fenerbahçe oldu. İlk transferini şampiyon Pınar Karşıyaka'nın oyun kurucusu ve Basketbol Süper Ligi'nin "En değerli oyuncusu" Bobby Dixon'ı alarak yapan sarı-lacivertliler, Avrupa'nın da iyi isimlerine imza attırdı. Şampiyon takım kadrosundan birçok oyuncuyu kaybeden Karşıyaka ise giden oyuncuların yerlerini doldurmaya çalışıyor. Kadrosuna en çok takviye yapan ekipler ise İstanbul BBSK ve Uşak Sportif oldu.

Basketbol Süper Lig'inde kesinleşen transferler şöyle:

Anadolu Efes: Bryant Dunston (Olympiacos), Derrick Brown (Lokomotiv Kuban), Jayson Granger (Unicaja Malaga), Alex Tyus (Maccabi), Jon Diebler (Pınar Karşıyaka)

...

Banvit: Dominique Johnson (Maccabi Rishon), Courtney Fortson (Avtodor), Jackie Carmichael (Maccabi Rishon LeZion), Adrien Moermann (Limoges), Nusret Yıldırım (Trabzonspor), AJ Slaughter (Panathinaikos) Gasper Vidmar (Darüşafaka Doğuş)

...

Beşiktaş: Erik Murphy (D League), Cenk Akyol (Anadolu Efes), Evren Büker (Türk Telekom), Lamont Hamilton (Krasny Oktyabr), Emre Bayav (Darüşşafaka Doğu), Nate Wolters (D-League), D. J. Seeley (Manresa)

...

Darüşşafaka Doğuş: Reggie Redding (Alba Berlin), Milko Bjelica (Anadolu Efes), Samet Geyik (TOFAŞ), Ender Arslan (Galatasaray), Oğuz Savaş (Fenerbahçe), Luke Harangody (Valencia)

...

Fenerbahçe Ülker: Bobby Dixon (Pınar Karşıyaka), Kostas Sloukas (Olympiacos), Pero Antic (Atlanta Hawks), Barış Hersek (Pınar Karşıyaka), Luigi Datome (Boston Celtics), Ekpe Udoh (Los Angeles Clippers), Nikola Kalinic (Kızılyıldız)

...

Galatasaray: Şafak Edge (Banvit), İzzet Türkyılmaz (Sibenik), Blake Schilb (Paris Levallois), Calebb Green (Unicaja Malaga), Stephane Lasme (Anadolu Efes)

...

İstanbul BBSK: Sean Armand (Fraport Skyliners), Kadeem Batts (D-Lague), Uğur Dokuyan (NSK Eskişehir Basket), Deniz Kılıçlı (Anadolu Efes), Justin Cobbs (Fraport Skyliners Frankfurt), Erbil Eroğlu (Darüşşafaka Doğuş), Metecan Birsen (NSK Eskişehir Basket), Mert Çevik (TOFAŞ), Sergii Gladyr (Nancy), Marcus Denmon (TOFAŞ)

...

Uşak Sportif: Tyren Johnson (Okapi Aalstar), Paul Harris (Gravelines), Khem Birch (Falls Skyforce), D'Angelo Harrison (St. John's Red Storm), Mesut Ademoğlu (Torku Konyaspor), Giordan Lee Watson (Energia), Şahin Ekmen (Büyükçekmece), Can Korkmaz (Trabzonspor), Yunus Akçay (Trabzonspor), Evaldas Kairys (Zvaigzdes)

...

Pınar Karşıyaka: Joe Ragland (Milano), Kerem Gönlüm (Galatasaray), Justin Carter (Galatasaray), Muhammed Baygül (Rönesans TED Ankara Kolejliler), Josh Carter (Türk Telekom), Colton Iverson (Laboral)

...

Royal Halı Gaziantep: Jure Balazic (İBB), Görkem Sönmez (Maliye Milli Piyango)

Rönesans TED Ankara Kolejliler: Caner Erdeniz (Beşiktaş), Erolcan Çinko (TOFAŞ), Alper Özcan (Sinpaş Denizli Basket), Martynas Gecevicius (Rytas), Frank Elegar (Milano), Marko Tomas (KK Cedevita Zagreb),Viktor Sanikidze (Rönesans TED Ankara Kolejliler)

...

Torku Konyaspor: Doğukan Sönmez (Sakarya BŞB), Lasan Kromah (Alba Fehervar), Tyrone Brazelton (La Havre), Merthan Mutlu (Mondi Melikşah), Johndre Jefferson (Torku Konyaspor), Altay Özurgancı (Avustralya), Vanja Plisnic (Rönesans TED Ankara Kolejliler), J. R. Bremer (PAOK)

...

Trabzonspor Medical Park: Damian Kulig (PGE Turow), Sertaç Şanlı (Uşak Sportif), Berkay Candan (Banvit), İbrahim Yıldırım (Uşak Sportif), Darius Johnson-Odom (Cantu), Hakan Demirel (Uşak Sportif), Gani Erdi Gülaslan (Gelişim Koleji), Tarence Kinsey (Nizhny Novgorod)

...

Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol: Osiris Eldridge (Sinpaş Denizli Basket), Ceyhun Altay (Pınar Karşıyaka), Antywane Robinson (Pau Orthez), Erving Walker (Dijon), Tayfun Erülkü (TOFAŞ), Michael Roll (Türk Telekom), Burak Can Yıldızlı (Pertevniyal), Yunus Sonsırma (Pınar Karşıyaka)

...

Türk Telekom: Ben Woodside (Seville), Michael Jenkins (İBB), Cevher Özer (TED Ankara Kolejliler), Boris Savovic (Ratiopharm) Eric Buckner (Uşak Sportif), Ermal Kurtoğlu (Darüşşafaka Doğuş), J'Covan Brown (Astana), Erkan Veyseloğlu (Pınar Karşıyaka)

...

Yeşil Giresun Belediye: Tony Crocker (Hapoel Holon), Deividas Dulkys (Venezia), Jeleel Akindele (Fuenlabrada), Buğrahan Tuncer (NSK Eskişehir Basket), Kristijan Nikolov (Galatasaray), David Laury (Iona)

banner22
Son Güncelleme: 07.08.2015 13:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31