12 Şubat 2016 Cuma 14:27
Galatasaray'ın bir haftalık zararı 6 mil­yon TL
banner10

Gala­ta­sa­ray'ın gol aya­ğı Bu­rak Yıl­maz'ın Çin'in Bei­jing Guo­an ta­kı­mı­na trans­fer ol­ma­sı­nın ar­dın­dan tar­tış­ma­lar de­vam edi­yor. Bu­rak cep­he­si, "Yö­ne­tim Bu­rak'ı sat­mak is­ti­yor­du. O ne­den­le git­ti­” der­ken, sa­rı-kır­mı­zı­lı­ yö­ne­ti­ci­ler ise “Bu­rak gitmek is­te­di. Biz ­de sat­mak zo­run­da kal­dı­k” id­di­asın­da bu­lun­du. Mil­li oyun­cu­nun Çin'e trans­fe­rin­de ya­şa­nan de­tay­la­ra Bugün Gazetesi ulaştı.

BİR GOLCÜ GELECEKTİ

Ocak ayı­nın ba­şın­da Çin'in Bei­jing Guo­an ta­kı­mın­dan Bu­rak için 10 mil­yon Eu­ro'­luk bir tek­lif gel­di. Çin ku­lü­bü 30 yaşındaki oyun­cu­ya ise yıl­lık 4 mil­yon Eu­ro'­dan 2 se­ne­lik öne­ri sun­du. Sa­rı-kır­mı­zı­lı ku­lüp bu­nu ka­bul et­ti. An­cak gol­cü oyun­cu Galatasa­ray'dan ay­rıl­mak is­te­me­di­ği­ni yö­ne­ti­me ilet­ti. Bu ta­vır son­ra­sı trans­fer ko­nu­su ka­pan­dı. Galatasa­ray, bu dö­nem­de Bu­rak'ı 10 mil­yon Eu­ro'­ya sat­say­dı bu­nun 3 mil­yon Eu­ro'­su­nu ye­ni bir gol­cü al­mak için har­ca­ya­cak­tı.

KAR EDEN BURAK OLDU

Av­ru­pa­’da­ki trans­fer dö­ne­mi­nin bi­ti­miy­le bir­lik­te Guo­an, Bu­rak'a yap­tı­ğı tek­li­fi yıl­lık 6 mil­yon Eu­ro'­ya çı­kar­dı ve 3 se­ne­lik söz­leş­me sun­du. Gol­cü oyun­cu bu­nu ka­bul et­ti. An­cak Guo­an, Ga­la­ta­sa­ray'a yap­tı­ğı tek­li­fi 8 mil­yon Eu­ro'­ya in­dir­di. Oyun­cu­su­nun git­me ıs­ra­rı kar­şı­sın­da bir şey ya­pa­ma­yan sa­rı-kır­mı­zı­lı yö­ne­tim, bu teklifi ka­bul et­mek zo­run­da kal­dı. Gala­ta­sa­ray bir haf­ta için­de 2 mil­yon Eu­ro (6 mil­yon TL) ve ye­ni bir for­vet al­mak­tan ol­du.   

BURAK KONUŞACAK

Galatasaray’dan ayrılan Burak Yılmaz’ın önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek transfer süreci ile ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

DURSUN ÖZBEK TAKİPTE

Sa­rı-kır­mı­zı­lı yö­ne­tim 23 Şu­ba­t’­ta UE­FA ile ya­pı­la­cak du­ruş­ma için ça­lış­ma­la­ra hız ver­di. Baş­kan Dur­sun Öz­be­k’­in ça­lış­ma­la­rı ya­kın­dan ta­kip et­ti­ği öğ­re­nil­di.

banner22
Son Güncelleme: 12.02.2016 14:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner31