-ÖZEL HABER

Ulusal Birlik Partisi İskele Milletvekili Yasemin Öztürk, Ulusal Birlik Partisi'nin Kasım ayında kurultaya gitmesi gerektiğini vurgulayarak, 'aksi halde parti içinde çok kırılmalar, dökülmeler olacaktır' uyarısında bulundu. 

Evkaf, büyük bir özveriyle okullara katkı sağlamaya devam ediyor Evkaf, büyük bir özveriyle okullara katkı sağlamaya devam ediyor

Gündem Kıbrıs WEB TV'de katıldığı programda konuşan Öztürk, Ünal Üstel'le bir geçiş dönemi ön gördükleri için Üstel'i seçtiklerini belirterek, o geçiş sürecinin sonuna geldiklerini vurguladı. 


Parti tüzüğüne göre Genel Başkan seçiminin 2 yılda bir yapıldığını anımsatan Öztürk, Kasım'da kurultaya gidilmediği takdirde partinin sıkıntı yaşayacağını kaydetti. 
Öztürk, "Biz parti tüzüğünü uygulamak için yaptık. Bu tüzükte 2 yılda bir kurultay yazar. Biz zaten Üstel'i seçerken parti yıpranmasın politikası güttük. Süreci atlatmaktı amaç. Süreç Kasım ayında biter. Bir an önce kurultay olmalı. Artık partiyi daha fazla yıpratmamamız lazım. Kurultay olmazsa parti zarar görecek. UBP'nin kurultayları adaylı ve heyecanlı geçiyor, yarışa birden fazla kişi girecektir. Demokratik yapıyı savunuyorsak ki savunuyoruz bir an önce yapılması lazım. Kasım'da yapılmazsa parti içinde çok kırılmalar dökülmeler olacaktır" ifadelerini kullandı.